Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Polki wystartują w President Cup 2012

W najbliższą sobotę, 11 lutego, w Abu Zabi w Emiratach Arabskich zostanie rozegrany konkurs o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich na dystansie 160 km. Polska będzie reprezentowana przez Beatę Dzikowską oraz Olę Ciesielską.

Beata Dzikowska będzie dosiadać Ersteda – Mistrza Polski Młodych Koni w kategorii koni 6-letnich z roku 2009, który sezonie 2011 (Euston Park) oraz 2010 (Kuźnia Nowowiejska) sezonie udanie prezentował się w międzynarodowych konkursach na dystansie 120 km. Tym razem pierwszy raz zmierzy się z dystansem 160 km. Ola Ciesielska, która obecnie mieszka we Włoszech pojedzie na koniu z tego kraju o mieniu Gardu Pintu, który nie tak dawno bo w grudniu zeszłego roku startował w Abu Zabi na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców pod zawodnikiem z RPA (34 m., tempo 17,48 km/h). Konie z Europy przyjechały do Emiratów dopiero na początku tego tygodnia, więc nie miały zbyt wiele czasu na aklimatyzację.

Będzie to trzecia przygoda naszych reprezentantek z tym prestiżowym konkursem,  w którym oprócz zawodników z Zatoki Perskiej startują zawodnicy z całego Świata zapraszani przez organizatorów. W 2009 roku Beata Dzikowska dosiadająca wówczas Cyryla ukończyła dystans na 29 miejscu z tempem 16,56 km/h. Druga z Polek, Kamila Kart odpadła po 2 pętli, jej Cert został wyeliminowany z powodu kulawizny. W 2010 Polska była reprezentowana również przez dwie pary. Beata Dzikowska ukończyła konkurs na 21 miejscu z tempem 20,93 km/h (po czasie wynik ten został unieważniony ponieważ koń nie miał ważniej licencji FEI), Ola Ciesielska skończyła konkurs na 29 miejscu. Wówczas obie startowały na koniach z Emiratów.

Wyniki będzie można na bieżąco śledzić na stronie ATRM-Systems.

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 08 lutego 2012
 

Sponsorzy

amplus