Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

jaki koń?

Wysłane przez suzitto 
suzitto
jaki koń?
2004-04-15; 15:03:30
na razie jeszcze jestem początkującym jeźdźcem,ale już teraz rajdy wydają mi się chyba najciekawszą dyscypliną; za wcześnie jeszcze na planowanie rajdów przeze mnie ,bo narazie sama się musze nauczyć dobrze trzymać w siodle,ale zastanawiam się czy nie wychowywać mojego żrebaka w kierunku rajdów - stąd moje pytanie- jakiej rasy konie sa najodpowiedniejsze do rajdów(oczywiście oprócz arabów i hucułow)??czy klacz po matce xo,i ojcu xx nadawałaby się? po czym poznaje się,że koń ma warunki do startowania w rajdach - budowa,charakter?? i kiedy zacząć z nim jakąś pracę?i jaką? ( jedna klacz ma 1 rok,a druga 3 mies)
Re: jaki koń?
2004-04-16; 11:43:05
myślę, że twoje konie z powodzeniem mogą startowac w rajdach, ale masz jeszcze dużo czasu, bo zajeżdzanie (przyzwyczajanie do siodła i jeźdźca) zaczyna sie ok 3-go roku życia. U nas konie moga zaczać startowac w dyscyplinie w czwartym roku życia. Nie polecałabym Ci jednak "ostrych" i czestych startów na tak mlodym koniu. Im ostrzej zaczniesz tym wczesniej możesz skończyc. Rajdy to dyscyplina, w której koń powinien osiagac pełnie formy po 10 roku zycia. Wszystko co jest wczesniej (treningi i starty) ma go do tego przygotować. Nie oznacza to jednakże wszyscy tak robią, bo wymaga to cierpliwości i rozwagi, a jak wiadomo kazdy chce mieć jak najwczesniej tzw. "wynik".
pozdrawiam
ola

Zeta
Re: jaki koń?
2004-04-23; 15:13:20
myślę,że najodpowiedniejsze konie do rajdów toyawning smileyo,xx,xo i konie kabardyńskie
Re: jaki koń?
2004-09-26; 15:13:11
Mam takie pytanko. Jeshcze nie jesteś dość doświadczonym jeździcem a ty jush chcesh na rajdach startować i zajeżdżać konie ??? 8( Jesteś niodpowiedzialna osobą... nie wiesh jeshcze nic o zajeżdżaniu dziewczyno i nie startowalaś w rajdach więc czego ty chcesh ich uczyć ? Te konie cię zabiją !!! Moim zdaniem poczekaj sobie spokojnie i nie śpiesh się bo może mieć to złe skutki sad smiley Najpierw naucz się podstawowych chodooff konia troche psheshkód i wtedy gdy już nie mash problemooff z jazdą jedź na rajd (oczywiście dobrze pshygotowana). Polecam ci gazete świat koni- tam jest napisany dział o "Niosi mnie i wozi" czyli o sprzęcie itp. na rajdy. Pshygotuj sobie na spokojnie sprzęt, proponuje pod okiem dobrego trenera aby dobrze cię pshygotował i wtedy jedź ! Jeśli osoba znająca się na DRK poda sffoje gg to wtedy się dowiesh co musish zrobić... Itl ty lat jeździsh ?



www.horseslife.webpark.pl - tam gdzie konie s? shcz??liwe smiling smiley
Re: jaki koń?
2004-09-28; 17:11:06
Suzitto, myślę że niezłym pomysłem byłoby gdybyś przyjechała i sama zobaczyła jak wyglądaja rajdy. Mogłabys popytac i pooglądać co z pewnościa by ci pomogło zdecydowac czy naprawde ta dyscyplina Cie interesuje i czy chcesz pod tym kątem w przyszłości trenowac swoje konie.
Ola
anita
Re: jaki koń?
2004-10-30; 20:29:59
młoda kto pyta nie błądzi!!!!A jeżeli będziesz uzywała polskich znaków i wyrażała się nie co milej na pewno będzie się przyjemniej czytało twoje posty
Re: jaki koń?
2004-11-13; 20:53:00
Moim zdaniem xx jak najbardziej nadają się do rajdów, są szybkie i wytrzymałe, no i z reguły większe od arabów (co jest plusem dla wyzszych osób). W ogóle uważam, że xx sa ogólno uzytkowe :-)
Na moim jeżdżę nawet ujeżdżenie, chociaż wszyscy pukali się w głowę.
Natomiast sa nerwowe - moim zdaniem wymagają spokojnego, stabilnego emocjonalnie jezdzca.
A trening w róznej formie mozna rozpoczynac juz z rocznym konikiem, w formie zabawy. Zaoszczędzi to potem stresu młodemu adeptowi rajdów.
Re: jaki koń?
2004-11-20; 10:36:57
moim zdanie oo sa najodpowiedniejsze do rajdow ewentualnie kabardynce czy xo smiling smiley



jesli kot - to lesny norweski
jesli pies - to owczarek niemiecki
jesli kon - to arab czystej krwi
Re: jaki koń?
2004-12-26; 17:02:15
Korzystajac z okazji chcialabym sie przywitac.

A apropo kabardyncow to gdzie w Polsce sa hodowle? I czy w ogole sa? Bylabym wdzieczna za adresy stron www.

pozdrawiam
Re: jaki koń?
2005-03-29; 01:54:29
Bardzo serdecznie wszystkich witam.
Droga Dominiko, mam szczęście i przyjemność pracowania z końmi kabardyńskimi. One są niesamowite i doskonałe do rajdów, bo otoczenie w jakim się wychowały dało im niezwykłe predyspozycje do tej dyscypliny. Oczywiście chodzi mi o konie urodzone na dzikim Kaukazie. W naszej stajni w Krakowie są same kabardyńce. Do około 5-6-tego roku życia przebywały w górach a potem przyjechały do Polski. Właśnie czekamy na źrebaka (po Paricie, którego zanmy z występów m.in. w Koczku).
Informacje o nas i o tych cudownych koniach dostepne na stronie www.kabardians.com
Zapraszam do Krakowa na spotkania z końmi kabardyńskimi.
Ania Krzesiewicz

Re: jaki koń?
2005-04-27; 21:36:40
Witam was wszystkich,na pytanie jaki Kon,To jedyna dobra odp.,naturalnie Arab Pelnej Krwi Arabskiej najlepiej z Polski!!!
Nie mowie ze inne konnie nie nadajom sie,nie tak nie,ale kazdy jest otpowiedzalny co robi.
Wiencej informacji podam wam z Niemieckie Gazety VDD
Distanz Aktuell,moj Adress macie,
powodzenia dla wszystkich i na wspolne spotkanie moze w 2005!!!
Nara Ania



Anna Marczak
Re: jaki koń?
2005-04-27; 21:53:22
Chyba CZYSTEJ krwi arabskiej :-)



Proszę podać imię i nazwisko
Re: jaki koń?
2005-05-04; 13:52:49
i to nie kazdy polski arab sprawdzi sie w rajdachsmiling smiley



jesli kot - to lesny norweski
jesli pies - to owczarek niemiecki
jesli kon - to arab czystej krwi
Luke
Re: jaki koń?
2005-05-08; 18:21:56
Hej smiling smiley Ja chcialem sie zapytać, czy nadaje się 18 letnia arabka?, nie wiem czy sa jakies ograniczenia pod wzgledem wieku, bo z kondycji fizycznej dorównuje młodszym od siebie smiling smiley i tylko mam taki maly problem, co wydaje mi sie ze moze nie dopuszaczac jej do rajdow, gdyz ona jest dosc nerwowa, zreszta jak wiekszosc arabow, no poprostu lubi byc na przedzie a jak tak nie jest to sie troche denerwuje i czy to ma wplyw na puls konia?
Z góry dzieki za odpowiedz
Alice
Re: jaki koń?
2005-05-08; 21:23:25
A czteroletni wałaszek?tongue sticking out smiley
Alice
Re: jaki koń?
2005-05-08; 21:24:24
Arabski oczywiście smiling smiley
Re: jaki koń?
2005-05-08; 23:11:33
ja też jestem początkująca w rajdach hmmm tak szczerze to nie mam narazie zielonego ppjęcia o tym.Potrafię jeździc konno,mam 5-cio letniego wałacha,sama go ujeździłam i przygotowywałam go do zawodów w skokach kl LL i L.niestety miał drobna kontuzję -nakostniaka i nie chce już na nim trenować skoków.Pomyślałąm o rajdach..to koń wlkp.,budowy-istny xx!!!uważam ze jest dość wytrzymały i ma dobrą kondycję.Ja chciałam zapytać o rajdy amatorskie..gdzie takowe sie odbywają i czy uważacie ze mogłabym na tym koniu startować amatorkę-bo widze ze raczej stawiacie na araby..
Re: jaki koń?
2005-05-09; 09:11:59
"gdyz ona jest dosc nerwowa , zreszta jak wiekszosc arabow" sad smiley araby nie sa nerwewe tylko temperamentne, xx sa nerwowesmiling smiley a ze twoja arabka "lubi byc na przedzie" to znaczy ze jest "ambitna" i lubi wygrywac , ale ten wiek to juz chyba nie do sportu, 18 letni kon to raczej spacerki niz chocazby nawet 30km w rajdach



jesli kot - to lesny norweski
jesli pies - to owczarek niemiecki
jesli kon - to arab czystej krwi
Re: jaki koń?
2005-05-09; 12:49:01
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanka i wyjaśnienie..dzięki z góry
Re: jaki koń?
2005-05-10; 21:26:53
Tangowa- nie masz jakiegoś znajomego weta? on pewnie najlepiej dradziłby Ci znając sytuację. Gdzie rajdy amatorskie- niestety nie mam pojęcia,ale propozycje są chyba czasem na endurance.pl? pozdrawiam serdecznie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować