Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

MP w Roleski Ranch

Wysłane przez Marcin Wyczółkowski 
MP w Roleski Ranch
2015-05-02; 14:06:14
Witam. Ostatnio przeglądając propozycje MP natrafiłem na ciekawy zapis-cytat: Na czas zawodów konie MUSZĄ być zakwaterowoane w stajniach ośrodka Roleski Ranch
zaraz potem czytamy: Ilość boksów ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czy propozycję zawodów zatwierdza tylko PZJ czy też Meneger Dyscypliny.

pozdrawiam Marcin
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-02; 18:17:20
Panie Marcinie,
Proszę zajrzeć do Regulaminu- Artykuł 1.Ranga zawodów (punkt 3 i 4). Dodatkowo - art.8 z Przepisów Ogólnych PZJ.
Pozdrawiam Beata Szlezyngier



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-03 07:57 przez Beata Szlezyngier-Jagielska.
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-03; 09:43:44
Po przeczytaniu ze zrozumieniem art.8 Przepisów Ogólnych PZJ wynika ,że menadzer uczestniczy w procesie zatwierdzania propozycji zawodów.(6.Propozycje zawodów międzynarodowych po konsultacjach z kolegium sędziów PZJ i menadżerem komisji sportowej danej dyscypliny są wysyłane do biura FEI wyłącznie przez biuro Związku.)
To wytłumaczy mi Pani jak mógł przejść tak absurdalny zapis ? Przeoczenie ?
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-03; 16:08:08
Ja natomiast zastanawiam sie, czy w MP przewidziane sa nagrody finansowe?
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-03; 21:40:50
Jeśli będą to zakładam, że w wysokości wpisowego (200 euro)- wariant optymistyczny, natomiast wariant pesymistyczny- pucharek i flo no i może kantar


pozdrawiam Marcin
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-04; 13:34:42
Panie Marcinie,
Zapis przestaje wydawać się absurdalnym, jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywistą liczbę naszych zawodników rajdowych. Mamy duży problem z obsadami MP oraz znikomą frekwencję na zawodach każdej rangi. O przyczynach takiego stanu rzeczy możemy dyskutować i jeśli ma Pan jakieś przemyślenia- chętnie zapoznam się z Pana zdaniem na ten temat.
"Ograniczona liczba" oznacza, że Roleski dysponuje 100 boksami przeznaczonymi dla uczestników zawodów. Ja NAPRAWDĘ nie widzę żadnego problemu związanego z ewentualnym brakiem miejsc, nawet biorąc pod uwagę masowy napływ zawodników zagranicznych... Proszę przejrzeć liczbę zawodników uczestniczących w naszych zawodach ZO + CEI. I wyciągnąć wnioski...
Pozdrawiam Beata Szlezyngier
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-04; 16:22:33
Pani Beato,
W poprzednim poście , na podstawie rozmów z zawodnikami próbowałem oszacować przybliżony koszt przygotowania i startu w MP-nie wiem czy moje wyliczenia są mocno przeszacowane, czy nie- ale z prostej kalkulacji wynika kwota ok 5 000. Szkoda ,że nie ma tu głosu zawodników- ale chyba podstawowym problemem tak niskiej frekwencji są koszta jakie trzeba ponieść na przygotowanie i start w zawodach (nie mówię tu o ogromie czasu jaki trzeba poświęcić na trening). Niska obsada MPJiMJ wynika na pewno z braku funduszy- bo nie oszukujmy się ,że osoba nie pracująca bez pomocy rodziców nie jest w stanie ponieść kosztów przygotowania i startu w wysokości -zakładajmy-4 000 tys.
Jak o tej pory zawody w Rolesk Ranch odznaczają się najwyższym wpisowym w konkurencji CEI2* rozgrywanym w Polsce. Jak więc Pani widzi, z perspektywy czasu Rajdy ze względu na ponoszenie coraz wyższych opłat robią się sportem elitarnym.
I tutaj w głównej mierze upatruję braku frekwencji na zawodach rangi Mistrzowskiej i niższej. Obawiam się, że nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić



pozdrawiam Marcin
Re: MP w Roleski Ranch
2015-05-04; 17:08:08
Szanowni Państwo,
konkurs Mistrzowski rozgrywany jest w ramach zawodów ogólnopolskich, wpisowe wynosi 470 PLN. Wpisowe na konkursy CEI jest takie samo jak np na zawodach w Plaveckim Podhradie i niższe niż podczas ostatnich zawodów w Samorinie (porównując się po sądziedzku). Porównania do innych zawodów rangi CEI w Polsce na razie nie mam, bo jakby nie patrzyć w kalendarz FEI liczba organziowanych u nas imprez jest znikoma ;-) Wpisowe na zawody w Klikowej, organizowane przez nas dwa lata temu, wynosiło 170 euro. Tak jak napisała Pani Beata ośrodek Roleski Ranch dysponuje setką boksów z przeznaczeniem dla przyjezdnych koni. Odnosząc się do nagród pieniężnych pozwolę sobie na zacytowanie odpowiedzi Joli Lubery z naszego profilu na FB:
" Dyscyplina Sportowe Rajdy Konne jako dyscyplina nieolimpijska nie ma dotacji z PZJ tak więc Mistrzostwa Polski Seniorów nie są dotowane , natomiast PZJ pobiera procent od nagród finansowych jakie pojawią się w propozycjach zawodów tak więc oficjalnie nie przewidujemy nagród finansowych.
Ponad miesiąc trwało ustalanie z PZJ i FEI listy osób oficjalnych niezbędnych do rozegrania zawodów krajowych i międzynarodowych , liczę na to że liczba par zgłoszonych do konkursów będzie równie okazała .
Serdecznie zapraszam do udziału w zawodach , trasy są piękne , przyjazne , a baza w Roleski Ranch na poziomie międzynarodowym."
pozdrawiam Ewa Sołek-Kowalska
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować