EnduracePL na Facebook

Mistrzostwa Małopolski, ZK, ZA Klikowa 3-5.08.2012 - wyniki

W dniach 3-5 sierpnia 2012 r. na terenie LKJ Klikowa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Sportowych Rajdach Konnych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Zawody Krajowe i Towarzyskie w Sportowych Rajdach Konnych. W sobotę zostały rozegrane konkursy w klasach: 1* 80 km, N 80 km, P 40 km, L 30 km i oraz konkurs towarzyski klasy LL na dystansie 20 km.

Zwycięzcą konkursu mistrzowskiego i tym samym Mistrzem Małopolski w sportowych rajdach konnych został Ryszard Zieliński na koniu Ypselon, drugie miejsce zajęła Edyta Bajcar-Pyrek na koniu Mu Farys Ed Areg, zaś trzecie miejsce Ewa Sołek-Kowalska na koniu Cwał. Ypselon otrzymał także nagrodę Best Condition.

W konkursie klasy N zwycięzcą została Magdalena Jabłońska na koniu Estados, drugie miejsce zajęła Diana Pac na koniu Amglez, zaś trzecie Majka Grabska na koniu Galia. Wszystkie zawodniczki reprezentowały UKJ Rumak.Zwycięzcą konkursu klasy P został Mariusz Pustuła na Nowinie. W konkursie klasy L na dystansie 30 km zwyciężyła Dominika Tama na koniu Wileda, zaś konkurs towarzyski klasy LL wygrała Magdalena Piątek na koniu Etna.

W niedzielnej rywalizacji jeźdźców i koni oraz biegaczy Klikowa Endurance Race zwyciężyła Martyna Narewska na koniu Efezeusz. Szersza relacja z tego wyjątkowego konkursu już wkrótce.