Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

REGULAMIN

Wysłane przez Zygmunt Tobiasz 
REGULAMIN
2005-11-16; 13:39:14
Prosze wszystkich o pilne zapoznanie sie z regulaminem dyscypliny zaproponowanym przez KRD.
Propozycje sa nie do przyjecia ,uderzaja w sens istnienia dyscypliny,marginalizuja wplyw klubow na dyscypline,podrazaja jej uprawianie.
Biurokratyczne podejscie do rajdow doprowadzi do tego ,ze nie bedzie az 35 sklasyfikowanych zawodnikow a 5.
Jesli wczytacie sie w niektore punkty to zobaczycie kto jest finansowo zainteresowqany takim a nie innym regulaminem.
Po raz kolejny za zabawy KRD i jej czlonkow maja zaplacic kluby.
Jestesmy krolikami doswiadczalnymi, ktore do tego maja poniesc koszt badan na nich prowadzonych.
JESLI TEN REGULAMIN ZOSTANIE KLEPNIETY PRZEZ ZARZAD PZJ TO zadna nowa Komisja juz nic nie bedzie w stanie zrobic.
Dlatego tez Starej Komisji jest tak spieszno.
Veto!

Re: REGULAMIN
2005-11-16; 20:12:19
1. Nowa ustawa.
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o sporcie kwalifikowanych wprowadza kilka istotnych zmian. Związki sportowe dostały 12 miesięcy na przystosowanie statutów do nowej ustawy. PZJ musi więc dostosować swój statut. Czy warto teraz wprowadzać regulamin a za kilka miesięcy go zmieniać? Przykładowo, nowa ustawa „pozwala” uprawiać sport kwalifikowany bez przynależności do klubu (dotychczas przynależność klubowa sportowców była obowiązkowa). W regulaminie dyscypliny klub jest wymieniany wiele razy. Kiedy PZJ dostosuje statut?

2. Upraszczać a nie komplikować.
Regulamin znacznie kompiluje i wydłuża proces kwalifikacji (zagrywania) zawodników i koni. Pojawia się kilka nowych (często nieprecyzyjnych) przepisów, regulaminów. Kuriozalny jest np. przepis o warunkach startu w MP j/mj – zawodnik i koń musi ukończyć zawody na dystansie pomiędzy 95 a 105 km. (Autorom projektu polecam analizę semantyczną słów: zawody, konkurs , musi).
Regulamin wprowadza licencje startowe (nowy dokument). Po co? Rajdy w Polsce uprawia kilkudziesięciu zawodników a na poziomie 2* i więcej – zaledwie kilkunastu. Czy musimy rozwijać biurokrację?
Czy potrzebna jest kat. L*? Może najpierw KRD wytłumaczy się z wprowadzenia tej kategorii, przedstawi przekonywujące dowody a dopiero potem wprowadzi do regulaminu. Trochę więcej szacunku dla zawodników i ... koni.
Dlaczego profesjonalnie przygotowywany koń (np. 6-8 letni) zaczynający starty musi zaliczać L i L*? Jaki jest argument merytoryczny?
Proszę o dowód, uzasadnienie, że wprowadzana procedura kwalifikacji (zagrywania) koni jest z pożytkiem dla ich zdrowia i wyników.

3. Przepisane przepisy
W projekcie regulaminu znajdują się informacje o cyklu szczepień ochronnych koni, o przychodniach sportowych, o rozmieszczeniu punktów serwisowych, o zasadach startowania... Problemy te regulują inne, ogólne przepisy. Powtarzanie ich w regulaminie nie ma sensu.

4. Podejmowani decyzji
W regulaminie brakuje natomiast odpowiedzialności za decyzje KRD oraz procedury rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Regulamin wymaga wielu istotnych przeróbek i zmian.

zk
Re: REGULAMIN
2005-11-18; 12:31:29
Stanowcze Veto

Jest nas tak mało w rajdach (zawodników i koni) kolejne utrudnienia doprowadzą do wykruszenia się kolejnych osób, a nowe przepisy i zdwojona biurokracja na pewno nie zachęcą nowych osób.

Zaniżenie tempa w kategorii L*.....co ten koń w trakcie sezonu ma wypracować....chyba tylko mocne nerwy!
(Po pięciu startach w tym sezonie w klasie L*, jestem mocno zmęczona tym dystansem, a raczej jego bezsensownością)

Kolejny pomysł, starty koni starszych pierwszy raz startujących, "zaliczyć kolejno L i L*".
Mam klacz, która z rożnych względów nie wystartował w sezonie 2005, była jednak przez cały rok trenowana....w sezonie 2006 klacz będzie miała 7 lat........jaki jest sens jeżdżenia nią L’ek?

Kamila Urbańczyk
Re: REGULAMIN
2005-11-22; 15:14:26
Na Konferencji powstal nowy projekt regulaminu.Prosze o ogloszenie zmian,jakie wniesiono podczas Konferencji.
Re: REGULAMIN
2005-11-22; 16:20:27
Szanowny Panie
Trzeba było być na Konferencji. Rzeczywiście zmian jest dużo, część po myśli zgromadzonych w Sękocinie osób. Po wniesieniu poprawek regulamin zostanie ogłoszony. Proszę o cierpliwość.
Anka
Re: REGULAMIN
2005-11-23; 12:45:16
Szanowna pani.Aniu nie tylko ja nie bylem na Konferencji.
Mysle ze czas na mala otwartosc i preznosc w dzialaniu Komisji.
PS
Do Sekocina mam ok 1450km,jesli to cokolwiek tlumaczy.
Zmiany zostaly zapisane przez p.Kacprzyka i nie wiem co znowu jest tu do "redagowania.
Re: REGULAMIN
2005-11-25; 13:14:28
Dzisiaj otrzymałem wersję roboczą regulaminu, która powstała w czasie dyskusji na konferencji. Wersję tę umieściłem na stronie.
Obiecuję, że w ciągu kilku dni przygotuję swoją wersję z poprawkami, które zgłaszałem w długiej dyskusji i jak zapamiętałem - nie było wyraźnych głosów sprzeciwu.
Dla nieobecnych wyjaśnię, że część moich postulatów nie była przyjęta (np. pomysł usunięcia klasy L*).
Trochę to musi potrwać ponieważ uwagi miałem zapisane odręcznie.

W projekcie regulaminu brakuje też kilka ważnych rozstrzygnięć, o których nie było mowy na konferencji, np. zasady powoływania do kadry narodowej. Regulamin powinien omawiać te kwestie.


Zbigniew Kacprzyk
Re: REGULAMIN
2005-12-04; 13:34:27
Wciaz czekamy na propozycje regulaminu opracowana przez Pana Kacprzyka.Trzecia wersja regulaminu opublikowana na tej stronie to chyba zart.Nie mozna doszukac sie zmian proponowanych przez srodowisko na konferencji. Czytajac ten regulamin odnioslam wrazenie ze jego tworcy kierowali sie mysla-jak utrudnic zycie rajdowcom i zniechecic ich do startow.
Jesli ten regulamin przejdzie, to komisja osiagnie swoj cel. A zawsze myslalam, ze jest po to, zeby ulatwiac nam zycie(rajdowe).



kaska
Re: REGULAMIN
2005-12-05; 14:05:42
Dotarla do mnie wiadomosc, ze propozycje regulaminow musza byc dostarczone Panu Konradowi Rychlikowi do czwartku(08.12).Poniewaz nie ukazaly sie inne propozycje regulaminu, przekazana zostanie prawdopodobnie wersja zredagowana przez Pania Kram.
Czy cisza na forum oznacza akceptacje srodowiska dla tej wersji regulaminu?



kaska
Re: REGULAMIN
2005-12-05; 17:56:55
Dopiero dzisiaj umieściłem moją wersje regulaminu.
Miałem wiele zajęć i niestety zabrakło mi czasu na wcześniejsze zredagowanie poprawek. Przepraszam.

Chętnie wysłucham Państwa uwag.

zk

PS. Regulamin jest pod adresem [www.endurance.pl]
Re: REGULAMIN
2005-12-08; 14:24:43
Projekt regulaminiu Komisji zostal odrzucony przez Konferencje i nie powinnien trafic pod obrady Zarzadu PZJ.
Wersja "konferencyjna " nie jest tym czego oczekiwalbym po regulaminie z ktorym mamy zyc przez nastepne lata.
Wyraznie brakuje mi nowych idei na nasza dyscypline.
Ograniczanie sie do tego co juz bylo to nic dobrego.
Glowny zarzut jaki chce podniesc to fakt ze KRD bedac TYLKO cialem doradczym Zarzadu PZJ uzurpuje sobie prawo do podejmowania decyzji do jakich nie zostala powolana ani upowazniona.
Generalnie nie ma regulaminu KRD.Na dzis jej dzialalnosc powinna sie ograniczyc do dzialan doradczych wobec zarzadu.
Chyba ze Zarzad PZJ opracuje regulamin Komisjii Dyscyplin.
Na dzien dzisiejszy wszystkie decyzje leza wylacznie w kompetencjach Zarzadu PZJ.
Proponuje nie przyjmowac regulaminu do czasu opracowania Regulaminow Komisji, lub uwzglednic w regulaminie, ze komisja nie jest cialem decyzyjnym a jedynie doradczym.
Przyjecie regulaminu w takiej czy innej wersji zaowocuje ciaglymi spieciami i odwolywaniemsie do sadow arbitrazowych.Jasne przejrzyste prawo jest najlepsza alternatywa.
Re: REGULAMIN
2006-02-21; 15:52:28
"KRD PZJ powołuje szeroką reprezentacje na zawody CEI 4* nie później
niż 6 miesięcy przed planowanymi zawodami.
Na wniosek KRD PZJ konie zakwalifikowane do szerokiej reprezentacji w
zawodach 4* mogą przechodzić badania weterynaryjne. (...) Koszty takich badań będą poniesione w sposób określony w warunkach finansowych dotyczących przedmiotowego wyjazdu. "
- czy to sa te jasne warunki kwalifikacji? owszem opublikowano jakas tam liste, ale co dalej? czy badania beda na zawodach? bedzie trzeba dowiezc konie do wyznaczonego przez PZJ weterynarza?



Wiadomość zmieniona (21-02-2006 15:53)
Re: REGULAMIN
2006-02-24; 01:37:38
......nawet jeśli szeroko pojęta kadra to będą wszyscy mogacy startować,to pewnie warunki finansowe dotyczące przedmiotowego wyjazdu będą ustalone po rzeczonym wyjeździesmiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować