Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Emimbor wygrywa w Dubaju

Polskiej hodowli Emimbor oo (Gazal Al Shaqab - Emika/Eldon, hod. SO Białka) zwyciężył w rajdzie o Puchar Szejka Majida bin Mohameda rozegranym 3 marca br. w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Był to konkurs krajowy na dystansie 100 km dla jeźdźców i koni z prywatnych stajni. Konia Dosiadał Rasheed Saeed Al Kamda. Tempo zwycięskiej pary wyniosło 28,08 km/h.

Emimbor jest trenowany w ośrodku rajdowym rodziny Al Kamda. Ze stajnią tą od paru sezonów współpracuje KJ Champion Beaty Dzikowskiej, co zaowocowało eksportem kilku koni polskiej hodowli do tej stajni. Rasheed Saeed Al Kamda startował na zawodach międzynarodowych w Kuźni Nowowiejskiej w roku 2010 zwyciężając wówczas konkurs CEI2* 120 km na koniu M'an Naque. Później para to odniosła ogromy sukces zajmując 4 miejsce w zawodach o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2010 roku.

Emimbor swoją karierę rajdową rozpoczynał we Włoszech, w stajni La Bosana należącej do rodziny Origgich, którzy od wielu lat kupują w Polsce konie czystej krwi arabskiej. Siostry Origgi startowały w 2009 roku w zawodach międzynarodowych w Warce podczas których Diana zwyciężyła w konkursie CEI3* 160 km, a Angela wygrała konkurs CEI2* 120 km (na wyhodowanej w...Białce klaczy Perana).

Szczegółowe wyniki konkursu.

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 08 marca 2012
 

Sponsorzy

amplus