EnduracePL na Facebook

9. Bieszczadzki Sportowy Rajd Konny - sprawozdanie i wyniki

Kolejne spotkanie na bieszczadzkim szlaku za nami...  W pierwszy weekend października na trasie 9. Bieszczadzkiego Sportowego Rajdu Konnego spotkali się jeźdźcy z Ośrodka Jeździeckiego Dolina Koni w Łukowem, z Klubu Jazdy Konnej pod Żubrem z Niepołomic, z Ośrodka Jazdy Konnej Saroyan w Tuchowie oraz osoby niezrzeszone.

W słoneczny sobotni poranek na starcie stawiło się dziewięć par, każda dzielnie walczyła o pucharowe miejsce. Doskonale oznakowana trasa pięknie wijąca się pośród łąk z niesamowitymi widokami... wśród wybarwionych jesienią drzew... leśnymi duktami, drogami o różnym podłożu – trawa, bieszczadzkie błoto, kamyki... To tutaj zawodnicy wraz z końmi sprawdzali swoje umiejętności, zmagali się z podjazdami, zjazdami, co niektórym udało się podziwiać widoki.
W klasyfikacji juniorskiej na dystansie 20 km pierwsze miejsce zajęła Barbara Kańka na arabskiej klaczy Dar Daffee, tuż za nią Monika Jagiełło na małopolskiej klaczy Fika. Zawodniczki razem wystartowały, jechały dobrym tempem 10,70 km/h, o zajętym miejscu zadecydował czas wejścia na bramkę.
W klasyfikacji seniorskiej najlepsza okazała się Joanna Szyndler na klaczy szlachetnej półkrwi Ewigard, ukończyła konkurs w tempie 7,69 km/h uzyskując maksymalną liczbę punktów na bramce weterynaryjnej.
Drugiego dnia odbyły się dwa konkursy na dystansie 20 km i 40 km. Na krótszej trasie najlepsza była Karolina Sowińska na małopolskiej klaczy Beta. Tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Szyndler na Ewigard. W konkursie na 40 km udział wziął Zdzisław Szymulański i z powodzeniem ukończył dystans.
Najpiękniejszym koniem zawodów została ogłoszona Fiona. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów – ekipie sędziowskiej i weterynaryjnej – Pani Annie Hadale, Eulalii Michalik, Grażynie Kańce oraz Jackowi Kańce; ekipie technicznej z Ośrodka Jeździeckiego Dolina Koni oraz zawodnikom, którzy z uśmiechem na twarzy wzięli udział w dwudniowych zawodach jeździeckich. Dziękujemy również sponsorom pucharów i nagród – Marszałkowi Województwa Podkarpackiego – Mirosławowi Karapycie, Wojewodzie Podkarpackiemu – Małgorzacie Chomycz – Śmigielskiej, Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz – Ernestowi Nowakowi oraz Burmistrzowi Miasta Sanoka – Wojciechowi Blecharczykowi.
Do zobaczenia na następnym wiosennych już rajdzie!