Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

8-letni konik

Wysłane przez Paula 
8-letni konik
2004-07-31; 14:29:00
Od kilka lat pasjonują mnie zawody w rajdach, i moim marzeniem jest wystartowac na swoim koniku, jest to 8-letni wałach młp. chcialam sie zapytac czy nie jest on za stary na rozpoczęcie treningu, gdyz nigdy nie mial doczynienia z rajdami, kondycję ma w miarę dobrą, poniewaz chodzil kilka lat w rekreacji, jest to żywy konik, ktory lubi isc do przodu, ale jest zrównoważony i spokojny. Martwi mnie jednak to, ze konik mial kiedys podobno zerwane scięgna, lecz teraz nie ma zadnych oznak ze byly zerwane, czy taki konik ma szanse startowac w zawodach?
Czy 8 lat to nie za późno? Proszę o odpowiedź...
Re: 8-letni konik
2004-08-02; 10:10:57
Oczywiście, że nie za późno!!! Trochę gorzej wygląd sprawa zerwanego ścięgna. Myślę, że na ten temat może wypowiedzieć się tylko weterynarz. Jeżeli konik chodzi regularnie pod siodłem, to przygotowanie do spokojnej L byłoby możliwe jeszcze w tym roku. Nejlepiej gdyby zobaczył go ktoś, kto zajmuje się już rajdami dłuższy czas i ma o tym pojęcie. Niestety przez internet nie da się ocenić, czy i kiedy mógłby Twój koni wystartować.
Wracając do zerwanego ścięgna, to nasz El-tan po ciężiej kontuzji - zerwane ścięgna i potem jeszcze raz naderwane wrócił do rajdów i nawet wystartował na 120km w Łebie (ukończył). Oczywiście hodził tylko minimalnymi tempami, ale po jego nogach wyraźnie widać ślady kontuzji. Mimo tego nigdy nie zakulał (raz lekko z powodu fatalnego transportu).
Myślę, że jak pomoże Ci ktoś z doświadczeniem, to Twoje marzenie powinno się spełnić.
Życzę powodzenia!



Katarzyna
Re: 8-letni konik
2004-08-02; 12:56:13
Dzięki za odpowiedz. Kamien spadl mi z serca, a co do tych nog, to absolutnie nie widać ze mial zerwane scięgna, noramlne nogi jak u zdrowego konia, i tez ani razu nie zakulał nigdy.



Kocham Konie!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować