Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Mistrzostwa w sezonie 2011

W sezonie 2011 odbędą się dwie imprezy międzynarodowe rangii mistrzowskiej. Seniorzy będą rywalizować we francuskim Florac na 160 km trasie Otwartych Mistrzostw Europy Seniorów 10 września. Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy  (zawodnicy do 21 lat) zmierzą się na 120 km trasie w Brazylii, w miejscowości Bragança Paulista SP już 30 lipca.

Na razie w kalendarzu zawodów na stronie Międzynarodowej Federacji Jeźdźieckiej brakuje rokrocznie rozgrywanych w podparyskim Compiegne  Mistrzostw Świata Młodych Koni (7 i 8-letnich).

Niestety na obu zawodach mistrzowskich nie należy spodziewać sie polskich reprezentantów. Mistrzostwa Europy straszą górzystą trasą, jedną z najtrudniejszych  na Starym Kontynencie. Również liczba polskich par zdolnych do wypełnienia kwalifikacji do ME jest minimalna.

Z kolei od naszej jedynej "eksportowej" pary z kategorii juniorsko-młodzieżowej - Macieja Kosickiego oraz Eurolanda (reprezentaci Poslki na MŚ  Babolnej w roku 2009 oraz ME w Kreuth w 2010 roku) nie należy oczekiwać wyjazdu do odległej Brazylli.

 

Strona zawodów ME we Florac: www.160florac.com

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 22 listopada 2010
 

Sponsorzy

amplus