Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

MŚMJiJ Bahrajn 2005

Wysłane przez Maciek Kacprzyk 
MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-27; 10:41:24
Chciałbym prosić Pana Dariusza Wujka o publiczną odpowiedź na następujące pytania:
1)jakie będą i kiedy zostaną ogłoszone zasady wyboru kadry na Mistrzostwa Świata Młodych Jeźdźców i Juniorów Bahrajn 2005
2)kiedy zostanie ona ogłoszona
3)jakie pary są brane pod uwagę do wyjazdu na te zawody

Maciej Kacprzyk

Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-27; 20:31:14
Pytanie p.Macka bardzo odwazne,jak pokazuje historia kto chce od p.PRZEWODNICZACEGO cos "za wczesnie " wiedziec jako ostatni dowie sie
o "niezbednych" formularzach i inych wydumkach, ktorych nie zdola spelnic.
W marcu na tym forum niesmialo zapytalem o ME. W dniu zgloszen wstepnych po paru miesiacach dostalem odpowiedz a raczej nauczke.Moze tym razem p.Przewodniczacy zdazy.Jak nie to jest to temat na konferencje bo chyba juz o programie tejze tez nalezy pomyslec.
Zaryzykuje raz jeszcze.Chyba nie mam nic do stracenia.
Do WEG 2006 zostalo juz tylko 12 miesiecy czy nie czas juz o tym pomyslec jak bedzie selekcjonowana ta kadra?
Proste,jasne wymagania.Czy to za trudne? To przepiszcie od Niemcow,Szwajcarow czy tam od kogo chcecie. Ci nudziarze bez polotu od paru lat maja te same kryteria.O ile ciekawiej jest u nas.Na tydzien przed startem zawodncy nie wiedza czy moga startowc czy nie.Potrzebny jakas zgoda,ktorej tak naprawde nie moze udzielac federacja bo nie ma takich kompetencji.O koniu decyduje tylko i wylacznie wlasciciel.Wysylanie takich zapytan swiadczy o samych pytajacych.
Prosze tylko nie robcie z tego pracy doktorskiej,niech to nie bedzie tez wypelnianie PIT nr 341/2006 lub tym podobne.Juz sie boje co potrafi wymyslec Mrs.President.Oj oj oj.
Co do Bahrajnu to fama glosi ze kadra juz jest.Jak byla wylaniana?
PO UWAZANIU!To b.dobry sposob,tylko nie zgadniecie po czyim "uwazaniu".
A mamy ciekawy uklad w komisji, ale o tym kiedy indziej.

PS. Ciekawe ze tego pytania nie zadal ktos z klubu: Jasiorowka,Champion,Solec itp. Nie maja tam juniorow?
Boja sie?Czy wiedza wiecej niz szaraczki z peryferii enduransowych RP.
hmm hmm hmm. . .
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-29; 14:33:48
Odpowiadając Maćkowi i wszystkim, którzy są zainteresowani zawodami,
Mistrzostwa Świata Młodych Jeźdźców i Juniorów Bahrajn 2005, informuję, że sprawa była już dyskutowana na ostatnim spotkaniu komisji RD i została wyselekcjonowana szeroka grupa jeźdźców i koni, którzy będą brani pod uwagę na w/w wyjazd. Szefostwo ekipie powierzono Ewie Szarskiej. Grupę tą zaprosimy na spotkanie do PZJ i omówimy warunki wyjazdu. Z tej grupy dopiero będzie powołana reprezentacja na wyjazd. Obecnie oczekuję na listę koni od trenera Witalisa Nikołajuka, w tym tygodniu podam ją do wiadomości na stronie PZJ i Endurance. Ale nie przeszkadza to, aby pary zainteresowane wyjazdem składały wstępne deklaracje na w/w wyjazd. Pisemnie na hippika@csk.pl lub na adres PZJ o co wcześniej już prosiłem. Wszystkie te sprawy znajdą się w protokóle z zebrania z dnia 9 sierpnia br. który i ja ubolewam że zbyt długo się pisze.
W sprawie przyszłorocznych Igrzysk w Aachen oraz ME w Zabrehu za tydzień mam spotkanie z Prezesem PZJ.
O ustaleniach pilnie poinformuję.


Natomiast p. Tobiaszowi przypominam o nie załatwionych sprawach finansowych wobec środowiska rajdowego, czyli zwrot środków wypłaconych na wyjazd do Irlandii 2003 r oraz zwrot 50% kwoty badań antydopingowych, przeprowadzonych przed tegorocznym wyjazdem do Dubaju. Udało się panu już dwa razy wyprowadzić w pole Prezesa Marcina Szczypiorskiego. Z pewnością ten punkt w tegorocznej konferencji znajdzie się w programie. W wyniku Pańskich działań straciło całe środowisko rajdowe, zarówno na opinii jak i wymiernie w postaci braku finansowań wyjazdów zagranicznych, oraz również w ograniczonym dofinansowaniu tegorocznych MP.
Udowodnił pan, na co pana stać podstępnie wyciągając środki z PZJ, i w zabieraniu głosu na forum, natomiast gdzie jest to, co najważniejsze - sport.
Gwarantuję panu, że powtórnie nie uda się panu zepsuć opinii rajdów, którą odrabiamy dobrymi wynikami sportowymi naszych koni i zawodników w kraju, oraz godnie reprezentując barwy Polski za granicami. W związku tym może pan być pewny, że pan zawsze będzie ”specjalnie” traktowany w decyzjach komisji RD, bo honor, rywalizacja sportowa, dobro całego środowiska to dla pana obce wartości.
Dariusz Wujek
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-29; 22:39:31
Na proste pytania, ktore byly tutaj zadane p.Wujek odpowiada jak komunisci na zarzut amerykanow ze lamia prawa czlowieka;"A u was bija murzynow".Atak na moja osobe,bezpodstawne oskarzenia,grozby
pomine w tym temacie.A temat to: kwalifikacji do ME i MS w tym najpilniej BAHRAJN.
Z postu p.Wujka wynika ze zostala wyloniona "Grupa Bahrajn".
Zapomniano poinformowac Srodowisko.Drobiazg.
Fama mial racje!
Jakie byly kryteria? Zadnej odpowiedzi.
Teraz po postach i wynikach z Zabreh na gwalt cos tam sie tworzy.
To sila mediow w tym wypadku tego forum.Podobnie jak po tym gdy wyrzucono p.Ture z Komisji a po postach go z powrotem "powolano".
P.Wujkowi ciezko pogodzic sie z "GLASNOSTIA"
Ma z tym problemy od poczatku swojej misji.
Ma rowniez problemy z przestrzeganiem a moze raczej znajomoscia regulaminow i Statutu PZJ.To dosc obszerny temat,poczawszy od zakazow startow dla zawodnikow skonczywszy na osmieszaniu Zwiazku na zawodach CEI WARKA.Tym razem rowniez w FEI. Moja opozycja w stosunku do p.Wujka podyktowana byla tylko przekonaniem ze powolanie go bylo z rodzaju "zamienil stryjek siekierke na kijek".
P.Przewodniczacy na krotko przed Konferencja za swoja nieudolnosc chce obarczyc wina mnie,zydow i cyklistow.
PANIE WUJEK dzieki mojej dzialalnosci nie czuje sie pan bezkarny!
Jak pan sie zastanowi to powinnien byc mi wdzieczny.
Co by bylo gdyby wszystko co pan wymyslil dalo sie wprowadzic?Strach pomyslec!CO?
Niestety nie udalo mi sie pana do niczego zmobilizowac.
Niech pan sobie nie przypisuje zaslugi ze beda prowadzone rozmowy w temacie WEG 2006.Na prosbe i pod naciskami klubow, ktorych nie wymienie zeby im nie zaszkodzic ,zostal pan wezwany do PZJ aby porozmawiac o przygotowaniach do AACHEN.Sam nie wpadlby pan na to.
Co do atakow na moja osobe odpowiem przy innej okazji.
Sa to tak bezpodstawne pomowienia i grozby ze raczej nie jest to temat na forum
Bede jednak Srodowisko informowal o moich poczynaniach.
Dzis daje p. Wujkowi szanse aby w terminie 3 dni na tym forum oglosil przeprosiny.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-30; 11:43:21
Wpis ten nie jest związany z tematem wątki. Autora proszę o edycje wpisu i wypowiedź merytoryczną - Zbigniew Kacprzyk - admin



Wiadomość zmieniona (30-08-2005 17:37)
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-30; 11:49:05
Na Bahrajn zostaly wytypowane takie pary:
Tarnowska-Bader
Wikarek-Silwano
Sliwa-Goldschaum
Zajac-Wiatrak lub Aschaba
Zemla-Bohun lub Flora
Kart-Cert lub Cyryl
Sakowicz-Elvis
Podaje gdyz nadal p.Wujek nie znalazl na to czasu.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-30; 16:35:56
A w jaki sposob wytypowano te pary?smiling smiley
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-30; 17:39:18
A kto powiedział, ze cokolwiek zostało "wytypowane"?

Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-30; 21:18:23
Ze zostaly "wytypowane'' wyznal p.WUJEK pare postow wyzej.
Nikt nie neguje ze sa to pary ,ktore moga i powinny byc "typowane" na Bahrajn. ALE NIEJEDYNE!
Problem polega na tym ,ze nikt nie zna kryteriow i o to wlasnie toczy sie walka.Koniec z szantazem,pobieraniem haraczow,wnikanie w sprawy finansowania zawodnikow(patrz tzw FORMULARZE).Uwierzcie ze wszystkim bedzie lepiej jesli reprezentacja bedzie wylaniana zgodnie ze znanymi na dlugo wczesniej zasadami.Dotyczy to rowniez tych, ktorzy dzis byc moze zaliczaja pierwsze gwiazdki.Kiedys bedzie to rowniez wasz problem.
Czego wam szczerze zycze.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-31; 08:47:26
Zupełnie nie rozumiem po co tyle ekscytacji i wzajemnego "łapania za słowa". Niewątpliwym uchybieniem jest spóźniona informacja o zebraniu komisji RD. Jedyne kryteria, które były brane pod uwagę to odpowiedni wiek zawodnika, ukończenie przez niego dystansu 120 km i ukończenie tego dystansu przez konia. Osoby zainteresowane już dawno wyrażały chęć uczestniczenia w przygotowaniach i wyjeździe co zgłaszały do Komisji i te kandydatury były omawiane.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-31; 16:59:03
Trudno lapac za slowa bo tych wcale nie ma.
Kryteria, ktore byly brane pod uwage nie wystarcza. Par chetnych jest wiecej niz miejsc.Czy to znaczy ze wiek jezdzca bedzie decydowal czy jedzie Kowalski albo Nowak?
Mysle ze kluby wolalyby wiedziec jak beda liczone "punkty".
Sezon sie jeszcze nie skonczyl kazdy start to znaczny wydatek,ale po co startowac jesli Komisja selekcjonuje po . . .. Nie wiem co napisac zeby sie nie powtarzac.
Jeszcze raz powtorze: JASNE KRYTERIA KWALIFIKACYJNE.
CZY TO JEST TAKIE TRUDNE?
Przygotowanie konia do startu na MS lub ME to wiele pracy i duzo kasy
Nie trwoncie cudzej pracy.
Nie chodzi tylko o ten start.
Przypuszczam ze na start w Aachen bedziemy mieli 1o koni. Tyle samo lub wiecej na Zabreh.
Selekcja wedlug wieku?Od najstarszego?
Kiedy Komisja oglosi jak maja sie kwalifikowac pary?
Tradycyjnie tydzien przed wyjazdem?
Ekscytacja zupelnie nie jest tu potrzebna,troche pracy
Brak pomyslu?Np STRONA FEDERACJI NIEMIECKIEJ.
Podawalem dwa lata temu tlumaczenie czlonkom komisji.
PS
Jak wiadomo z doswiadczenia trzykrotne ukonczenie dystansu to za malo,
dla tych par, ktorym "specjalnie" przyglada sie p.Wujek.
Prosze wiec o podanie wymagan dla tych "wyjatkow".
Przypominam o przestrzeganiu Statutu PZJ.
Nie chcialbym znowu kalac gniazda i odwolywac sie do MENiS
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-31; 21:47:08
Dzień dobry

Czytam Pana wpisy i wreszcie mnie Pan zainteresował. Naprawdę Pan napisał, że na Aachen będzie 10 koni? A mógłby się Pan podzielić nazwami koni jakie Pan „zakwalifikował”. Szalenie interesujące.
I pytania dodatkowe:
1. Czy wie Pan jaka będzie różnica wzniesień w Aachen?
2. Czy wie Pan jaka była na MP 2005?
3. Czy wie Pan ile koni ukończyło w tym roku Mistrzostwa Niemiec w Aachen (procentowo) – czytaj jak trudna jest to trasa?
4. Czy uważa Pan, że wyjazdy na Bahrajn i na mistrzostwa 2006 powinny być finansowane przez PZJ?
5. A gdyby był Pan prezesem PZJ i miał następujące informacje:
- MP seniorów kończy 5 polskich koni
- Na MŚ dwa konie startujące w naszych barwach wypadają po 30 km (jadąc wolno)
- Nie ma w Polsce konia, który regularnie - 2 razy w roku (tak jak konie niemieckie – do Niemców się Pan wielokrotnie odwołuje - chodzi i kończy 160)

Zastanawiałby się Pan jak wysłać ekipę na MŚ 2006, czy raczej próbował namówić rajdowców, żeby wystartowali w górach (np. organizując tam MP) i pokazali, że na takiej trasie mogą się poprawnie zaprezentować.

Jak Pan myśli – dlaczego żaden polski koń nie wystartował w tym roku w Aachen w trakcie Mistrzostw Niemiec (no choćby 1 z tych 10). I odpowiedź: bo się prawie pokrywały z MP chyba nie będzie prawidłowa...

A Pana Darka chyba nieustannie Pan obraża...

Z poważaniem

Wojtek Bogacki
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-08-31; 23:12:58
Wydawałoby się, że kwestia wieku zawodników jest oczywista - muszą mieścić się w zakresie odpowiadającym klasie Juniorów lub Młodych Jeźdźców.
Jeżeli konie mają być prawidłowo przygotowywane to raczej trudno mówić o dalszych startach w tym sezonie. Obecnie powinny być w okresie roztrenowania i około połowy września powinny rozpocząć treningi.
Przy ustalaniu ostatecznego składu ekipy niewątpliwie najistotniejsze znaczenie ma ocena stanu zdrowia i kondycji koni w okresie poprzedzającym wyjazd tak jak to ma miejsce np. w WKKW, które można uznać za najbardziej zbliżone do rajdów
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-09-01; 07:49:19
Ja nikogo nie chce obrazac.Jesli ktos nie umie poradzic sobie z krytyka a zajmuje stanowisko i ma okreslona prace spoleczna lub inna do zrobiena to powinnien zajac sie tym, z czym sobie poradzi aby uniknac "atakow".
Jesli ktos powinniem sie czuc obrazony to raczej ja.
Nie ukrywam ze jestem dotknietny oskarzeniami p.Wujka,ale to bedzie mialo swoj inny bieg.
Nie uzurpuje sobie prawa typowania koni na zadne zawody a tym bardziej
MS lub ME.
Poinformowalem Srodowisko ze to wlasnie robia inni.Wzbudzilo to niepotrzebna "ekscytacje".Cos do ukrycia?
Nie jestem Prezesem PZJ.Zwiazek ma w swoim statucie cos o wspieraniu sportu.Starty na MS i ME nie sa chlebem powszednim PZJ.
Nikt nie mowi o finansowaniu startow.Niestety znalezienie sponsorow w sytuacji gdy o starcie rozstrzyga sie tydzien przed wyjazdem znakomicie utrudnia klubom zdobycie srodkow.
W Dubaju najwyzsze wzniesienie ma 30m,UAE wygrywaja wszedzie gdzie sie pojawia.Rowniez tylko tam trenowanymi konmi.
Uwazam ze tylko starty na wysokiej rangi zawodach daje mozliwosc nauczenia sie czegos od najlepszych.Utrudnienia sa dla mnie niezrozumiale,argumenty metne wynikajace ze zlej woli lub zazdrosci.
Najwiekszymi krytykami tych startow sa ci , ktorym nie udalo sie nawet zdobyc kwalifikacji.Po prostu nie umieja przygotowac konia.
O finansowaniu Bahrajnu wiecej na stronach organizatora.
Koszty wlasne klubow to ok na 8-10tys zl.
Trase w Bahrajne oceniam na "przyjazna" dla koni.Termin zawodow pozwala przypuszczac ze bedzie w tym czasie temperatura ok 25 stopni lub mniej.Mozna spodziewac sie nawet deszczow.
Rozstrzygajaca bedzie aklimatyzacja.
Warunki idealne aby osiagnac dobry zespolowy wynik.
A moze nie tylko.
Mam swoich, polskich faworytow,jesli wyjada.
Upieram sie przy tym ze jesli beda przed sezonem 2006 ogloszone sposoby
kwalifikacji do ME i MS to okolo 10 par przymierzy sie do tego aby byc
zakwalifikowanym.Wbrew pesymistom. Na zlosc Komisji,dodajac jej pracy.
O statystyce,niestety wypadaja wszyscy rowniez mistrzowie swiata a nawet cale druzyny.
Taki ten sport juz jest.
Powolam sie na Niemcow.
To nieobecni przegrywaja i tylko ci.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-09-01; 10:45:14
Reprezentowany przez Pana stosunek do zawodów najwyższej rangi niestety nie dał w praktyce oczekiwanych rezultatów - mam na myśli przebieg kariery sportowej konia Ester. Początkowo koń był znakomicie prowadzony i rozsądnie jeżdżony. Zafascynowani możliwością startu w MŚ seniorów lekceważąco potraktowaliście (Pan i syn) sugestię o starcie Marcina w Mistrzostwach JMJ marnując w ten sposób wielki atut jakim był wiek zawodnika. Uważam, że taka kolejność startów byłaby znacznie bardziej kształcąca i efektywna zarówno dla konia jak i dla jeźdźca. Natomiast obecna sytuacja w której głównie krytykuje Pan wszelkie rajdowe poczynania gdy Pański koń nie ukończył żadnego poważnego zagranicznego startu, jest mocno irytująca. Potrzebna jest nam rzeczowa dyskusja i wzajemna pomoc szczególnie teraz kiedy niestety cały PZJ kojarzy rajdy tylko z Dubajem i niesportowym zachowaniem naszej zawodniczki. Dobrą opinię traci się szybko a odbudowa jest bardzo mozolna.
Z góry przepraszam za wyłączenie się z dalszej dyskusji ale zaraz wyjeżdżam i raczej nie będę miała dostepu do internetu.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-09-01; 14:06:14
Mamy nie od dzis inne zdanie niz p.Szarska.Zawsze chetnie z Pania dyskutuje bo jest o czym.
Mowimy tu o zaniechaniach Komisji a nie startach Estera.
Temat to BAHRAJN I INNE ZAWODY.
Rzeczowej dyskusji nie moge sie doczekac,tylko ataki na mnie.
O startach chetnie napisze.Jesli admin mi pozwoli zrobic sobie troche reklamy na jego koszt.
Podziwiam tych ,ktorzy pisza i oceniaja starty na podstawie relacji online.
Olbrzymia wiedza.
Chociaz Ester nie jest tematem,odpowiem.
Ester byl u mnie przygotowywany od pierwszego roku zycia.Tak do wyscigow(3 sezony) jak i rajdow byl trenowany przeze mnie i p.Bieg.
Jezdzcy w naszej stajni realizuja tylko i wylacznie wskazania wlascicieli.
P.Rzucidlo bo o nim p.Szarska wspomina, mial swoje zadania i je lepiej lub lub gorzej realizowal.
Co do startow Marcina na MJiMJ to nie ja zadecydowalem o przeznaczeniu srodkow na Irlandie ,a nie na Italie.Juz o tym pisalem.Po starcie w Jerez na,ktory wydalismy 23000zl z wlasnych kieszeni nie bylo nas stac na samofinansowanie wyjazdu do Rzymu.
Jest jeszcze jeden aspekt "juniorstwa" Marcina tj jego waga. Marcin wazy z siodlem od lat ok 75kg musialby konkurowac z panienkami tak jak widzialem o wadze 40kg!.Przy tempie 20km/h!
Prosze o otwarcie innych tematow i powrot do meritum.
JASNE KWALIFIKACJE DO ME i MS.
Czy wreszcie zostana ogloszone jakies pomysly na ten system kwalifikacyjny?
PS
Co do startow Estera, to samokrytyke Komisji przyjmuje ze zrozumieniem.
To wlasnie Wy zabroniliscie mi startow w Babolnej i Francji.
Sytuacja jak z Orwella.
Powinienem zaliczac regionalki w Sokolce?
Bo nie zadbaliscie nawet o zoorganizowanie zadnych ogolnopolskich zawodow.Nie liczac Warki a i to bylo CEI.
Zagladnijcie na terminarz zawodow w poprzednich sezonach.
Bylo gdzie startowac.Jak to wyglada teraz?
KASA w garsc i zagranice.Ilu ma ta kase?Jak dlugo beda pakowac sie w koszty nie wiedzac na czym stoja.
Dwa lata temu juz to pisalem.
JASNE KRYTERIA.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-09-03; 20:35:41
Mamy wytypowane konie na Bahrajn.
Odnosze wrazenie ze na Podlasie nie dotarly jaszcze wyniki zawodow w Zabreh.Pomoge selekcjonerom.
Dwoje juniorow ukonczylo tam rajd na trudnej trasie.(duzo trudniejszej niz np Getynga a nie ma zachwytow Zibiego na forum).
Zwracam uwage ze to bylo 2x80km!
Startowali z waga 75kg!
PS
Informuje Sw.Inkwizycje ze ten post nie byl konsultowany z zainteresowanymi, a wiec nie podpalajcie stosu pod nimi.
Re: MŚMJiJ Bahrajn 2005
2005-09-15; 08:15:20
Zasady kwalifikacji są jednak ciągle tajne!
Takie postępowanie KRD naraża ją przecież na ataki (patrz wpisy wyżej) i uzasadniony zarzut złej działalności.
D.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować