Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

zbieganie z górek itd

Wysłane przez Paulina Cader 
zbieganie z górek itd
2005-07-25; 14:32:19
Witam!
Mam pare pytan ktore chodza mi po glowie od paru dni a wiec chcialam sie zapytac jak wplywa na konia zbieganie z gorek klusem, czy jest to potrzebne na rajdzie, czy warto konia uczyc zbiegania, jak wpyla na rozwoj kondycji konia? Interesuje mnie jeszcze co sadzicie o chlodzeniu konia w rzece po kazdym treningu, czy mu nie zaszkodzi?
hehe i ostatnie, moj kon ma szasem takie odchyly ze biega zwiariowanym galopem przez pol godzin, caly czas brykajac, nastepnie sie zatrzymuje, caly spocony i je trawe, czy mu w niczym nie zaszkodzi? czy moze lepiej wziasc go wtedy i oprowadzac zanim wyschnie, co o tym sadzicie? z gory dziekuje na wszystkie odpowiedzi :]
pozdrawiam paulina
Re: zbieganie z górek itd
2005-07-25; 23:09:17
ja osobiście nie lubię zbiegać z górek,wolę przejść do stępa.Niemniej jednak myślę,że warto,aby nasz koń umiał zbiegać z łagodnych górek,wg mnie poprawia to równowagę [oczywiście jeżeli jedziemy stałym tempem,bez rozpędzania]. Co do konia na wybiegu,to ja bym go nie brała- sam sobie dawkuje obciążenie,więc myślę,że ryzyko że coś mu się stanie nie jest duże.pozdrawiam
Re: zbieganie z górek itd
2008-04-03; 17:28:27
i poprawia prace zadku (zbieganie), ja wogóle nie lubie górek te małe jeszcze jeszcze przy tych większych mam pietra, więc wogóle schodze i prowadzę w ręku

moja kobyłka tez tak czasem robi ;]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować