Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Kamila Kart triumfuje w Emiratach!

Kamila Kart, jeżdżąca już drugi sezon w stajni rajdowej w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), zwyciężyła w miniony weekend w konkursie dla kobiet o Puchar Prezydenta ZEA. Polka 90 km trasę pokonała w zawrotnym tempie 27,77 km/h.

Konkurs ukończyło 18 z 38 startujących par. Pokonanie 90 km trasy podzielonej na 4 pętle zajęło zwyciężczyni nieco ponad 3 godziny i 18 minut. Kamila Kart dosiadała konia czystej krwi arabskiej wyhodowanego we Francji o imieniu Kandjar El Zadie. Jest on wnukiem ogiera Zulus urodzonego w SK Michałów, którego można spotkać w rodowodach francuskich koni rajdowych.  

Ten sezon jest dla naszej reprezentantki bardzo udany. Przed tygodniem była trzecia w konkursie "Emirates Challenge) CEI2* 120 km, a w listopadzie druga w konkursie dla kobiet o Puchar Szejka Al Nayana na dystansie 80 km.

Kamila Kart przez ponad 10 lat reprezentowała Klub Jeździecki Champion odnosząc wiele sukcesów, m.in. dwukrotnie wygrała Mistrzostwa Polski Seniorów (na Elbanie w 2002 r. oraz Cercie w w 2008 r.). Od roku pracuje w Emirates Stable w Dubaju. 

Szczegółowe wyniki zawodów z ZEA można znaleźć tutaj.

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 30 stycznia 2012
 

Sponsorzy

amplus