Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

podkowy?

Wysłane przez marta n. kozlowska 
podkowy?
2006-08-10; 01:32:22
nie b. wiedzialam czy zaczac ten temat tu czy w forum o sprzecie, ale widze ze to forum jest b. aktywne, wiec zdecydowalam sie tu zapytac. juz kiedys sie przedstawialam, ale wspomne jeszcze raz, ze jestem od 20-paru lat w usa i tutaj od kilku lat biore udzial w rajdach dlugodystansowych.

od pewnego czasu staje sie tu w usa co raz b. popularne jezdzenie na koniach bez podkow. dlugodystansowcy czesto uzywaja zamiast podkow butow dla koni (hoof boots). jestem ciekawa czy w polsce tez pojawiaja sie takie tendencje i czego uzywaja dlugodystansowi jezdzcy ktorych konie z jakichs powodow potrzebuja 'ochrony' dla kopyt.
dzieki z gory!

marta
Re: podkowy?
2006-08-10; 13:18:09
Na zdjęciu
[www.endurance.pl]
widzimy "buty konia". Jest to zdjęcie z 2002 roku z zawodów w Wilczeńcu.
W Polskich rajdach kiedyś częściej widać było konie w butach. Ostatnio nie widziałam.

K.
Re: podkowy?
2006-08-11; 16:53:06
dzieki za zdjecie!
nie widzialam takich butow. wygladaja troche jak ez boots. czy wiesz moze kto je produkuje?
to ciekawe ze widzi sie teraz mniej koni w butach niz kiedys. tutaj wrecz przeciwnie.
Re: podkowy?
2007-01-13; 15:15:22
właśnie... z czego to wynika, ze teraz widać mniej koni w butach???

Proszę podpisać wpis imieniem i nazwiskiem - moderator
Re: podkowy?
2007-01-25; 21:36:47
Może nie w rajdach, ale w zyciu codziennym zaopserwowałam raczej wzrost stosowanych butów zamiast podków. Po pierwsze wygodniejsze - zakładasz kiedy potrzeba i nie musisz się bawic w odkecanie haceli.

natomiast co do spadku spotykania butów w rajdach napewno na to ma wpływ dostępczość w Polsce się jeszcze z nimi nie spotkałam. Trzeba więc ściągać za granicy. Jest to więc kłopotliwe bo co jesli wybierzemy zły rozmiar - wysyłac spowrotem i czekać na wymiane. koszty wzrastają.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować