Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

MŚJiMJ 2009 - korespondencja przed startem

Jutro na starcie Mistrzostw Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców w Babolnej na Węgrzech staną dziewiedziesiąt trzy pary, a wśród nich reprezentant Polski, Maciej Kosicki dosiadający Eurolanda.

Dziś o godzinie 10 odbył się przegląd weterynaryjny, żaden koń nie został wyeliminowany, a tylko siedem miało "kartki". Euroland ruszał się bez zarzutu na "A". O 17 miało miejsce uroczyste otwarcie zawodów z prezentacją wszystkich ekip. Oprócz Macieja Kosickiego, na miejscu są obecni Sławomir Kosicki (szef ekipy) oraz luzacy: Milena Kalata i Paweł Piórkowski. Dziś dojachali Andrzej Bereznowski (lekarz ekipy) oraz Maciej Kacprzyk. Szefem Komisji Weterynaryjnej jest natomiast Piotr Szpotański.
Start jutro o 7. Nastroje są optymistyczne. Nasza para w tym roku w dobrym stylu ukończyła CEI2* 120 km w Pardubicach, teraz trzeba powtórzyć ten wynik w nieco lepszym tempie, co na pewno pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. Trasa jest raczej łatwa, płaska, aczkolwiek organizatorzy postarali się tylko o trzy pętle. Niestety nie dopisuje pogoda, jest chłodno (ok. 18 stopni) i pada deszcz. 
Jutro będziemy starali się na bierząco informować o przebiegu konkursu.

Wpisany przez Maciej Kacprzyk   
 

Sponsorzy

amplus