Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Alltech WEG Kentucky 2010 - konkurs rajdowy już jutro!

Sobota, 25 września jest pierwszym dniem sportowych zmagań jeźdźców biorących udział w Alltech FEI World Equestrian Games 2010, czyli Światowych Igrzysk Jeździeckich rozgrywanych w Lexington w stanie Kentucky (USA). Jutro, o 7 rano czasu lokalnego 107 jeźdców z 30 krajów stanie na stracie 160 km trasy konkursu rajdowego. Niestety nie będzie wśród nich reprezentantów Polski.

Igrzyska odbędą się  w dniach 25 września – 10 października. Jeźdźcy z całego Świata będą rywalizować w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW, powożeniu (zaprzęgi czterokonne), rajdach długodystansowych, woltyżerce oraz reiningu.
WEG odbywają się co cztery lata. Pierwsze miały miejsce w 1994 roku w Hadze, potem był 1998 rok i Rzym, hiszpańskie Jerez de la Frontiera w 2002 roku i ostatnie w 2006 roku w Akwizgranie , w Niemczech.

Jeszcze przed ceremonią otwarcia, którą zaplanowano na dziś, na godz. 19.00. czasu lokalnego, wystartują ulubieńcy amerykańskiej publiczności - drużynową rywalizację rozpoczną reiningowcy. Finał indywidualnych występów w tej dyscyplinie będzie miał miejsce w czwartek, 30 września. Polskę  będzie reprezentował Bogdan Czarnik na amerykańskim koniu Colonel Pepenator

Od 27 września do 1 października trwać będzie współzawodnictwo w ujeżdżeniu. Wśród najlepszych w tej dyscyplinie zobaczymy dwójkę naszych reprezentantów: Katarzynę Milczarek na Ekwadorze i Michała Rapcewicza na Randonie.

Rywalizacja w skokach potrwa od 4 do 9 października. Szansę na zdobycie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2012 r w Londynie będzie miała polska ekipa w składzie:

Andrzej Lemański – Bischof L

Aleksandra Lusina – Ekwador

Piotr Sawicki – Caballus Z

Antoni Tomaszewski – Trojka

Naszym jedynym reprezentantem w dyscyplinie WKKW jest Łukasz Kaźmierczak na Ostlerze. W tej dyscyplinie zawodnicy konkurować będą od 30 września do 3 października.

W powożeniu zaprzęgami czterokonnymi wystąpi Piotr Mazurek z luzakami: Nicolą Jęsiak i Arkadiuszem Szpojdą. Będzie miał do dyspozycji wypożyczone amerykańskie konie – Cavallo 47, Equo, Nico, Toro, Toro 14. Powożeniowcy będą rywalizowali od 7 do 10 października.

10 października odbędzie się Ceremonia zakończenia Igrzysk.

 

Tytułu Mistrza Świata w rajdach bronić będzie Maria Alvarez Ponton z Hiszpanii dosiadająca wspaniałego wałacha czystej krwi o imienu Nobby (Prophency EF - Nocturne/Nabucco, hod. Hans Schorn). Ta utytuowana para wywalczyła MŚ w 2008 roku w Malezji, a przed rokiem zwyciężyła w Mistrzostwach Europy w Asyżu, we Włoszech. Co ciekawe, Maria czas pomiędzy czempionatami wykorzystała na ciąże, a trzy miesiące temu urodziła dziecko.  W konkursie drużynowym, jak zwykle, faworytem jest ekipa Francji, ale wielki apetyt na sukces w tej klasyfikacji mają reprezentanci gospodarzy. Wszystko rostrzygnie się już jutro!

Lista zgłosznych jeźdźców i koni pdf 310.28 KB

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 25 września 2010
 

Sponsorzy

amplus