EnduracePL na Facebook

Kamila Kart prowadzi w rankingu FEI!
Kamila Kart zajmuje obecnie pierwszą pozycje w rankingu jeźdźców Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej! Polka ma aktualnie 690 pkt. i ponad 100 pkt. przewagi nad drugim w klasyfikacji Hamdanem bin Mohammedem Al Maktoumem.
Kamila swoją świetną formę z tego sezonu będzie mogła zaprezentować na sierpniowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Euston Park, w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie reprezentować Polskę razem z Beatą Dzikowską (Ersted) oraz Olgą Ciesielską (Gardu Pintu). Na MŚ będzie dosiadać polskiej hodowli Weneda (Espadero – Włócznia/Borek hod. A. Sobczuk). Wened rozpoczynał karierę rajdową w Polsce. Po udanym sezonie startów pod Krzysztofem Czarnotą (triumfy w konkursach CEI1* 80 km w Babolnej oraz CEI2* 120 km w Kuźni Nowowiejskiej) został, pod koniec 2011 r., sprzedany do Dubaju. Tam, z Kamilą w siodle, w marcu ukończył dystans 160 km w tempie 19,42 km/h. Z kolei na początku czerwca  para Kamila Kart - Wened zajęła 2. miejsce w konkursie CEI2* 120 km z tempem 21,27 km/h na zawodach w Euston Park.