Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???

Wysłane przez Pilarka 
CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-11; 13:11:38
Witam wszystkich serdecznie,
jeśli chodzi o rajdy, nie mam zbyt dużej wiedzy, dlatego potrzebuję waszej pomocy:
jeżdżę w stadninie arabskiej Petronius Arabians i dostałam propozycję, by na wiosnę pojechać rajd długodystansowy, jakiej niskiej rangi, do 40km i najlepiej gdzieś niedaleko Warszawy. Mamy nawet odpowiedniego konia, który jest w stałym treningu.
Wszystko ok, ale nie mam pojęcia co moge zrobić w tym kierunku, co zrobić, by wystartować w takich zawodach, w kategorii juniorów (mam 17 lat).
Bardzo was proszę o informacje, będę niezwykle wdzięczna, za wszytskie rady.
Serdecznie pozdrawiam, Natalia.
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-11; 13:58:28
Musisz zacząć od klasy L (20 – 39 km). Koń musi mieć minimum 4 lata. Nie musisz być zrzeszona w klubie, musisz mieć zrobione badania przez lekarza sportowego (robi się je co 6 miesięcy). Koń musi mieć paszport (pzhka lub pzj) albo książeczkę zdrowia z ważnymi szczepieniami przeciw grypie. Jako, że masz 17 lat do startu potrzebna Ci będzie również pisemna zgoda rodziców. Do chyba wszystko z dokumentów.
Pod Warszawą zawody rajdowe organizuje klub w Jasiorówce. Szczegółów dowiesz się z propozycji, które są umieszczane na tej stronie w dziale „Kalendarz”. Sezona 2006 rozpocznie się prawdopodobnie w kwietniu.
Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące żywienia, treningu, odnowy biologicznej, startu itd. to śmiało pytaj!

Pozdrawiam,

Maciej Kacprzyk

Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-11; 17:20:02
Dzięki wielkie, już wszystko wiem smiling smiley Koń ma powyżej 4 lat (dokładnie 6), paszport, ja zgodę rodziców mam, a badania zrobię smiling smiley
Gdzie jest dokładniej ta Jasiorówka, wiesz może? Kiedy będzie kalendarz na rok 2006?
Pozdrawiam serdecznie!
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-12; 12:06:56
JASIORÓWKA JEST KOŁO ŁOCHOWA, A PIERWSZY SZKIC KALENDARZA RAJDOWEGO POWINIEN SIĘ POKAZAĆ PO KONFERENCJI, KTÓRA WKRÓTCE MA SIĘ ODBYĆ. NA PEWNO ZOSTANIE ZAMIESZCZONY NA TEJ STRONCE :-)
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-13; 13:22:15
Jeszcze mam pytanie a propos sprzętu potrzednego na zawodach rajdowych: czy konieczne jest rajdowe siodło czy jakieś sprzecjalistyczne sprzęty (chodzi mi o klasę L)? Ja posiadam tylko zwykłe siodło, zwykły czaprak i zwykłe ogłowie, nowego mi raczej rodzice nie kupią... Czy mogę więc pojechać na tym co mam? :p
Z góry dzięki wielkie za odp.
Natalia Niemirska (Pilarka)
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-13; 16:03:44
Do klasy "L" może być wszystko "zwykłe", nie musisz mieć odrazu profesjonalnego ogłowia czy siodła.
Ważne żeby siodło dobrze leżało, nie może uciskać kłębu.
Z jednym czaprakiem to ciężko jest jeździć na koniach winking smiley a trenować do rajdów to już wogólesmiling smiley

pozdrawiam,

Maciek

Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-14; 22:09:10
czy na L-ce zmieniacie w czasie trwania trasy czapraki?? czy serwis na trasie jestobowiazkowy??tzn inaczej spytamwinking smiley czy kazdy z niego korzysta na dystansie 20 kmsmiling smiley w gruncie rzeczy to nie jest dluga trasasmiling smiley
Ewa
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-15; 11:58:37
Dystans klasy L jest rozgrywany na jednej pętli. Szczerze mówiąc nie ma potrzeby zmiany czapraka w czasie trwania tak krótkiego dystansu, tym bardziej, że tempo wynosi 8 - 12km/h (koń nie zdąży sie intensywnie spocić).
Jeżeli chodzi o serwis na trasie, nie jest obowiazkowy ale dobrze jest uczyć konia korzystania z niego. Ta umiejętność przydaje sie na dłuższych trasach.
Pozdrawiam,
Iza
Isztar
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-15; 18:25:35
Czy w rajdach bioro udział tylko konie czystej krwi arabskiej?A jeśli nie to czy koń który ma pochodzenie tylko z jednej strony( po ojcu wklp.) może brać udział w takich zawodach?
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-15; 23:26:16
W rajdach nie startują wyłącznie araby. Sama staruje na klaczy rasy wielkopolskiej smiling smiley W niskich klasach (LL, L, L*) nie jest obowiązkowe posiadanie paszportu dla konia, wystarczy tylko książeczka zdrowia. W wyższych klasach wymagany jest paszport, gdzie wpisane jest pochodzenie konia ale jak wiemy nie wszystkie konie maja udokumentowane pochodzenie (konie NN). Taki paszport jest trochę droższy. Brak pochodzenia nie wyklucza konia ze sportu.
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-16; 15:08:38
A nie może byc sam paszport, bez książeczki zdrowia? Bo tak się składa, że nasz Dande paszport ma ale czy książeczkę, to nie jestem pewna...
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2005-11-16; 15:15:30
Może być sam paszportsmiling smiley Ważne żeby miał w nim dobrze prowadzone szczepienia przeciw grypie.

pozdrawiam,

Maciek

Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-02-08; 12:04:13
Witam wszystkich,
Przepraszam ze sie wkrece w rozmowe, ale jako hodowca arabow temat endurance wzbudza moje zainteresowanie. Czy mili panstwo mogli by mnie oswiecic o zasadach tegoz sportu...
Wiem ze trzeba przejsc pierwsze etapy 20 i 40 km aby starowac w 90 itd.
Czy szybkosc przejazdu jest reglamentowana ?
Jaki rytm serca na Vet gate przy kazdym z dystansow, co ila sa VET GATE, co na nich jest sprawdzane oprocz rytmu serca, kopyt ?
Z gory dziekuje za odpowiedz

Aolin / Ilona



Aolin
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-02-09; 23:02:06
Na wszystki pytania powinny byc odpowiedzi w dzialach :

*regulaminy
*o rajdach
*artykuly

winking smiley ja skorzystalam i wszystko sie wyjasnilosmiling smiley

Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-03-23; 17:05:17
Może być sam paszport Ważne żeby miał w nim dobrze prowadzone szczepienia przeciw grypie.



Jezeli paszport mam pół roku, i znajduje sie w nim tylko jedno szczepienie na grype, to będa wymagac ksiązeczki zdrowia ? ? ?

ubezpiecznie dla zawodnika na czas zawodów,
w jakiej firmie sie ubezpieczacie ?
czy tylko na dane zawody, czy od razu na cały sezon ? ? ?



Wiadomość zmieniona (23-03-2006 17:07)

"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-03-23; 19:20:07
"w jakiej firmie sie ubezpieczacie ?
czy tylko na dane zawody, czy od razu na cały sezon ? ? ?"

ja mam ubezpieczenie w Commercial Union i na cały rok...

moze byc tez przykładowo:

[www.polishprestige.pl] ....ale można ogólnie we wszystkich....
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-03-23; 19:33:44
no tak, ale czy Ty masz tam zaznaczone, ze to ubezpieczenie dotyczące jazdy konnej ? bo tak chyba ma byc (???)



"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: CO ZROBIĆ, BY WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH???
2006-03-23; 23:03:14
no tak tak...w ogole jezdziectwo jest jako sport wyczynowy...! hehe....mam Rodzaje dyscyplin uprawianych przez ubezpieczonego: tutaj dyscyplina(jazda konna) , a potem klasa ryzyka sportowego[ 2 ]....
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować