Mistrzostwa Europy
CEI**** 163 km, sierpień 2005

Mistrzynią Euopy 2005 w Długodystansowych Rajdach Konnych została belgijka Kristel Van Den Abeele na koniu Chanice du Tille, która 160 km trasę pokonała w średnim tempie 17.47 km/h. Srebrny i brązowy medal zdobyły zawodniczki z Francji: Elodi Le Labourier (koń Sangho'limousian, tempo 17,30 km/h) i Geraldine Brault (koń Galagolan Dudesert, tempo 17,13 km/h). Drużynowo triumfowała Belgia, przed Francją i Szwajcarią. Z trójki startujących polaków zawody ukończyła jedynie Katarzyna Wikarek na 8 letniej anglo-kabardyńskiej, wyhodowanej w Rosji klaczy Penelopa. Para ta ukończyła zawody w tempie 12.18 km, zajmując ostatnie, 48 miejsce (60 w klasyfikacji "open"). W otwartej klasyfikacji wygrał Szejk Hamdan bin Mohd Al Moktoum z ZEA na francuskiej klaczy Georgat, który po zaciętym, około 10 kilometrowym finiszu pokonał belgijską mistrzynię. Georgat w styczniu tego roku razem ze swoim poprzednim jeźdźcem Barbarą Lissaarrague z Francji zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Dubaju. Para ta również triumfowała na zawodach CEI w Compiegne w 2004 roku. Trzeci był brat szejka Hamdana, szejk Majid bin Mohd Al Moktoum. Drużynowo zwyciężyły Zjednoczone Emiraty Arabskie.