Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Elekt Jubilat
Elekt Jubilat PDF Drukuj Email
Elekt

Dzisiaj (19 marca 2010 roku) Elekt kończy 25 lat.

Elekt urodził się w stadninie koni Janów Podlaski, jego ojciec to Palas, matka – Elektra po Bandos.  Swoją popularność zdobył dzięki 10-letniej karierze rajdowej, a także dzięki uczestnictwu w zawodach ujeżdżeniowych – gdzie najczęściej był jedynym przedstawicielem rasy arabskiej.

Największe sukcesy Elekta to m.in. : dwukrotnie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Rajdach Długodystansowych, dwukrotnie otrzymał tytułu najlepszego polskiego konia rajdowego,  na Mistrzostwach Świata w Dubaju w 1998 roku zajął 52 miejsce oraz zdobył kilka medali Mistrzostw Warszawy w ujeżdżeniu. Za wszechstronność i wyniki został laureatem trofeum WAHO Trophy w 2009 roku. Mimo dojrzałego wieku startuje jeszcze w klasach Pleasure organizowanych dla koni arabskich. Ostatnie sukcesy Elekta to II miejsce w klasie Pleasure w strojach historycznych – Torwar 13.03.2010
Może ktoś powie, że już nie wypada zabierać Elekta na zawody. Ale wszyscy, którzy go znają, wiedzą jak wiele przyjemności sprawia mu trening i wyjazd. Do samochodu wbiega sam. Jak się dowie, że gdzieś go chcemy zabrać od razu rozrabia i płoszy się… I wtedy upewnia nas w przekonaniu, że jest jeszcze w świetniej formie.
Wpisany przez Agnieszka Romszycka    piątek, 19 marca 2010
 

Sponsorzy

amplus