Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Pulsometr/Monitor Pracy Serca

Wysłane przez Sebastian Bilecki 
Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-01; 00:40:20
Witam, w tym roku mam zamiar rozpocząć trening mojego Konia do rajdów a co z tym idzie startować na nim ale chciał bym mieć pełną świadomosc tego co sie dzieje z jego serduchem. I mam mały dylemat mianowicie: Gdzie kupić w miarę dobry i co nie mniej ważne nie drogi pulsometr(Nie dysponuje zbyt duzum zasobem gotówki(mam 17 lat))?? Z tego co się dowiedziałem na tym forum to spokojnie można zakładać koniom pulsometry pierwotnie przeznaczone dla ludzi ale pytanie brzmi JAK?? No bo chyba takiego zegarka nie załoze mu na któraś z nóg??grinning smiley

Jeszcze raz proszę, może podali byście mi jakieś adresy sklepów gdzie można kupić puslometry, konkretne firmy/modele, może jakieś aukcje na allegro. Zadowoli mnie każda możliwa pomoc z waszej strony.

Z góry dzięki i Pozdrawiam
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-03; 13:24:40
Jest pare pulsometrów na Allegro w zegarkach. Są też praktycznie profesjonalne
pulsometry Timex z GPS w cenie około 700zł. Polecam podają prędkość aktualną
prędkość średnią,przebytą odległość,i dobrze odczytują ilość uderzeń serca co można
kontrolować podczas jazdy. Krzyś
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-03; 15:21:07
Ja osobiście używam puksometru firmy POLAR, model s 610 i bardzo go polecam. Oprócz standardowych funkcji, zapis treningu można analizować na komputerze co jest bardzo wygodne. Używam ludzkiej elektrody przymocowanej do popręgu za pomocą pasków z rzepami. Zegarek mam przypięty do siodła, bo jak jest na ręku to czesto traci kontakt.
Ogólnie polecam produkty firmy POLAR.
Używałem również pulsometrów połącznych z GPS-em (Timex, Garmin) ale mam raczej złe doświadczenia, GPS-y owszem się sprawdzały ale pusometry w tych urządzeniach nie funkcjonowały dobrze.
Dlatego na treningi zakładam pulsometr przy siodle, a GPS (Garmin Forerunnner 305) mam na ręku.

pozdrawiam,

Maciek
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-03; 18:54:41
Dzieki za doradzenie miw tej sprawie, mam jeszcze jedno male pytanie mianowicie o jaka elektrode ludzka chodzi?? Ta na klatke piersiowa??
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-06; 08:07:37
Tak, chodzi o elektrodę "ludzką" na klatkę piersiową.
zk
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-07; 00:19:10
Dobrze jesli juz wiem o jaka elektrode chodzi to moze jeszczer powiecie mi jak ja zalozyc mojemu rumakowi tak zeby wszystko dzialalo?? Bo w ksiazce Pani Ewy Szarskiej "Konne rajdy dlugodystasowe" wyczytalem ze trzeba posmarowac elektrode zelem do USG a siersc namoczyc woda, czy to prawda?? No i jak przerobic ta elektrode zeby mozna ja bylo uzywac na koniach???

Z góry Dzieki

Pozdrawiam Sebastian
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-10; 12:24:15
"Ludzką" elektrode można założyć na konia na dwa sposoby:

1. można wydłużyć jej pasek wszywając dodatkową taśmę i założyć ją tak samo jak zakłada się ją ludziom;
wadą tej metody jest to, że czasem cały pasek przesuwa się do tyłu;
2. można zrezygnować z paska, a elektrodę można mocować do popręgu za pomocą krótkich poprzecznych pasków;

Oczywiście żeby to fukcjonowało dobrze powinno się zwilżyć sierść konia i użyć żelu do USG.

pozdrawiam,

Maciek
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-11; 18:50:55
Witam
Pania Maćku- a czy ta ludzka elektroda pod popręgiem nie powoduje otarć konia.
Może ktoś z zainteresowanych tematem używa monitorów " V-MAX Equine Heart Rate Monitors " ?- prosze o opinie na ich temat

pozdrawiam Jacek
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-03-14; 00:11:22
Ja takze zastanawiam sie czy ta "ludzka" elektroda nie bedzie obcierac konia??
A jesli jest takie zagrozenie to jak temu zapobiedz?? Bo przeciez nikt z nas nie chce bez potrzeby sprawiiac bolu koniowi
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-04-21; 06:47:56
Znajomy używał pulsometru dla ludzi - takiego z Tesco i był zadowolony, tylko zegarek przyczepiał do czapraka bo inaczej zasięgu nie było. Elektrodę mocował pod popręgiem i żadnych obtarć nie było. Trzeba tylko zwrócic uwagę na to żeby elektroda była możliwie płaska.
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-04-21; 09:01:04
Nigdy nie chyba nie miałem takiego problemu, żeby ludzka elektroda założona pod popręg obcierała konia, ale przy wyjątkwo wrażliwych koniach może to się zdarzyć...Trzeba po prostu obserowować cały czas czy wszystko jest w porządku.
A żeby zegarek miał cały czas "zasięg" trzeba go mocować do siodła np. do kółek przeznaczonych do napierśnika. Założony na rękę raczej ma przerwy w poprawnym działaniu, przynajmniej ja mam takie doświadczenia i zakładam go do siodła a nie na rękę.

pozdrawiam,

Maciek
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2009-04-21; 13:23:09
Reakcja troche spuznionagrinning smileygrinning smileygrinning smiley Ale i Tak bardzo dziekuje za Pomoc napewno wykorzystam wasze rady

Pozdrawiam
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2010-12-29; 15:49:22
Jaki możecie polecić tani i prosty pulsometr? Czy każdy ludzki z elektrodą na pasku nadaje się do przypięcia do konia i nie będzie "wariował"? Nie potrzebne mi są jakieś super opcje, tylko dobra cena i jakość. Z góry dziękuję za pomoc smiling smiley
Re: Pulsometr/Monitor Pracy Serca
2010-12-30; 19:47:21
przyłączam się do pytania koleżanki smiling smiley Jakie pulsometry polecacie?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować