EnduracePL na Facebook

ZK, ZA Ruś Mała 27 - 29.2011 - wyniki oraz relacja

Już powoli tradycją staje się, że w przededniu lata, w miejscowości Ruś Mała stają w szranki pary które chcą rywalizować o zwycięstwo w Sportowych Rajdach Konnych. Z roku na rok, do tych par dochodzą nowe, a Ci którzy już zadomowili się w Rusi na dobre chętnie wracają. Widać organizatorzy znają sekret, który zapewnia stały wzrost popularności tego urokliwego miejsca. Ci którzy w zeszłym roku mieli skwaszone miny, a w tym roku nie przyjechali, mogą tylko żałować. Gdyż tegoroczne zawody nie miały słabych punktów.

Ci którzy jechali, wiedzą, Ci którzy nie byli niech się dowiedzą, że organizator stanął na wysokości zadania. W odczuciu osób z którymi rozmawiałem, trasa była oznakowana idealnie. Na przejazdach z drogą, nad bezpieczeństwem uczestników, czuwali Strażacy, którym należą się wielkie podziękowania. Dostępne były 3 trasy, dzięki którym trasa nie była monotonna. Jak wiadomo, Ruś Mała jest pięknie położona, wiec zawody miały też aspekt krajoznawczy. Trasa kończyła się odcinkiem stworzonym do finiszów, a zanim jeźdźcy wjechali na ostatnią prostą byli już dawno w zasięgu wzroku, także każdy mógł zobaczyć finisz.

Jeżeli chodzi o wyniki jakie zajęły poszczególne pary, to w klasie 1* święciła triumf Elżbieta Horbowiec na koniu Ghazzallah pokonała dystans z prędkością średnią 15,77 km/h tylko o sekundę wyprzedzając Dorotę Krzywicką  na koniu Ferro. Jako trzecia na linie mety wjechała Agnieszka Markowska na znanym ogierze El-Vis.

W klasie N pierwsze miejsce zajęła Alicja Sobieska na koniu Al Aster, a tuż za nią wjechała na metę Katarzyna Bohdanowicz na koniu Workal dystansując Klaudię Jakubowicz Wojtecką na koniu Maja. na 4 miejscu do mety dotarł Dariusz Aniszewski z koniem Szampan. Czołówka klasy P była obstawiona rodzinnie, pierwsze miejsce zdobył Alan Ptach na koniu Fax, przed Ryszardem Ptachem jadącym na koniu Wiązka. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bereznowska na koniu Bazalt. Klasa L zakończyła się zwycięstwem Beaty Szlezyngier Jagielskiej na koniu Biznes, która wyprzedziła Martę Jaroszewską, na koniu Brendy, praz Katarzynę Kot na Nadżafie.

Koleją niespodzianka była ilośc koni w zawodach towarzyskich. Na dystansie 19.1 km wygrała Paszkowska Ilona, z liczbą punktów 18,68. Tuż za nią uplasował się Kacprzak Krzysztof wraz z Gospodarczyk Kacprzak Magdaleną. Na dystansie 12,1 km wygrała Radwańska Aleksandra na koniu Suzi przez Cejman Rafałem (Iskra) i Wiktorią Matusiak (Santi). Organizator przygotował jeszcze nagrodę dla Najmłodszego uczestnika zawodów, Nagrodę tę odebrał Franciszek Sanecki który pokonał dystans 12,1km na koniu Szarif. Tako oto przedstawiają się wyniki w telegraficznym skrócie. zawody się zakończyły a mi nie pozostaje nic innego zaprosić Państwa na kolejne zawody już za rok...

Duże podziękowania należą się organizatorom za ogrom prac włożonych oraz za poświęcenie olbrzymiej ilości czasu na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.