EnduracePL na Facebook

MŚMK 2009 Compiegne - wyniki
W dniach 22 - 23 sierpnia w Compiegne, we Francji zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Młodych Koni. W kategorii koni 7 - letnich, na dystansie 130 km triumfował jeźdźciec z Katartu Abugnail Faleh Nasser Saleh dosiadający klaczy czystej krwi arabskiej ORETTE DE TANUES (Keseroboy - Daisy du Cayrou/Dia Oua). Druga była reprezentantka gospodarzy Virginia Atger dosiadająca wałacha czystej krwi arabskiej AZIM DU FLORIVAL (Czasar - Apis du Florival/Marengo Ibn Bagdad). Tzecie miejsce zajęła Niemka Sabrina Arnold dosiadająca klaczy czystej krwi arabksiej HOTSPUR OUARRA (Gengi - Fahdschi/Fahr).
W kategorii koni 8 - letnich, na dystansie 160 km pierwsze miejsce zajeła zawodniczka z Francji Laetitia Goncalves dosiadająca wałacha półkrwi arabskiej  NASDAK DE SOMMANT (Kasper d'Arques - Caccia/Vaguely's Son). Drugie miejsce zdobyła również Francuska, Sandrine Lance dosiadająca klaczy czystej krwi NEFERTITI LARZAC (Said Lotois - Mahoud Fahdchoumi/Rumel El Masan). Jest to wnuczka ze strony ojca polskiej hodowli ogiera Zulus. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi Brazylii Andre Vidiz dosiadającemu czystej krwi MÁGICO ENDURANCE.
W sumie w kategorii koni 7 - letnich wystartowało 59 koni, a dystans ukończyło 37,  natomiast w kategorii koni 8 - letnich wystartowało 29, a ukończyło 15. W poprzednim roku konie rywalizowały na krótszy dystansach (7-latki na 110 km, a 8 - latki na 140 km), oprócz wydłużenia dystansów do 14 km/h zostało podniesione tempo minimalne.
Jedyny tegoroczny rerezentant  Polski Artur Landau z KJ Champion Łódź wystartował na francuskiej hodowli wałachu czystej krwi ARFAL DU VIVARAIS w konkursie dla koni 7 - letnich, ale para ta została wyeliminowana na 2 bramce weterynaryjnej z powodu kulawizny.