Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Badania lekarskie zawodnika

Wysłane przez Justyna Hawro 
Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 13:59:42
Witam
powiezdcie mi prosze, jak załatwiacie zgode od lekarza sportowego ( mam tu na myśli klase L, bo narazie tylko to mnie interesuje, staram sie o to pierwszy raz )
Naiwnie myslalam, ze w miare szybko uda mi sie to załatwic, poszlam sie zarejestrowac z kompletem wynikow w reku ( OB, morfologia, mocz)
I myslalam, ze zgode na najblizsze zawody uzyskam
Jakiez bylo moje zdziwienie jak kazano mi oprocz przyniesionych wyników badań zrobic EKG, odwiedzic okuliste i laryngologa, czyli krótko mówiąc, moze za miesiąc bede gotowa do startu.
Ciesze sie ze do dentynsty i ginekologa mnie nie posłali.
Oczywiscie w tej chwili jestem troche zła, ale na pewno to dobrze, ze bede miala okazje sie przebadac

Nikt nigdy mi nie powiedzial, ze to tyle zachodu bedzie, dlatego Was pytam, czy komplet tych badan to obowiązujący standard ???

czekam na odp
pozdrawiam
montana



Wiadomość zmieniona (28-03-2006 14:08)

"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 17:52:24
Montana.
Aby wystartować w zawodach w klasie L i L* nie musisz mieć książeczki zdrowia wystarczy Ci zaśwaidczenie od lekarza sportowego, że Twój stan zdrowia pozwala Ci na udział w zawodach.
pozdrawiam
Re: Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 19:03:20
Ja dzisiaj akurat byłam u lekarza sportowego(państwowego, bo w klinice prywantej za badania chcieli 80 zł, a jeszcze za zaświadczenie 200zł:/)....
wyglądało to tak:
Tydzień temu zadzwoniłam i zapisałam się na wizytę..Dziś poszłam do przychodni(musiałam zabrać książeczkę zdrowia i legitymację szkolna) ..wypełniłam ankiete(czy na cos choruje, jakie są choroby w mojej rodzinie, co trenuje itp.) i razem z nią, kartą sportową, którą dostałam od pani w recepcjiczęściowo wypełnioną, poszłam do pielęgniarki....badania trwły tylko 5 min(mierzyła mi ciśnienie, obwód klatki piersiowej, wzrost, musiałam zrobić 30 przysiadów a potem znowu zmierzyła mi tętno zajżała do ust i uszu i takie tam..).. potem wyniki wpisała na kartę i odesłała do pokoju obok....tam lekarz przez 2 minuty badał mi plecki(chyba kręgosłup i takie tam) a póżniej dał mi kartkę, z którą jutro mam iść na badania moczu i krwi w jakichś tam godzinach...nie muszę się też zapisywać tam...następnie z wynikami mam wrócić do przychodni i poza kolejką lekarz mnie przyjmie, przejży i wypisze zaświadczenie smiling smiley

i tyle....więc wcale nie trzeba się tak z tym babrać....mam nadzieję, że pomogłam...
Pozdrawiam, Ewa
Re: Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 19:15:03
evette mozesz podac mi na priv adres tej przychodni i telefon
Re: Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 20:24:59
Wodzu, tak tez myslalam, ale bylam tam dzis osobiscie i mnie uswiadomili ze tak wlasnie ma to przebiegac jak opisałam, wiec nie wiem jak to obejsc
Mowili tez, ze gdbym nie miala skonczonych 21 lat, to jakos tam inaczej :/
Ale to chodzlo raczej o platnosci
Wypisze mi zgode jak dostarcze wyniki badan :/ Wizyta jedyne 35 zł, przychodnia państwowa
Moze pojsc gdzies indziej ?
zawody lada dzien, a ja w kropce sad smiley
Zaswiadczenia od lekarza brak



"Z?y duch nie o?miela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie ko? czystej krwi." KORAN
Re: Badania lekarskie zawodnika
2006-03-28; 21:23:16
montana-napisalas do organizotora z pytaniem? moze jakos ci pomoze....

Agnieszka-wysylam PW
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować