Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

MO, ZR, ZA Zabajka - relacja oraz wyniki

W dniach 26-27 września odbyły się zorganizowane przez nasz klub – UKJ Rumak Miłocin, na terenie zaprzyjaźnionego klubu LKJ Zabajka , Otwarte Mistrzostwa Okręgu w Konnych Rajdach Długodystansowych, Zawody Regionalne oraz Zawody Amatorskie.

Do przeglądu stanęło 29 par i wszystkie zostały zakwalifikowane do startu. Przewodniczący Komisji Weterynaryjnej dr Jacek Kańka chwalił wszystkich za profesjonalizm przygotowania i prezentację koni.

Niedzielne starty rozpoczęły najdłuższe konkursy (80km) N i 1* o godz. 6.00. Większość zawodników podziwiała na trasie, wśród porannych mgieł, piękny wschód słońca. Jak wszyscy zgodnie twierdzili to była jedna z nielicznych chwil w życiu kiedy człowiek żałuje, że nie ma aparatu fotograficznego. Potem również pojawiły się rozterki czy jechać, czy zbierać grzyby, czy poopalać się podziwiając widoki złotej jesieni . Bo trasa wytyczona była praktycznie w całości leśnymi duktami.

Dzień sprzyjał koniom, lekki wiaterek, temperatura 16-24 stopnie, podłoże miękkie, trasa dobrze oznaczona, woda na polu serwisowym ze studni głębinowych, zawodnicy bardzo mądrzy i rozsądni na trasie, nic tylko biec przed siebie. Wszystko to złożyło się na błyskawiczne, praktycznie z marszu, wejścia na bramkę i bardzo dobre parametry. Nie pamiętam rajdów, w których przy tak dużej ilości startujących nie było żadnej eliminacji. Bardzo nas to wszystkich cieszy bo widać, że poziom rośnie z roku na rok.

A co do ostatecznych wyników to z prawdziwa przyjemnością informuję, że UKJ RUMAK Mistrzem jest!.

Pozdrawiam Wszystkie konie jeźdźców i luzaków, dziękuję Komisji Weterynaryjnej i Sędziowskiej , Prezesowi LKJ Zabajka Romanowi Oręziakowi, wszystkim kibicom i sympatykom rajdów.

 

Wyniki:

ZR 1*

ZR - N

ZR - P

ZR - L

ZR - LL

ZA - LL

Wpisany przez Grzegorz Leś    czwartek, 01 października 2009
 

Sponsorzy

amplus