Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

ZAKRZÓW

Wysłane przez Kasia Kłosek 
ZAKRZÓW
2013-06-04; 13:52:23
Witam, właśnie przeczytałam wiadomość o odwołaniu zawodów w Zakrzowie. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem postawę organizatorów-to znaczy dlaczego wstrzymywano się z podjęciem decyzji do ostatniej chwili? Przecież pada nie od dziś. Odwoływanie tak ważnych zawodów dosłownie dwa dni przed ich rozpoczęciem to niezbyt poważne. Czy informacja o tym nie jest zbyt późna? Rozumiem, że pogody nie da się zmienić ani przewidzieć, ale czy w takim razie nie można przełożyć zawodów np.o tydzień? Z zaznaczeniem, że odbędą się one, jeżeli pogoda na to pozwoli? Przecież zawodnicy nie przesuną swoim koniom formy na ... no właśnie, kiedy? Ludzie zainwestowali dużo pracy i pieniędzy żeby móc wystartować w tych zawodach. Co mają zrobić ze specjalnym kuciem czy urlopami itd.?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-04 14:07 przez Kasia Kłosek.
Re: ZAKRZÓW
2013-06-04; 21:09:59
Pani Kasiu, tak się składa że to moja skromna osoba jest odpowiedzialna za przygotowanie trasy. Dwa tygodnie wcześniej przejechałem całą trasę, która była wówczas w idealnym stanie. Proszę wierzyć nie tylko Pani śledzi prognozę pogody, ale ja również to czynię i podejrzewam że większość osób ją śledzi. Tylko, że wszelkie prognozy najpierw zapowiadały opady do soboty 01.06 br. (co faktycznie się sprawdziło, w niedzielę mieliśmy słoneczko), następnie do poniedziałku 03.06 br. , patrząc na wczorajsze - że do środy włącznie, a od czwartku miały być upały. Dziś natomiast okazało się, że meteorolodzy przewidują opady do soboty. Wczoraj przejechaliśmy odcinki tras zagrożonych i była nadzieją, że jeżeli opady deszczu zanikną w środę, to jest szansa na przeprowadzenie zawodów. Jednak wczoraj w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych opady przybrały na sile i dziś rano w czasie objazdu trasy okazało się, że wody w znacznym stopniu przybyło i pozalewała znaczne odcinki trasy powodując ją nieprzejezdną, na polach powstały spore rozlewiska i podtopienia, a polne drogi na pagórkach zamieniły się w małe potoki. Po zebraniu sztabu organizacyjnego, mając na względzie dobrostan koni i bezpieczeństwo zawodników, postanowiliśmy odwołać zawody przesuwając je na dogodny dla większości zawodników nowy termin.
Proszę sobie wyobrazić, że ja też przygotowałem konia do zawodów, wziąłem tygodniowy urlop, zainwestowałem sporo czasu, pracy i nerwów żeby te zawody się odbyły. Niestety na pogodę nie mam wpływu.

Pozdrawiam
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 00:32:10
Panie Marku, szkoda, że się nie udało. Siła wyższa.
Błagam tylko, żeby nowy termin zawodów nie kolidował z drugimi zawodami międzynarodowymi (Klikowa). Ciężko będzie liczyć na dużą frekwencję zawodników w obu imprezach gdy będą rozsunięte o tydzień-dwa.
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 07:35:06
Pani Izo, czekamy na zatwierdzenie daty 28-29.06 br. Czyli rozpoczęcie przeglądem w czwartek 27.06 i zakończenie dekoracją w niedzielę 30.06 Mam nadzieję, że się wreszcie wypada i będzie można w spokoju przeprowadzić zawody.

Pozdrawiam
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 09:10:45
Rozumiem trudną sytuację organizatorów, pogoda rzeczywiście nas nie rozpieszcza. Nie wygląda jednak na to, że nastąpi poprawa burzowej sytuacji- prognozy na czerwiec nie są dobre. Poza tym wydaje mi się, że zaproponowany termin jest zbyt "blisko" zawodów w Tarnowie. Mamy problemy z obsadami tzw. zawodów krajowych (czytaj: klubowych), więc pozostaje pytanie o frekwencję. Moim zdaniem trzeba także brać pod uwagę fakt, że dla wielu polskich zawodników udział w zawodach międzynarodowych jest możliwy jedynie wtedy, kiedy będą one rozegrane na terenie kraju. Koszty udziału w zawodach za granicą są ....niebagatelne. Może jednak ustalenie kolejnych zawodów międzynarodowych na jesień byłoby rozsądniejsze? Pozwoliłoby to na dwukrotny udział zawodników w zawodach CEI. Pozdrawiam
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 09:40:02
Uważam, że rozegranie MPS w Klikowej byłoby bardzo rozsądnym rozwiązaniem, przy jednoczesnym przełożeniu zawodów CEI w Zakrzowie na termin jesienny. Z pewnością dałoby to szansę wielu zawodnikom na wzięcie udziału w dwóch imprezach międzynarodowych w jednym sezonie, bez potrzeby wyjeżdżania za granicę... co jest wydatkiem bardzo dużym. A i frekwencja zapewne by dopisała. Pozdrawiam
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 09:42:35
Witam wszystkich. Bardzo mi przykro, że nie spotkamy się wszyscy w ten weekend na zawodach w Zakrzowie. Ano, pogoda przeszkadza nam od początku tego roku. Najpierw w treningach potem w zawodach. Ale nic na to nie poradzimy, możemy się jedynie dostosować do panujących warunków. Wiem, że wpasowanie się z nowym terminem jest trudne, ale koniec czerwca według mnie to nie jest dobra pora. Po pierwsze, prognozy pogody wskazują na ciągłe opady i prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej niż jest teraz. Po drugie, jest to zdecydowanie za blisko zawodów w Klikowej. Nie wiem jak inni zawodnicy, ale my planowaliśmy wystawić konia na 120 w Zakrzowie i potem w Klikowej. Nie stać nas na to, aby jechać końmi za granicę i cieszyliśmy się z tego, że będziemy mieli możliwość uczestniczenia w dwóch imprezach międzynarodowych u nas w kraju. Jeżeli termin Zakrzowa zostanie ustalony na koniec czerwca, na jedne zawody nie pojedziemy. Które? Nie wiem. Prawdopodobieństwo lepszej pogody pada na Klikową. Frekwencja spadnie na obu zawodach. A może by MPS zrobić w Klikowej w lipcu razem z juniorskimi, a zawody w Zakrzowie zorganizować na jesieni. Wtedy o obsadę obu zawodów nie można będzie się martwić.
Pozdrawiam serdecznie.
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 09:50:33
Rozegranie równolegle MP seniorskich i juniorskich wydaje się być bardzo dobrym pomysłem. Takie rozwiązanie powinno zapewnić przyzwoitą frekwencję na zawodach. Co inni na to? Może ktoś się odważnie wypowie? Beata
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 10:28:10
Witam,
z naszego, organizacyjnego punktu widzenia, nie ma problemu aby MPS zostały rozegrane w Klikowej. Trasy przy takich opadach jak obecnie są przejezdne, mamy ewentualnie trasy alternatywne, to nas dzisiaj nie martwi. Natomiast zdecydowanie martwi nas frekwencja na naszych zawodach w sytuacji, jeśli Zakrzów zostanie przełożony na koniec czerwca. Wydaje mi się, że odbędzie się to ze szkodą zarówno dla nas jak i dla Lewady. Międzynarodowe zawody planujemy od roku, dzisiaj zastanawiamy się czy w takiej sytuacji mamy dla kogo je organizować... Postaram się Państwa na bieżąco informować jakie z naszej strony będziemy podejmować działania. Mam nadzieję, że zaistniałą sytuację uda nam się wspólnymi siłami rozwiązać pozytywnie dla wszystkich.
Pozdrawiam serdecznie Ewa Sołek-Kowalska
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 10:32:22
Również popieram pomysł aby MPS i MPJiMJ zostały rozegrane jednocześnie w Klikowej. Wielu zawodników miałoby wtedy szansę przez te kilka miesięcy zagrać konie do konkursów gwiazdkowych i wydaje mi się, że tym samym jeśli zawody w Zakrzowie odbyłyby się jesienią byłaby większa frekwencja w konkursach CEI. Jeśli taka propozycja zostałaby zatwierdzona, sama deklaruję przywiezienie 2 koni do Zakrzowa. Myślę, że jest to najbardziej rozsądne rozwiązanie. Tylko pytanie do organizatorów zawodów w Klikowej czy podejmą się takiego wyzwania? Tym samym frekwencja w Klikowej oraz w Zakrzowie powinna być bardzo wysoka. Na pewno ta opcja jest godna przemyślenia. Tak jak mówi Pani Beata, nie każdego zawodnika stać na wyjazd za granicę a konkursy CEI w Polsce są dla takich osób bardzo dużą szansą (mówię tu także o sobie). Przed jesienią jest kilka imprez krajowych (Supraśl, Ciosny, Horyszów) gdzie można spokonie się zagrać. A np. wrzesień wydaje się fajnym terminem i pogoda wtedy powinna być sprzyjająca, ponieważ najgorsze upały powinniśmy już mieć za sobą. Byłby problem z datą aby nie kolidować z Mistrzostwami Podlasia w Gieniuszach, ZK w Ciosnach oraz CEI Most w Czechach ale to już zostawiam organizatorom. Możę wiecej osób się wypowie na ten temat? Wtedy łatwiej byłoby ustalić dogodny termin dla większości smiling smiley
Pozdrawiam serdecznie
Joanna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-05 10:34 przez Joanna Klinicka.
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 10:52:59
Dla mnie również bardziej pasuje termin Zakrzowa jesienią (wrzesień), będę miała możliwość wystawienia konia na 120 lub 160 (w zależności od formy konia) i drugiego na 100 w Klikowej (jeżeli się zagra). W przypadku rozegrania zawodów w Zakrzowie na koniec czerwca nie będziemy mogli wziąć w nich udziału (kolidują z zawodami krajowymi, a jechanie 600km na kl. P w naszym przypadku mija się z celem).

Pozdrawiam,
Iza
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 11:17:14
Joanna Klinicka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Tylko pytanie do organizatorów
> zawodów w Klikowej czy podejmą się takiego
> wyzwania? Tym samym frekwencja w Klikowej oraz w
> Zakrzowie powinna być bardzo wysoka.
Patrząc na liczbę zawodników zgłoszonych do MPS w Zakrzowie i przy takim przedsięwzięciu jakim, tak czy inaczej, jest dla nas zorganizowanie zawodów międzynarodowych, dołożenie dodatkowego konkursu, który i tak rozegrany zostałby na dystansie planowanym w Klikowej, nie stanowiłoby problemu organizacyjnego. Większym dla nas problemem jest niska frekwencja.
Pozdrawiam Ewa
Re: ZAKRZÓW
2013-06-05; 11:42:33
Jesteśmy uzależnieni od pogody i z naturą nie możemy konkurować , myślę że należy na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw . Nie szukajmy na siłę pierwszego wolnego terminu , bo wszyscy robimy plany startów na cały rok , odpowiednio do tego pracujemy z końmi i trudno z dnia na dzień przewrócić wszystko do góry nogami . Jesteśmy organizacyjnie przygotowani do Mistrzostw Polski Seniorów i data lipcowa jest - jak wynika z dyskusji na forum - dobrym terminem dla wielu zawodników . Zorganizowanie drugich zawodów międzynarodowych we wrześniu być może pozwoli przygotować grupę koni na dystans CEI*** 160 km , a w dalszej perspektywie w 2014 roku zorganizować MPS na zawodach trzygwiazdkowych . Zrobiliśmy w tym roku krok w tył z dystansem aby Mistrzostwa Polski miały dużą obsadę ale nie należy się do tego pomysłu za bardzo przywiązywać , nie zapominajmy o tym że klasę mistrzowską zdobywa się na dystansie 160 km i to się nie zmieniło .
Pozdrawiam Jola
Re: ZAKRZÓW
2013-06-06; 09:16:41
Jakaś taka cisza nastałaspinning smiley sticking its tongue out. Czy już wszyscy powiedzieli co mają do powiedzenia? A może jakieś wnioski? Przecież zawodnicy naprawdę nie wiedzą co robić z końmi.
Pozdrawiam
Klaudia
Re: ZAKRZÓW
2013-06-06; 17:05:28
Jako organizatorzy zawodów w Klikowej przedstawiliśmy swoje stanowisko, teraz chyba krok po stronie wyższej instancjiwinking smiley rozumiem, że pozostaje nam wszystkim czekać - nie ukrywam, że w stanie pewnej niecierpliwości...
pozdrawiam Ewa
Re: ZAKRZÓW
2013-06-09; 13:49:09
Czy jest już jakaś decyzja w sprawie Zakrzowa? Zawodnicy wypowiedzieli się na ten temat, jest również odpowiedz od organizatorów zawodów w Klikowej. A czas leci....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-10 16:37 przez Joanna Klinicka.
Re: ZAKRZÓW
2013-06-11; 14:05:43
Nowy termin zawodów to 03-06.10.2013 r.

[pzj.pl]

Mam nadzieję, że nowy termin będzie dogodny dla większości zawodników.

Pozdrawiam
Re: ZAKRZÓW
2013-06-11; 22:45:09
Tak, uważam, że to dobry termin na te zawody. Mam nadzieje, że będzie duża obsadasmiling smiley
Pozdrawiam wszystkich
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować