Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Konkursy amatorskie nielegalne?
Konkursy amatorskie nielegalne? PDF Drukuj Email
Na stronie internetowej Polskiego Związku Jeździeckiego ukazał się niepokojący komunikat. Wynika z niego, że konie, zawodnicy oraz osoby oficjalne nie mogą brać udziału w zawodach nieautoryzwoanych przez FEI/PZJ. Może to oznaczać brak możliwości organziacji konkursów amatorskich (towarzyskich) dla zawodników i koni bez licencji podczas oficjalnych zawodów.
W ostatnich latach tego typu konkursy stawały się co raz bardziej popularne. Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z rajdami mogły wziąć udział w "amatorskich" konkursach klasy LL (ok. 20 km) bez potrzeby zdawania brązowej odznaki PZJ koniecznej do uzyskania licencji.

Treść komunikatu:
- Sportowcy (posiadający licencje FEI i /lub PZJ) , konie (posiadające licencje FEI i/lub PZJ) i osoby oficjalne (sędziowie, delegaci techniczni, gospodarze toru, stewardzi, lekarze weterynarii posiadający numer identyfikacyjny FEI i/lub PZJ) nie mogą brać udziału w nieautoryzowanych przez FEI i/lub PZJ zawodach. Jeśli zawodnik, koń lub osoba oficjalna weźmie udział w takich nieautoryzowanych zawodach to taka osoba lub koń nie będą mieli prawa udziału w autoryzowanych przez FEI i lub PZJ zawodach międzynarodowych i krajowych przez okres sześciu miesięcy od daty ich zakończenia . Nieautoryzowane Zawody to takie , których nie ma w kalendarzu FEI i nie są autoryzowane przez Narodową Federację.

- Od 1 stycznia 2013 FEI wprowadza przepis , że za jazdę bez lub w nieprawidłowo zapiętym kasku każdy zawodnik na zawodach będzie mógł być ukarany żółtą kartką, jeśli nie zareaguje na upomnienie. Szczegółowe przepisy dotyczące , kiedy i kto ma obowiązek nosić kask zawierają przepisy dyscyplin.

Link do komunikatu na stronie PZJ: Kongres - Istambuł 08.11.2012 - komunikat FEI
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 05 stycznia 2013
 

Sponsorzy

amplus