Galerie zdjęć

Artykuły pokrewne

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Konferencja 2009 - sprawozdanie
Konferencja 2009 - sprawozdanie PDF Drukuj Email
Sala obradKonferencja odbyła się!
Po 3 latach przerwy to jest na pewno ważna informacja. Warto kultywować dobrą tradycję środowiska długodystansowych rajdów konnych.
W tym roku program konferencji został zrealizowany punktualnie i sprawnie. Głównym motywem konferencji były cztery referaty związane z żywieniem i użytkowaniem konia rajdowego. Referaty na wysokim poziomie merytorycznym uczyniły konferencję ważnym wydarzeniem szkoleniowym dla wszystkich rajdowców. Zawodnicy i trenerzy, którzy nie przyjechali - mają czego żałować.
Referaty zdominowały spotkanie i ustawiły konferencję na wysokim poziomie merytorycznym.
W dalszej części dwie firmy przedstawiły ofertę ubezpieczania koni. W końcu na rynku mamy firmy ubezpieczające konie za stawkę od 2 do 8 % wartości.
Część konferencji poświęcona była sprawom organizacyjnym. Przewodniczący komisji Andrzej Bereznowski omówił rok Sękocin 2009działalności KRD. Następnie prezes PZJ Andrzej Szczypiorski wręczył puchary zwycięzcom rankingów, dyplomy organizatorom i sponsorom. Serwis endurace.pl niestety ciągle nie jest postrzegany jako sponsor dyscypliny. Prezes PZJ poinformował też o działalności PZJ.
W ostatnim bloku konferencji otrzymaliśmy informacje związane ze zmianami przepisów. Od stycznia 2009 roku istotnie zmieniły się przepisy FEI. Ważna zmiana dotyczy klasyfikacji dystansów - konkursy CEI zaczynają się od 80 km i to co się dzieje do 80 km jest sprawą federacji narodowych. Zmiany przepisów są bardzo duże i prawie całkowicie wywracają np. zasady przyznawania klas sportowych.
Komisja przedstawiła propozycję klasyfikacji dystansów "krajowych". Projekt wywołał żywą dyskusję. Ta cześć konferencji nie była najlepiej przygotowana. Zabrakło syntetycznej informacji o najważniejszych zmianach.
KRD w najbliższym czasie opublikuje nowy regulamin dyscypliny i przepisy przejściowe.
W czasie konferencji uzupełniono kalendarz zawodów. Tak bogatego kalendarza nie mieliśmy od wielu lat.
Warto też odnotować dużą liczbę uczestników konferencji. Sala w Sękocinie była pełna (ponad 50 osób).
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    niedziela, 22 lutego 2009
 

Sponsorzy

amplus