Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Ruszają zawody w Kuźni!

Przeglądem weterynaryjnym dziś o godzinie 18 rozpoczną się międzynarodowe oraz krajowe zawody w sportowych rajdach konnych w ośrodku jeździeckim Kuźnia Nowowiejska. To już czwarta z rzędu impreza rajdowa organizowana w tym miejscu. Wszystkie poprzednie edycje były udane, a organizatorzy co roku dbali o jak najlepsze przyjęcie wszystkich gości.

W sumie do zawodów zostało zgłoszonych ponad 70 koni. Zdecydowana większość to zawodnicy z naszego kraju, z zagranicy przyjechali reprezentanci Czech, Słowacji, Estonii oraz Finlandii.

Na najdłuższym dystansie w  konkursie CEI3* 160 km wystartuje osiem par, w tym pięć z Polski. Krajowi zawodnicy startujący na tym dystansie będą dodatkowo walczyć o tytuł Mistrza Polski Seniorów. Na starcie staną m.in. : „mistrzowska” para z Kuźni z roku 2009 – Kamilia Tobiasz i Mu – Zahrat oraz Dorota Krzywicka  dosiadająca Ferro, który wygrał MP w zeszłym roku dosiadany przez Macieja Kacprzyka.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w licznie obsadzonym konkursie CEI2* 120 km. Wezmą  w nim udział pary, które mają już za sobą szybkie konkursy gwiazdkowe w tym sezonie tj. Krzysztof Czarnota z Wenedem (1 m. na CEI1* w Babolnej) oraz Milena Kalata z Nokturnem (1 m. w 1* na ZK Jurowce). Oprócz tego w konkursie tym wystartuje utytułowany Cert, tym razem dosiadany przez Joannę Zaczecką. W blasku niedawnego sukcesu w Euston Park wystartuje Beata Dzikowska, która dosiądzie klaczy Sedna.

Oprócz tych dwóch najważniejszych konkursów zostaną jeszcze rozegrane międzynarodowe konkursy CEI1* na dystansie 80 km oraz konkursy młodzieżowo-juniorskie CEIJY1* i CEIJY2*, a także konkursy krajowe L, P i N. Organizatorzy przygotowali również rywalizacje dla amatorów w najkrótszym konkursie klasy LL – 20 km.

Niewątpliwym udogodnieniem będzie system elektronicznego pomiaru czasu z Austrii, który tak dobrze sprawdził się w zeszłorocznej edycji. Tym razem ma być jeszcze nowocześniej, a kolejnym ”novum” mają być karty weterynaryjne prowadzone w iPadach!

Niestety plany udanych w 100 % zawodów trochę  popsuć może pogoda. Prognozy nie są optymistyczne , w piątek i sobotę ma być chłodno i deszczowo.

Do zobaczenia w Kuźni!

Program zawodów (Timetable of events) pdf 69.55 KB
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 30 czerwca 2011
 

Sponsorzy

amplus