Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

szczepienia

Wysłane przez Ewa Marciniak 
szczepienia
2006-03-12; 13:16:21
Jestem totalnie roztrzepana... O_o kupilam konia w sierpniu...nigdy wczesniej nie byl on szczepiony, nie wiem dlaczego i juz sie nie dowiemwinking smiley w kazdym razie chcialam go zaszczepic we wrzesniu ale tak to mi sie odwlekalo- to mi sie nie chcialo zadzwonic do weta, to wet nie mogl przyjechac lub nie odbieral i takie tam glupoty....w koncu przyszla zima i stwierdzilam, ze skoro teraz nie zaszczepilam ze swojej glupoty to juz przeczekamy zime i zaszczepie wiosna....

I po tym wprowadzeniu zaczyna sie pytanie....
chcialam wystartowac w Słupnie czyli 7-9.04.....za 25 dni...jezeli zaszczepilabym konia powiedzmy w tym tygodniu lub w nastepny weekend czyli 18-19.04 mialabym ponad 2 tyg do startu. Ale czy to nie jest tak, ze jak sie pierwszy raz konia szczepi to potem za miesiac trzeba szczepienie powtorzyc i dopiero zaczyna sie cykl szczepien co 6 miesiecy?

Generalnie chodzi o to czy uda mi sie wystartowac...smiling smiley bardzo prosze o odpowiedz, bo przez moja glupote wszystko prawdopodobnie pojdzie na marne a nastepny start moge miec tylko w lipcu....sad smiley

Re: szczepienia
2006-03-12; 20:03:23
no właśnie tak jest,że pierwsze szczepienie jest bazowe, a potem musi być następne po min 21 i max 90dniach.dopiero po tym drugim można startować .potem szczepienia przypominające co pół roku i termin szczepienia nie może być do 7 dni przed startem
Re: szczepienia
2006-03-13; 19:32:01
juz sie wyjasnilo, ale i tak dziekuje za odpowiedzsmiling smiley

Re: szczepienia
2007-01-13; 16:12:15
ja tez mam pytanie... Wymagania jakie sa odnośnie szczepienia wiadomo, ale jak to się ma w praktyce??? Mój koń ma paszport od czerwca 2006 i od tego czasu ma tam wpisy ze szczepień. Wcześniej był szczepiony również regularnie co pół roku i było to wszystko na bazie, z tym, ze nie mam na to dokumentacji- jest to jedynie w dokumentacji stadniny z której pochodzi...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować