Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Powstała Europejska Federacja Jeździecka
Powstała Europejska Federacja Jeździecka PDF Drukuj Email
Międzynarodowy Sport Jeździecki ma nowe europejskie stowarzyszenie, Europejską Federację Jeździecką, w skrócie EEF. To nowe ciało zostało powołane 18 lutego przez 27 europejskich Federacji Narodowych obecnych na spotkaniu w Warendorfie (Niemcy).  Proces tworzenia EEF rozpoczął się na spotkaniu europejskich federacji  w Deauville (Francja) w marcu 2009 r. i uzgodniony co do zasad w Antwerpii (Belgia) we wrześniu 2009 r. Federacja została powołana do życia 18 lutego 2010 r. w wyniku podpisania Statutu przez Narodowe Federacje Jeździeckie.  Przewiduje się, że pozostałe europejskie federacje, które nie mogły być obecne w czasie  spotkania  przyjmą również nowy statut.  
Europejska Federacja Jeździecka EEF będzie reprezentować interesy europejskiego Sportu jeździeckiego w ramach FEI.  Będzie również utrzymywać łączność z Unią Europejską i innymi organami decyzyjnymi w sprawach interesujących społeczność jeździecką. Przemawiając po spotkaniu, nowo wybrany Prezydent dr Hanfried Haring (Niemcy) powiedział „EEF  zapewni wyraźny głos państw europejskich wewnątrz  FEI. Naszym celem jest przsłużyć się pozytywnie  FEI poprzez poprawę wymiany informacji, współpracy i zrozumienia. EEF podejmie próbę zapewnienia rozpatrywania we właściwy sposób, potrzeb wszystkich federacji i grup interesów składających się na europejską społeczność jeździecką.”

W skład  tymczasowego Zarządu wybrano Christiana Paillot (Francja) i Ulfa Helstranda (Dania) jako wiceprezydentów oraz Manuela Bandeira de Mello (Portugalia), Andrew Findinga (Wielka Bytania), Michała Wróblewskiego (Polska) i Armagana Özgörkey (Turcja).       

“FEI wita z zadowoleniem to wydarzenie” powiedziała Prezydent FEI JKW Księzniczka Haya. „Podobnie jak istniejące już regionalne stowarzyszenia w Azji i obu Amerykach, również to europejskie odzwierciedla naturalną ewolucję reprezentacji sportowych interesów na regionalnym poziomie. Spodziewamy się, że wspomoże to wyrażanie licznych specyficznych potrzeb europejskich Federacji Narodowych.”
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 20 lutego 2010
 

Sponsorzy

amplus