Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Komisja Zawodnicza PZJ

Wysłane przez Maciek Kacprzyk 
Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-16; 15:19:34
Drodzy Zawodnicy!

Zgodnie z informacją ze strony głównej oraz ze strony PZJ planowane jest stworzenie Komisji Zawodniczej. Środowisko zawodników rajdowych zostało zobowiązane do wyboru swojego reprezentanta. Bardzo proszę o składanie swoich propozycji w tym wątku lub drogą e-mailową do mnie.
Dodam również, że p. Jerzy Maliszewski w imieniu środowiska jeźdźców z Podlasia poinformował mnie o kandydaturze Witalisa Nikołajuka.
Czekam na głosy poparcia lub zgłaszanie innych kandydatur.
Mamy czas do końca marca.
Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał do mnie pretensji o to, że sam mianowałem się na koordynatora tego wyboru. Chciałbym, żebym wybór ten był zgodny z wolą większości zawodników, ale liczę też na to, że nie będzie to osoba wzbudzająca sprzeciwu oraz negatywnych emocji wśród wszystkich. Zależy mi również na tym, żeby wybór był jak najbardziej przejrzysty.

pozdrawiam,

Maciej Kacprzyk
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-17; 19:04:21
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:23 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-18; 18:10:48
Chciałbym zgłosić kandydaturę Macieja Kosickiego oraz wyrazić swoje poparcie dla niego.

pozdrawiam,

Maciej Kacprzyk
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-19; 09:56:15
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:24 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 13:46:30
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:25 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 17:05:28
Myślę, panie Zygmuncie, że trochę przecenia Pan możliwości wpływu nowej komisji na życie "szarych" zawodników. Będzie to dość liczna Komisja, która będzie musiała mieć jednolite stanowisko, interesy wszystkich dyscyplin będą musiały być pogodzone, co w wielu sprawach może być trudne. Poza tym dopiero czas pokaże realny wpływ komisji zawodniczej na decyzje Zarządu PZJ.

pozdrawiam serdecznie,

Maciek
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 17:48:55
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:26 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 19:08:59
Chciałbym napisać, że chętnie podjął bym się działania w takiej komisji,ale tylko jak nie byłoby głosów sprzeciwu. Jeśli komuś przeszkadza moja osoba rozumiem, ale podane przez Pana argumenty "za" dotyczą się dużej liczby osób w tym także mnie, a najważniejsze jest chyba to, aby wybrana osoba miała dobry kontakt i poparcie WIĘKSZOŚCI zawodników a z tym jest różnie.
Rozumiem, że niektórym mój wiek może wydać się nieodpowiedni do takiej funkcji, dlatego chciałbym tu zaproponować zamiast mnie Sławomira Kosickiego, ktory z pewnością ma większe doświadcznie, ale i czas.

pozdrawiam

Maciej Kosicki
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 19:44:41
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:27 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 19:56:00
Natomiast mysle ze KRD powinna stanowcza zaprotestowac w kwesti dzielenia dyscyplin na olimpijskie i nie.
PZJ NIE JEST PKOL-em a wiec powinny byc wszytkie dyscypliny traktowane rownozednie!
Czy nasze skladki i oplaty sa jakies inne???
Nie rozumiem dlaczego przyjelismy to jako "laskawie " dany nam przywilej posiadania 1-go przedstwiciela.
To jest zadanie dla Pana M.Kasprzyka zeby zebrac na forum glosy srodowiska i przeslac je do zarzadu PZJ.
Chcemy byc traktowni tak jak jakies tam skoki czy ujezdzanie.Chcemy dwoch przedstwicieli w Komisji,lub wszyscy po jednym.
Zet
takie wydumki sa nie do pomyslenia w innych fedearcjach narodowych tzn tych cywilizowanych.
Nawet odwrotnie ,dyscyplny "na dorobku" maja wieksze wsparcie.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 20:26:50
Ja może moim skromnym zdaniem pragnę wysunąc -póki co - ( bez konsultacji z osobą zainteresowaną ) kandydaturę Pana mecenasa Andrzeja Saneckiego. O atutach tego kandydata chyba nie muszę przekonywać...
Ponadto bardzo ciekawymi i moim zdaniem zupełnie nie zainteresowanymi tematem (mam nadzieję, że się mylę) są osoby (zawodnicy) z Kj Champion- nie chcę tu operować nazwiskami a jedynie posłużyć się przykładem ludzi którzy są ponad tym "piekiełkiem" jakim jest rajdowe środowisko w Polsce- po prostu są to osoby mające bardzo profesjonalne podejście do dyscypliny, dla których nie jest istotne czy w klasie P tętno będzie 60 czy 64 ud/min i czy za wejscie na bramk poniżej 2 min będą 3 czy 5 punkty smiling smiley- przepraszam za uproszczenie ale tak to wygląda z perspektywy osoby od 6 lat śledzącego rajdowe podwórko. Najważniejsze dla takich osób są wyniki sportowe a nie odwieczne spory o przysłowiowe przecinki w tekście regulaminu

pozdrawiam Jacek
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 21:13:03
Post zmionono 22.02 godz 11 20.
przekroczenie zasad regulaminu forum; " bicie piany" i niedozwolona agitacja na rzecz najlepszego kandydata.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 11:28 przez ZTobiasz.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-21; 22:31:13
Szkoda, że ten temat schodzi na dyskusje o tętnie, aczkolwiek swoją drogą może warto przypomnieć dlaczego to tętno zostało podniesione do 64 uderzeń, w którym roku i przez jaką Komisję...

Wrócę do tematu. Komisja Zawodnicza ma być zapewne ciałem doradczym dla Zarządu PZJ, musimy pamiętać, że realna władza leży właśnie w zakresie tego gremium, które jest wybierane w demokratycznych wyborach. Dlatego jeszcze raz podkreślę, żeby nie przeceniać roli Komisji Zawodniczej. Rajdowiec w Zarządzie PZJ, to by było coś!


I jeszcze jedna uwaga, mamy już czterech kandydatów, dwóch zgłosili nie-zawodnicy, jednego zgłosił zawodnik i jak na razie publiczny głos został również oddany przez jednego zawodnika, bo nie wiem jak należy traktować głos p. Jacka Zawady, który chyba (?) nie jest czynnym zawodnikiem.


pozdrawiam,

Maciek

PS. Jeżeli chodzi o liczbę reprezentantów w komisji, to podejrzewam, że twórcy mieli na względzie zachowanie proporcji z popularnością poszczególnych dyscyplin...
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 09:39:48
Chciałbym jeszcze króciutko napisać dlaczego zgłosiłem Maciej Kosickiego. Znam go dobrze osobiście i wiem, że jak na swój wiek jest dojrzały, co zresztą udowadnia swoimi startami. W zeszłym roku ukończył dwa konkursy CEI2* w świetnym tempie, w tym Mistrzostwa Świata, w tym roku planuje start w Mistrzostwach Europy. Jest obecnie czołowym zawodnikiem w Polsce, dużo startuje, czuje rajdy. Poza tym wyraził swoją zgodę i jest gotowy na bycie członkiem tej komisji. Też jestem młody i to jasne, że wierze w młodych ludzi, ale zaproponowałem go nie tylko przez pryzmat swojego wieku. Maciej Kosicki jest zawodnikiem z krwi i kości, rajdowcem pełną gębą i właśnie taką osobę widzę w tej komisji.

pozdrawiam,

Maciek
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 09:47:58
Uuuuujjjjcccc czyli z grubej rury i kaganiec dla "niezawodnikow".Ok
Pozwole sobie miec inne zdanie na temat mozliwosci Komisji Zawodniczej.
Jak wyzej napisalem bedzie taka jak jej czlonowie.Powyzsze moj posty prosze traktowac jako niebyle.W wolnej chwili skasuje.
PS
milej zabawy w "wybory"
Natomiast zawsze rajdy ja traktowalem jako sport druzynowy.Dobry zaangazowany serwisant to rowniez zawodnik rajdowy.To kwestia filozofi tego sportu.
Nie rozumiemy sie w kwesti liczby przedstawicieli,ale mysle ze to rowniez dlatego ze stanowisko jest: "nie da sie".Bez zadnej proby zmian.
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 09:50:18
Witam,
Przy okazji dyskusji na temat Komisji Zawodniczej wyszedł temat tętna i regulaminów.
Na początku lutego(11.02) próbowałam zachęcić do dyskusji środowisko rajdowców,zadając między innymi pytanie o możliwość ujednolicenia tętna(UJEDNOLICENIA A NIE WARTOŚCI -p.Maćku) co byłoby uproszczeniem dla zawodników(zwłaszcza tych początkujących).Niestety nikt nie podjął tematu.
Przeczytałam wszyskie wypowiedzi dotyczące Komisji Zawodniczej i na ich podstawie dochodze do wniosku,że preferowana jest postawa "stania z boku" .Jestem troche zdziwiona wypowiedzią p.Jacka Zawady,któremu profesjonalizm kojarzy sie z brakiem współpracy ze środowiskiem rajdowym.Poza tym uważam p.Jacku,że wszelkie te "kropki i tętna" sa bardziej istotne niż sie Panu wydaje-pisze to z punktu widzenia zawodnika a nie obserwatora.
Zdecydowanie popieram zdanie: p.Tobiasza:
"Szkoda ze ci, ktorzy przez to przeszli,maja gdzies tych nastepnych meczennikow.Warto walczyc o kropeczki i przecinki ." Może warto przypomnieć,że zawodnicy p.Tobiasza to obecna Mistrzyni i Wi-ce MP,którzy musieli również przejść przez te wszystkie kropeczki i przecinki,żeby dojść do takich wyników.

Natomiast wartoby było docenić jednak rolę nowo powstającej Komisji a nie podkreślać jej małe znaczenie.
Bo jeśli nie bedzie miała żadnego znaczenia,to po co w ogóle wybierać kandydatów?
Chodzi przecież o to,żeby ten "szary" zawodnik miał swojego reprezentanta,który bedzie potrafił zabrać głos i nie będzie stał z boku.

P.S Należy dążyć do popularyzacji tej naszej dyscypliny i do tego by zawodnicy rajdowi traktowani byli na równi z np.zawodnikami skokowymi a przecież wiadome jest,że jesteśmy postrzegani jako "ci gorsi".
Wydaje mi sie,że trzeba sie zastanowić,jak to zmienić i nie należy odrazu zakładać,że i tak nic z tego nie będzie.
Panie Maćku,może jednak warto zachęcać ludzi z rajdowego grajdołka do podejmowania działań i pracy na rzecz naszej dyscypliny?

Pozdrawiam
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 10:05:53
Panie Zygmuncie!

Proszę się nie obrażać, jak najbardziej ma Pan prawo do agitacji, ale potem będzie trzeba jakoś wszystkie głosy podliczyć, musimy ustalić jakieś prawa wyborcze. To nie był kaganiec, ale zwrócenie uwagi na problem!

O tętnie naprawdę nie dyskutujmy w tym wątku.

Wybierzmy osobę, na razie mamy prawo do jednego reprezentanta, a potem czekajmy na rozwój wypadków. Bądźmy realistami, na razie dyskusja się rozkręca, ale nic z tego nie wynika.

Apeluje do zawodników: piszczcie nazwiska swoich kandydatów, ewentualnie uzasadnienia i tyle. Musimy dokonać wyboru i to jest najważniejsze. Zróbmy coś w końcu bez emocji, to jest konkretny problem do rozwiązania, tak do tego podejdźmy.
Konkrety, a nie bicie piany!

pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia,

Maciek
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 10:40:41
Dobrze, to ja konkretnie wyrazam swoje poparcie dla kandydatury Macieja Kosickiego. smiling smiley
Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak ta komisja będzie działać, itd. Na razie zupełnie sobie tego nie wyobrażam, ale miejmy nadzieje, że to ,,wypali''.

Pozdrawiam,

Dorota
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 11:20:37
To ja konkretnie poprosze o uzasadnie kazdej kandydatury zebysmy wiedzieli na kogo glosujemy i ustalenie zasad glosowania. Czy maly program wyborczy to byloby za duzo?Czy jednak daloby sie? Mamy czas do konca marca?

Kamilia Tobiasz
Re: Komisja Zawodnicza PZJ
2010-02-22; 11:24:40
Tak, jest mamy czas do końca marca. Zwrócę się dziś do Moniki Słowik z Zarządu PZJ z prośbą o wytyczne dotyczące warunków głosowania oraz informację na temat kompetencji tej komisji.

pozdrawiam,

Maciek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować