Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Starty w zawodach międzynarodowych (CEI) w sezonie 2009

logo PZJWszystkim zawodnikom planującym w bieżącym sezonie starty w zawodach międzynarodowych (również zawodach które odbędą się w Polsce) przypominamy, że nowe przepisy międzynarodowe wprowadzają nowe zasady kwalifikacji jeźdźców i koni do zawodów międzynarodowych (CEI). Zasady kwalifikacji do konkursów CEI zawarte są w przepisach FEI. Zasady kwalifikacji do konkursów CEI dla zawodników oraz koni, którzy brali udział w zawodach międzynarodowych przed 1 stycznia 2009 zawarte są w przepisach przejściowych ("Transitional Procedures for Endurance 2008/9"). Oba te dokumenty są dostępne w zakładce "Przepisy".

Zawodnikom, którzy planują starty na zawodach międzynarodowych (CEI), zarówno w kraju, jak i za granicą przypominamy również o konieczności wykupienia licencji międzynarodowych dla siebie oraz swoich koni. Do startów zagranicznych konieczny jest również paszport konia FEI. Do stratów w zawodach międzynarodowych  rozgrywanych w Polsce paszport FEI jest konieczny tylko do konkursu CEI3*.

Zawodnicy planujący swój start w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców muszą uwzględnić fakt, że oba te konkursy zostaną rozegrane w ramach zawodów CEI i w związku z tym do startu w obu tych konkursach trzeba będzie spełniać wymogi kwalifikacyjne zgodnie z przepisami międzynarodowymi (FEI). Do konkursów CEI2* oraz CEI3* można się zakwalifikować tylko i wyłącznie po przez starty w konkursach CEI (konkursy krajowe nie dają kwalifikacji).

Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 03 czerwca 2009
 

Sponsorzy

amplus