Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Mistrzostwa Podlasia, ZK Gieniusze - wyniki i jubileusz
Gieniusze po raz 25ty!
W zimny październikowy weekend 12-14.10.2012 roku na terenie KJ BIK Geniusze odbyły się Mistrzostwa Podlasia w Sportowych Rajdach Konnych. Zawody rozstały rozegrane w tradycyjnie gorącej atmosferze w otoczeniu malowniczych, nieco mglistych, jesiennych krajobrazów. W tym roku zawodnicy konkurowali o tytuł mistrza Podlasia w 4 konkursach: gwiazdce, N, P i L. Mistrzem Podlasia w klasie *, po spektakularnym finiszu, zostaje Mariusz Wnorowski na arabskim ogierze Etnum Psyche, w klasie N Maria Zajczyk na Mocarzu , w Pce Izabela Drażba na małopolskim siwku Debiut, a w klasie L Urszula Ginszt na gniadej arabskiej Essie. Serdeczne gratulacje dla tegorocznych Mistrzów.
W trakcie zawodów odbył się również egzamin na złotą oraz srebrna odznakę jeździecką – i tak pierwszym polskim złotym rajdowcem została Justyna Domańska – serdeczne gratulacje pani Justyno.
Słodki Jubileusz.
W trakcie zakończenia zawodów czekała na wszystkich słodka niespodzianka: wielki, apetyczny tort w barwach klubowych KJ BIK, upamiętniający srebrny
jubileusz zawodów rajdowych w Geniuszach. Co prawda to nie 25 lat a 25 rajdów ale i tak jest to wynik imponujący - zdecydowany rekord organizacyjny w Polsce. Ogromne gratulacje i podziękowania dla Prezesa Klubu Jeździeckiego BIK Geniusze - Pana Jerzego Maliszewskiego za wytrwałość, tak ogromne zaangażowanie w organizację sportowych rajdów konnych oraz konsekwentne propagowanie tej dyscypliny jeździectwa. Panie Jerzy – mamy nadzieję na kolejne okrągłe rocznice!
Cieszy bardzo coraz większa ilość zawodów rajdowych odbywających się corocznie w Polsce, jednak martwi słaba frekwencja uczestników na poszczególnych imprezach. Może warto byłoby w przyszłym roku tak zatwierdzić kalendarz zawodów, aby terminy kolejnych imprez nie kolidowały ze sobą?

Monika Mikulska

Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 16 października 2012
 

Sponsorzy

amplus