Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

pytanie

Wysłane przez Anita 
Anita
pytanie
2004-01-19; 19:18:59
Witajcie, jestem obserwatorem tej dyscypliny, bardzo mnie interesuje. Czytając książki tematyczne dowiaduję się że zasady są dość zaostrzone oczywiście dla dobra koni (CO NAJBARDZIEJ MNIE POCIĄGA W TEJ DYSCYPLINIE)lecz obserwując zawody widzę że wiekszość zasad jest nie przestrzegana chodzi mi np. o rząd koński, podobno podczas zawodów są niemile widziane ostre kiełzna i inne udogodnienia jeździeckie typu wytok, ostrogi, bat, ale organizatorzy zawodów przymykają na to oko, czy jest tak na większości zawodach?
Re: pytanie
2004-01-19; 19:52:53
Witam!

Polskie przepisy rajdowe zabraniają używania ostróg, bata oraz czarnej wodzy i sędziowie stanowoczo nie przymykają na to oczu. Za użycie bata zdarzają się nawet dyskwalifikację.

pozdarwiam,

Maciek

kleszcz
Re: pytanie
2004-01-27; 00:57:30
Tak nie jest, i nic do tego organizatorom.
Sćiśle kontrolują to sędziowie
Pozdrawiam
Kleszcz / sędzia/
Quoniara
Re: pytanie
2004-05-07; 17:25:10
Skoro po uzyciu bata zdarza sie dyskwalifikacja to macie harde przepisy :-)) a do tego jak sie trzeba pilnowac :-))
Re: pytanie
2004-05-08; 08:55:01
Uzycie bata jest w ten sposob karane ze wzgledu na to aby uniknac sytuacji jaka zdaza sie najczesciej w naszym polskim jezdziectwie. Wielu mlodych jezdzcow uzywa bata do poganiania koni a nie do ich karania.
Quoniara
Re: pytanie
2004-05-25; 13:01:28
Przepisy sa jakie sa . Dobrze ze tylko do karania a nie do popedzania
Re: pytanie
2004-05-25; 20:06:33
quoniaro naucz się czytać ze zrozumieniem a potem pisz prosze...

"Wielu mlodych jezdzcow uzywa bata do poganiania koni a nie do ich karania."

"Przepisy sa jakie sa . Dobrze ze tylko do karania a nie do popedzania"

zanim zaczniesz klepać w tą biedną klawiaturę przeczytaj post poprzedni ....
Quoniara
Re: pytanie
2004-05-26; 10:17:58
Dobra co do tego to sie moge dostosowac !
Ada
Re: pytanie
2005-06-20; 17:27:07
dlaczego wytoki są "niemile widziane" na rajdach? nie służą one przeciez do poganania konia... hackamore zresztą, też nie jest "delikatne" a są praktycznie wszechbecne na zawodach rajdowych. a co do batów, często zdarza się, że jeźdźcy po prostu na trasie zrywają gałazkę z drzew (jeśli jest taka możliwość) i poganiają nimi konie. Przed metą wyrzucają je, i przyjeżdżają o czasie lepszym, niż byłoby to możliwe bez uzycia "bata". Sędziowie i tak się przecież nie mogą dowiezieć... bo niby jak? Na trasie ich nie ma...
Re: pytanie
2005-06-25; 12:45:24
Witam Was wszystkich!

Ja jezdze na zawody jusz od 2004 roku,i uzywam bata jak jezdze na ogierach,jak startuje na klaczy to nie wolno,a ostrogi nic na naszych nogach nie powiny szukac,po co,to nie dresura!!!
Prosze was na czecie zalogowac sie,tam mozna pogadac,wszystkich chentnych oczekuje na czecie,dalej ludzie,pogadamy sobie,jest latwiej i szybko idze to,czekam na nowe ciekawe tematy!!!!!!!!!!!!
Pozdrowienia z HH od Ani z Ben
Re: pytanie
2005-09-25; 18:26:40
Wytoki są niemile widziane ??? pierwsze słysze .. Dlaczego ?



"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: pytanie
2005-09-26; 20:33:36
wlasnie na wielu zdjeciach z rajdow widzialam wytoki...myslalam ze wogole nie wolno z nimi jezdzic...tongue sticking out smiley

montana-a po co konikowi na rajdzie wytok??zapieprza przez wiele km pod siodlem i jeszcze ma miec ograniczone pole manewrow glowa??to chyba troche nie fair w stosunku do niego...tongue sticking out smiley
Re: pytanie
2005-11-07; 21:43:55
hmm, ja mysle, ze koniowi raczej wytok nie przeszkadza, jak ma step, to glowe w dół wyciągnie i szyje, a głową raczej taki konik nie macha, lub nie powinien,
zapieprza przez wiele km pod siodlem i jeszcze ma miec ograniczone pole manewrow glowa??
hmm, z tym nie zgadzam sie zupełnie

smiem twierdzic, ze wytok łagodzi ewentualne niedociągniecia ze strony reki zmeczonego jezdzca, ktory moze pociągnac, lub miec nie do konca skoordynowane ruchy po 80- tym km grinning smiley



"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: pytanie
2007-06-17; 20:55:52
czy w ogóle nie można wziąc ze sobą palcata na rajd?
Re: pytanie
2007-06-17; 22:09:00
Zdarza sie na zawodach, ze sedziowie umozliwia posiadanie bata na trasie, w przypadku gdy zawodnicy startuja na mlodych, niedoswiadczonych i nieobytych ogierach, w niskich klasach. Osobiscie popieram takie postepowanie, ze wzgledow bezpieczenstwa. smiling smiley
Re: pytanie
2007-06-18; 15:58:25
no właśnie niby trasa jest wyznaczona i wszystko cacy, ale młody koń zawsze może sie czegos wystraszyc, nie chcieć przejsc, z drugiej jednak strony, kon ktory idzie na zawody w tej dyscyplinie powinien byc na tyle obyty aby smialo isc do przodu. Calkowiecie sie zgadzam ze jest zakaz bicia koni- to bardzo dobrze. czyli jednak wynika z tego ze nie mozna palcata.
tak z ciekawości pytalam, ja na swojej młodej, 4 letniej klaczy kiedy wyrószam w teren (zawsze labo sama albo na czoło) to zawsze biorę palcat choc do tej pory nie musialam go uzywac.
pozdrawiam
Re: pytanie
2008-04-03; 17:20:29
zrywają gałązki zeby miec lepszy czas - eee ;/ to nie jest fair

a wytoki są sprawdzane? tzn pod wzgledem dopasowania?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować