Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

żywienie żrebiąt

Wysłane przez Katarzyna Karpiel 
żywienie żrebiąt
2006-12-29; 23:42:50
Niedługo będę miała własnego żrebaka nie mam pojęcia jak mam się nim zajmować a co dopiero co mu dawać do jedzenia czy mogłabym się czegoś na ten temat dowiedzieć! Ten żrebak jest teraz w wieku gdzieś !1rok albo 1,5 nie jestem tego pewna!!
Re: żywienie żrebiąt
2008-01-24; 20:21:44
Witam serdecznie,
jeśli chodzi o żywienie źrebaka, to przez pierwsze kilka tygodni jest spokój, bo spada to na matkęsmiling smiley Potem z czasem maluch może zacząć podjadać od mamy. I generalnie może jeść wszystko to, co ona, co nie znaczy, że mając czas nie można mu przemycać "mini porcyjki" (max garść łącznie) złożonej z płatków owsianych i pszennych , tartej marcheweczki, buraków itp. Najważniejszy jest wtedy pokarm, jaki dostaje matka. Musi być dobrej jakości, o odpowiedniej zawartości mikroelementów, białka, witamin i kaloryczności. Nie należy zapominać jak wiele energii potrzebuje klacz na sam proces wytwarzania mleka. No i sianko do oporusmiling smiley Potem niebezpieczny ze względu na spadek masy u obojga (syndrom balonika) jest moment odsadzania. Nagle źrebak, który nawet mając pół roku jeszcze "podsysa matkę", zostaje bez mleka. I w tym momencie musi dostać paszę, w której skład wchodzi mała ilość preparatu mlekozastępczego. Jest na naszym rynku już dostępna taka pasza. Wiem, że sprawdza się u źrebiąt w KJ Lewada - Zakrzów. Z kolei dla matki w momencie zasuszania też ma znaczenie to, co je, żeby nie dopuścić do zapalenia wymienia, nagłego chudnięcia etc. Jeśli jest Pani zainteresowana konkretnymi wskazówkami i paszą, którą polecam, bardzo proszę o kontakt mailowy: biuro@obiegly.pl
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo radości z pierwszego maluszkasmiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować