Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Temperament konia

Wysłane przez Łukasz B. 
Temperament konia
2006-12-03; 14:14:26
Szukałem takiego tematu ale nie znalazłem. Chodzi mi jaki temperament konia się najbardziej nadaje. Czy szalony arab, który za wszelką cene chce być pierwszy, poci sie z nerwow ze az z niego sie leje, ma mniejsze szanse niz malo ambitny i zrownowazony wielkopolak? Chodzi mi tu glownie o nizsze klasy. Ja mam konia angloaraba,, na ktorym startowalem wczesniej w skokach z dobrymi rezultatami, jest ambitny i czesto rwie sie do przodu- jednakze rajdy sa bardziej interesujace i chyba dla jezdzca i konia. Co myslicie na ten temat? temperamentu konia jaki ma wplyw/

Proszę podpisać się imieniem i nazwiskiem - moderator forum
Re: Temperament konia
2006-12-04; 11:29:21
To temat bardzo złożony. Opinie są różne. Wg mnie najlepsze są konie przede wszystkim zrównoważone, ale z lekką nutką ambicji. Często ta „siła spokoju” przychodzi z wiekiem. Liczne starty, wyjazdy na zawody, kilometry doświadczenia uczą konie jak mają się zachowywać na rajdach. Oczywiście dla początkującego zawodnika łatwiej będzie zaczynać na koniu spokojnym, ale ktoś bardziej zaprawiony w bojach może poradzić sobie z „szaleńcem” i z czasem zrobić z niego ambitnego, ale zrównoważonego sportowca. Kwestia podejścia, pracy i czasu.
Często też konie, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie „leniuszków” mogą być doskonałymi końmi rajdowymi. Nerwy to bezsensowna strata energii, jakże potrzebnej w endurance.

Polecam do przeczytania [www.frankhopkins.com]

"Try one in your string who is lazy and sleepy but close to the ground. A horse who has no style or extra action only to put one foot before the other, a horse that will go along all day without worry, it's likely no one likes this type of horse; they'll tell you he's good for nothing but I'll tell you this describes a real endurance horse. "



Wiadomość zmieniona (04-12-2006 11:31)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować