Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Polskie zawodniczki wezmą udział w President Cup 2010
Zawodniczki KJ Champion Łódź, Beata Dzikowska oraz Olga Ciesielska wezmą udział w tegorocznej edycji zawodów o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to konkurs międzyanrodowy CEI3* na dystansie 160 km. Ta najbardziej prestiżowa impreza sezonu na Bliskim Wschodzie odbędzie się w sobotę, 13 lutego w Abu Zabi.

Polki są już na miejscu od wczoraj. Razem z nimi z Polski przyleciała klacz Label du Magny na której wystartuje Olga Ciesielska. Beata Dzikowska dosiądzie konia z Emiratów, prawdopodobnie ze stajni Al Kamda. Jak poinformowała nas Beata Dzikowska, podróż minęła bez problemów.
 
W zeszłym roku w President Cup Polskę reprezentowały również dwie pary z KJ Champion. Beata Dzikowska oraz Cyryl ukończyli dystans na 29 miejscu z tempem 16,56 km/h. Druga z Polek, Kamila Kart odpadła po 2 pętli - jej Cert został wyeliminowany z powodu kulawizny.

Przegląd weterynaryjny odbędzie się dzień przed startem, w piątek 12 lutego. Na razie nie została opublikowana lista startowa, ale należy się spodziewać czołówki zawodników z Zatoki Perskiej oraz zagranicznych  jeźdźców pracujących w tamtejszych stajniach rajdowych, a także utytuowanych zawodników z "reszty świata", którzy zostali zaproszeni przez Komitet Organizacyjny.

O przebiegu aklimatyzacji oraz nastrojach naszej ekipy będziemy na bierząco informować w kolejnych relacjach.
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 04 lutego 2010
 

Sponsorzy

amplus