Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Klikowa Endurance Race 2012 - propozycje

Klikowa Endurance Race 2012W dniach 4- 5 sierpnia 2012 w Klikowej zostaną rozegrane Otwarte Zawody Towarzyskie Biegowo – Konne - „Klikowa Endurance Race 2012".

Forma:
Po raz pierwszy w Polsce zostaną rozegrane zawody gdzie rywalizować będą bezpośrednio ludzie ( biegacze) i konie (jeźdźcy) w biegu przełajowym na dystansie półmaratonu - 21 km.

Pomysł:
Pierwowzorem był Man Versus Horse Marathon - 22 milowy bieg rozgrywany rokrocznie już od 30 lat, najsłyniejsza tego typu impreza na świecie, która bierze swój początek w 1980 r w walijskim miasteczku Llanwrtyd Wells, i gdzie przez tyle edycji zaledwie 2-krotnie człowiek zwyciężył nad koniem.

 Miejsce:
Klikowa - obecnie siedziba naszego klubu, to miejsce historyczne związane z końmi od zawsze, min. dawna część stadniny w Gumiskach , która do 1944 r. należała do dóbr ks. Romana Sanguszki i w okresie międzywojennym hodowała najdzielniejsze konie czystej krwi arabskiej, których potomkowie do dziś z powodzeniem startują w wyścigach i rajdach długodystansowych.

Cel:
Promocja jeździectwa długodystansowego czyli sportowych rajdów konnych ( ang. endurance riding) - stosunkowo młodej dyscypliny w Polsce i na świecie, która początki swoje bierze w USA w latach pięćdziesiątych XX wieku. Promocja biegania jako najprosztej formy aktywności fizycznej. I wreszcie próba rywalizacji pomiędzy tymi dwiema różnymi dyscyplinami, gdzie wspólnym mianownkiem jest WYTRZYMAŁOŚĆ!!

Klikowa  Endurance Race 2012 - propozycje pdf81.19 KB

Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    środa, 27 czerwca 2012
 

Sponsorzy

amplus