Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

XIII Mistrzostwa Polski Amatorów w sportowych rajdach konnych za nami
W dniu 01 sierpnia 2015 roku, w gościnnej stadninie Pana Stanisława Buły w Łopusznej k/Nowego Targu, przy pięknej pogodzie i orzeźwiającym wietrzyku, rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Polski Amatorów w Sportowych Rajdach Konnych. Były one równocześnie trzecimi zawodami kwalifikacyjnymi do Pucharu Małopolski 2015 w Towarzyskich Rajdach Konnych. Mistrzostwom towarzyszyły zawody dla amatorów w skokach przez przeszkody i w ujeżdżeniu oraz Mistrzostwa Podhala w zrywce drewna, które wspaniale uatrakcyjniły dwudniowy show konny, a które z wielkim pietyzmem i zaangażowaniem przygotował Organizator- pan Stanisław Buła.
Na tle malowniczego Dworku Tetmajerów, po raz 13-ty do zmagań o tytuł rajdowego Mistrza Polski Amatorów w dwóch kategoriach (kat. dużych koni i kat. kuców), stanęła liczna grupa zawodników.
MISTRZEM POLSKI AMATORÓW na rok 2015 w kat. dużych koni została 13-letnia Zuzanna Kądziołka (Młodzieżowa Grupa Rajdowa Nawojowa Góra) startująca na 16-letnim wałachu Jardos (młp), a w kat. kuców 10-letni Jakub Chmielowiec (Młodzieżowa Grupa Rajdowa Nawojowa Góra) na 12-letnim wałachu Reness (sp). Jak widać, po najwyższe laury w obu kategoriach sięgnął w tym roku klub z Nawojowej Góry- GRATULUJEMY!
Kiedy po 2-letniej przerwie reaktywowano w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski Amatorów w Rajdach, zmagania o zaszczytny mistrzowski tytuł stały się ponownie marzeniem wielu zawodników-amatorów i zawody te ponownie cieszą się ogromnym zainteresowaniem – w tym roku na niełatwych gorczańskich trasach swoich sił próbowało aż 26 zawodników!.
A w rankingu Pucharu Małopolski na pierwsze miejsce wysunęła się Beata Kocemba z OHiJ Tara w Kamionce Wielkiej, która w Mistrzostwach zajęła drugie miejsce.
Przed nami kolejne kwalifikacyjne zawody pucharowe w Minodze k/Skały pod Krakowem, które odbędą się w niedzielę 13 września br. Zawody te będą zamykać kwalifikacje do Finału Pucharu, który w wielkiej gali rozegrany zostanie w Kamionce Wlk. k/Nowego Sącza w dniu 10 października - na który serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków rajdów konnych.
Puchar jest otwarty dla jeźdźców–amatorów z całej Polski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą formą wypoczynku i nieprofesjonalnego współzawodnictwa.
Eulalia Michalik
Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 504 281 010 (Krzysztof Pstruś) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pdfWyniki>>
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    środa, 05 sierpnia 2015
 

Sponsorzy

amplus