EnduracePL na Facebook

Polskie zawodniczki zaproszone na President Cup 2009!

Logo zawodówBeata Dzikowska na Cyrylu oraz Kamila Kart  na Cercie reprezentujące KJ Champion Łódź planują start w tegorocznej edycji zawodów President Cup. Konkurs o Puchar  Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozgrywany na 160 km należy do najbardziej prestiżowych imprez w sezonie rajdowym rozgrywanym na Bliskim Wschodzie.

Oprócz zawodników z regionu na liście startowej można spodziewać się gwiazd z całego Świata zaproszonych do udziału w tym konkursie przez organizatorów, w związku z tym zaproszenie dla naszych zawodniczek to niewątpliwa nobilitacja.

W zeszłorocznym President Cup zwyciężył Szejk Hamdan bin Mohamed Al Maktoum dosiadający australijskiej hodowli wałachu czystej krwi Kaysand Farrazah (1996, Arfaja Farraj - Nadaara po Clifton Park Naadar). Zwycięska para osiągnęła średnią prędkość 23,27 km/h, przesuwając się co pętle na wyższe miejsce. W sumie konkurs ukończyły 22 pary, a aż 65 (!) zostało wyeliminowanych.

Na zawodach President Cup często padają rekordy świata na 160 km. Co ciekawe, koniem, do którego długo należał rekord prędkości na dystansie 160 km była klacz Ro Fabiola, o przesyconym polskimi przodkami rodowodzie. Klacz ta w 2005 roku wygrała Presidents Cup w rekordowym wówczas czasie 7 godzin i 2 minuty (tempo nieco ponad 22 km/h). W 2004 roku w tych samych zawodach triumfował jej pół-brat RO Super, a sama RO Fabiola była trzecia. Oba te konie są potomkami wyhodowanego w SK Michałów ogiera Wagram (1998, Tallin – Wendeta po Palas), który został sprzedany do Argentyny, gdzie jest używany w stadninie Haras Los Estribos.

Cert i Cyryl polęcą do ZEA Na początku lutego. Start nastąpi 14 lutego. Życzymy powodzenia!