Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

oddanie konia do treningu rajdowego-ceny

Wysłane przez Magda Kondraciuk 
oddanie konia do treningu rajdowego-ceny
2008-01-18; 14:15:18
Mam pytanie z punktu widzenia właściciela-hodowcy, jeżeli chciała bym oddać konia mojej hodowli w trening rajdowy, który miałby być dla niego formą odbycie prób dzielności, z jakimi miesięcznymi kosztami muszę się liczyć? Jak jest w takim przypadku ze startami, rozumiem że koszty z tym związane także pokrywa właściciel konia? W jakim wieku najlepiej oddać młodego konia do treningu i ile lat powinien on startować, żeby można bylo powiedzieć o pozytywnie zdanej próbie dzielności i o jego predyspozycjach do tej dyscypliny?
Pozdr. Magda Kondraciuk
Re: oddanie konia do treningu rajdowego-ceny
2008-01-18; 17:23:52
Witaj!

Zacznę od tego, że w Polsce rajdowców trenujących konie za pieniądze prawie nie ma, są to pojedyncze osoby. Ciężko mówić o standardowych kosztach, bo tak naprawdę to jeszcze nie jest praktykowane. Na całkowitą sumę składają się koszty utrzymania konia, treningu, kucia, ewentualnie dodatkowego żywienia i środków odnowy biologicznej.
Koszt zawodów to koszt transportu, startu (boks + wpisowe) itp.
Dochodzą do tego jeszcze opłaty związane z licencją i paszportem PZJ.
Tak naprawdę wszystko zależy od ustaleń z trenerem (zawodnikiem). Jeśli nie robi tego „po kosztach” to trzeba liczyć minimum 1000 zł miesięcznie.

Jedną z osób przyjmujących konie do treningu rajdowego jest Maciej Kacprzyk - www.endurance.pl/trening

Pozdrawiam,

Dorota Krzywicka
Re: oddanie konia do treningu rajdowego-ceny
2008-01-18; 18:12:48
Dzięki za odpowiedź, to już jest jakiś konkret, w sumie cena porównywalna do treningu wyścigowego...
Jestem ciekawa ile de facto jest w Polsce ośrodków które mogła bym brać pod uwagę. Mam jeszcze trochę czasu na podejmowanie takich decyzji odnośnie mojej młodej, ale dobrze wiedziec jaki ma się wybór...smiling smiley
Re: oddanie konia do treningu rajdowego-ceny
2008-06-12; 09:13:24
thumbs upWitajcie,
w sprawie treningu można rozmawiać też z Panią Beatą Dzikowską.
www.endurance.com.pl
miła i konkretna osoba, polecam.
pozdrawiam
K.Kot



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2008-06-12 13:22 przez kot-ka1.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować