Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Limit wagi jeźdźca

Wysłane przez Magdalena Głód 
Limit wagi jeźdźca
2005-06-10; 13:12:10
Witam! Chciałam zapytać o limit wagi dla koni startujących konkursach * i wyżej, w tym roku rozpocząłam przygodę z rajdami, mam 28 lat, ukończyłam pozytywnie konkurs L* i chciałam startować w konkursie *. Czy obowiązuje mnie limit min. 70 kg obciążenia? i jeszcze jeśli tak, to jak praktycznie zrobić to dodatkowe obciążenie, waże 50 kg bez siodła, gdzie to przymocować, jak zoorganizawać, żeby wszystko było stabilne i wygodne? Proszę o pomoc, bo nie mam o tym "zielonego pojęcia"smiling smiley
oczywiście rada typu: "więcej jeść"- nie wchodzi w rachubęsmiling smiley
Pozatym chciałam zapytać czy jest to sensowne obciążać dodatkowo konia 20 kg, jeśl jest mały, 146 cm i dość drobny?
z góry dziękuje za wszystkie posty
Magda
Re: Limit wagi jeźdźca
2005-06-12; 17:33:51
Zaczynając od końca to informuję, że ważenie jeźdźców nie jest naszym krajowym pomysłem a wynika z przepisów FEI i musimy się do tego stosować. Proponowalabym zacząć od zważenia się w stroju jeździeckim i z siodłem i wtedy będzie wiadomo ilu kilogramów brakuje. Te brakujące kilogramy uzupełnia się w różny sposób mogą to być bardzo ciężkie strzemiona lub ołów z piaskiem zaszyty w specjalny rulonik mocowany do siodła. Siodła firmy Podium są tak zrobione, że przewidują "dodawanie wagi". Jeżeli nalbliższym planowanym startem nie jest Warka to zapraszam do Warki w celu obejrzenia okiem własnym jak poszczególne osoby rozwiązują ten problem.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować