Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

CEI Ramboulliet - wyniki

W sobotę, 5 maja br., trójka reprezentantów KJ Champion Łódź wzięła udział w silnie obsadzonym konkursie CEI2* 130 km w Ramboulliet, we Francji. Beata Dzikowska dosiadająca Cyryla z tempem 17,18 km/h zajęła 10 miejsce. Kamila Kart jadąca na Label du Magny była 13 (tempo 16,31 km/h). Artur Landau na Arfalu został wyeliminowany z powodów metabolicznych na drugiej bramce weterynaryjnej.

Z tempem 18,50 km/h zwyciężył reprezentant Hiszpanii Jordi Arboix dosiadjący konia Ashlan. W sumie z 87 startujących konkurs ten ukońćzyło tylko 31 par. Beata Dzikowska oraz Cyryl od początku byli w czołówce, po pierwszej bramce nasza para była 3, a po drugiej objęła prowadzenie.

- Jestem bardzo dumna z Cyryla. - mówi Beata Dzikowska - Gdyby nie zgubiona podkowa do końca moglibyśmy walczyć o zwycięstwo. Ale i tak jestem zadowolona z 10 miejsca. Oprócz trudnej trasy, której suma różnicy wzniesień wyniosła ponad 1300 m, dodatkowym utrudnieniem był 31 stopniowy upał.

Kamila Kart oraz Label du Magny szanse na lepsze miejsce utraciły na drugiej bramce, na którą wchodziły ponad 18 minut. - Label na drugiej bramce była bardzo zdenerwowana, stąd tak długi czas wejścia, potem już wszystko było w porządku. - relacjonuje Beata Dzikowska.

Za ten start reprezentantkom Polski należą się duże brawa, to pierwszy tak dobry wynik naszych zawodników (uwzględniając tempo i zajęte miejsca) we "francuskiej ekstraklasie". W Rambouillet startowała czołówka jeźdźców z Francji, a także reprezentaci Bahrajnu, Belgii, Hiszpanii oraz Niemiec, dlatego wynik Polek należy uznać za bardzo wartościowy. Tak trzymać dziewczyny!


Wyniki konkursu CEI2* 130 km>

Trasa zawodów>

Propozcyje zawodów>

Strona www organizatorów>

Galeria zdjęć Osamy Mohammeda na Picasa Web Albums>

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 07 czerwca 2010
 

Sponsorzy

amplus