Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Konferencja Rajdowa 2012 - zaproszenie oraz program

W najbliższą sobotę, 14 stycznia 2012 r. odbędzie się coroczna konferencja szkoleniowo-organizacyjna dyscypliny sportowych rajdów konnych. Tym razem miejscem spotkania rajdowców będzie Klub Jeździecki Champion mający swoją siedzibę w Ciosnach koło Łodzi.

Po rozpoczęciu o godzinie 11 odbędzie się sesja szkoleniowa na której zostaną przedstawione trzy prelekcje poświęcone rajdom. W pierwszym wykładzie prof. Ewa Szarska omówi korzyści płynące z badań laboratoryjnych krwi koni poddawanych treningowi rajdowemu. Jako kolejny wystąpi Maciej Kacprzyk, który przedstawi analizę wpływu kariery wyścigowej koni czystej krwi arabskiej na ich późniejszą karierę w rajdach oraz omówi elementy charakteryzujące karierę wyścigową na które należy zwracać uwagę przy zakupie konia do rajdów. Na zakończenie części szkoleniowej wystąpi Beata Dzikowska, która przedstawi zasady pracy treningowej z młodym koniem rozpoczynającym swoją karierę rajdową.

Po przerwie obiadowej, około godziny 14:30 rozpocznie się cześć organizacyjna. Andrzej Bereznowski, przewodniczący Komisji Sportowych Rajdów Konnych PZJ, podsumuje miniony sezon 2011 oraz przedstawi plany na kolejny rok (kalendarz zawodów, zmiany w przepisach), wręczone zostaną również statuetki za rankingi w sezonie 2011. Zakończenie konferencji przewidywane jest na godzinę 17.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie osoby związane z rajdami w Polsce, zawodników, serwisantów, lekarzy, sędziów, a także hodowców i właścicieli koni. Również osoby chcące dopiero rozpocząć swoją przygodę z rajdami będą mile widziane, a spotkanie te będzie doskonałą okazją na znalezienie odpowiedzi na wiele pytań nurtujących nowicjuszy.


Program:

11.00 - Rozpoczęcie konferencji

Cześć szkoleniowa:

11:15 – „Badania laboratoryjnie w treningu koni rajdowych” – Ewa Szarska

12:00 – „Wpływ treningu wyścigowego na karierę koni w rajdach” – Maciej Kacprzyk

12:45 – „Trening młodych koni do sportowych rajdów konnych”- Beata Dzikowska

13:30 – Przerwa obiadowa

Część organizacyjna:

14:30 – Sprawozdanie Komisji Sportowych Rajdów Konnych PZJ po sezonie 2011.
- Wręczenie statuetek za Rankingi 2011.
- Prezentacja kalendarza zawodów w sezonie 2012.
- Przedstawienie propozycji zmian w Regulaminie dyscypliny.
15:30 – Dyskusja, wnioski z sali.

17:00 – Planowane zakończenie konferencji.

 

Organizatorem konferencji jest Komisja Sportowych Rajdów Konnych Polskiego Związku Jeździeckiego.

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 09 stycznia 2012
 

Sponsorzy

amplus