Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Zgloszenia ME

Wysłane przez kazimiera bieg 
Zgloszenia ME
2005-08-04; 13:25:40
W uzupelnieniu wiadomosci ze strony glownej do Mistrzostw Europy we Francji zglosila sie rowniez para- Marcin Tobiasz i Ester. Na zadanie Pana Przewodniczacego odrzucono zgloszenie, bez poinformowania zawodnika.
Nie moge zrozumiec czym kierowal sie Pan Przewodniczacy zabraniajac startu tej parze, ktora ukonczyla juz trzykrotnie wymagany dystans. Na MP w Warce Pani Ewa Szarska odpowiedziala mi, ze Mamy spelnione wymagania i mozemy startowac na ME.



kaska
Re: Zgloszenia ME
2005-08-04; 16:50:26
Informuję, iż żadnego oficjalnego zgłoszenia tej pary nie było.
Poza próbą polemiki na forum Endurance. Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się oficjalnie zostali uwzględnieni w zgłoszeniach na poszczególne zawody.
Co do startu na ME 160 km cztery pary również zostały zgłoszone już imiennie. Wszystkie dopełniły formalności zgłoszeniowych. Zatwierdzenie ich startu lub nie nastąpi w dniu 9 sierpnia. Dodatkowo informuję, iż Pani Ewa nie posiada takich uprawnień, które pozwoliłyby samodzielnie podjąć decyzję o starcie zawodnika na CEIO ****, i nie wierzę, że mogła podać taką informację, że zawodnik może startować. Co najwyżej mogła podać informację, że ma spełnione normy, FEI.
Dariusz Wujek
Nie będę zabierał głosu na ten temat na forum.
Re: Zgloszenia ME
2005-08-04; 22:33:53
Interesuję się zgłoszeniami na ME i dlatego będąc dwa dni temu w PZJ oglądałam listę zgłoszeń. Zapytałam się także o konia Ester i dowiedziałam się od p.Agnieszki , że był jeden telefon p. Tobiasza ale żadne pisemne zgłoszenie nie wpłynęło. Co do moich wypowiedzi w Warce to kilka osób pytało się o możliwości startu konia Ester we Francji. Wszystkim odpowiadałam to samo, że koń ma spełnione wymagania FEI, ale moim zdaniem, aby myślał o starcie w zawodach rangi mistrzowskiej, powinien ukończyć 120 km w dobrym tempie i z dobrymi ocenami weterynaryjnymi aby odbudować zaufanie do tej pary. Niestety wszystkie zagraniczne starty w imprezach mistrzowskich (Jerez, Irlandia i Dubaj) kończyły się eliminacją.
Re: Zgloszenia ME
2005-08-05; 13:27:03
Pierwsze zgloszenie zrobione bylo tak jak zawsze telefonicznie do biuraPZJ. Odebral je w zastepstwie P. Kowalskiej Pan Konrad Rychlik.Bylo to kilka godzin przed uplywem terminu zgloszen wstepnych. W tym momencie byla zgloszona jedna para.Poinformowal , ze natychmiast wysyla zgloszenia faksem.Po kilku dniach Zygmunt T zadzwonil do Pani Kowalskiej proszac o potwierdzenie zgloszenia. Poinformowala nas ze zgloszenie imienne nie zostalo wyslane`decyzja Pana Przewodniczacego D. Wujka.Dowiedzielismy sie dopiero wtedy, ze na prywatnej stronie www.endurance ukazaly sie formularze ktore nalezalo wypelnic(polecam wszystkim zapoznac sie z tymi formularzami).Trudno mi wypelnic formularz i osobiscie podpisac bedac 1500 km od biura PZJ., lekarza PZJ -300km, zwlaszcza ze taki wymog jest oglaszany w dniu uplywu terminu zgloszen, i nie jest oglaszany oficjalnie.

W Warce Pani Ewo, na moje(jestem wlascicielka konia)pytanie- czy oprocz kwalifikacji sa jakies inne wymagania, odpowiedziala Pani: ``jesli kon ma kwalifikacje, nie ma zadnych innych wymogow``O zdobywaniu zaufania nie bylo mowy. Zeby zdobyc zaufanie startowalismy na 160km w Lebie we wrzesniu 2004, nastepnie Ester przeszedl dwie aklimatyzacje i 140km(wg. opini naszych lekarzy w dobrej formie)w Dubaju. Zacytuje jeszcze opinie lekarza zawodow w Dubaju po 141km:``your horse is perfect``.A wyniki badan krwi z Dubaju do wgladu u lekarza ekipy.
W ciagu kilku lat starow , rowniez i w ciezkich zawodach, zaden z naszych koni nie byl eliminowany na tetno lub metabolizm.
Czy napradwe, majac na wzgledzie rowniez dobro konia,potrzebne sa dodatkowe starty w celu``zdobywania zaufania``
Pozdrawiam
Kaska Bieg



kaska
Re: Zgloszenia ME
2005-08-09; 08:18:26
Dla mnie jest zrozumiałe ,że chcąc wystartować na zawodach zagranicznych klasy CEI***/CEI** to ja muszę zgłaszać i wypełniać wszystkie druki.
Ale członek Kadry Narodowej jakim jest Marcin Tobiasz powinien zostać POWOŁANY do ekipy na Mistrzostwa Europy lub nie ,a napewno powinien zostać POINFORMOWANY o decyzji i to nie na tydzień przed startem.
Bo w innym wypadku po jasną ch....e być członkiem Kadry Narodowej.

Nurtują mnie jeszcze zasady doboru ekipy na MŚ MJ/J w Bahrajnie.Jestem tym żywotnie zainteresowany. Bo jeśli wśród seniorów nie można zebrać całej ekipy to juniorów i młodych jeźdźców mamy dwie ekipy.

Pozdrawiam wszystkich
waldi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować