Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

endarance FEI meting Paris

Wysłane przez Zygmunt Tobiasz 
endarance FEI meting Paris
2006-12-26; 12:41:13
31.01-01.04 ma miejcse spotkanie przedstawicieli prawie wszystkich "enduransowych" krajow w Paryzu.
Mam nadzieje ze tym razem beda rowniez tam nasi "ludzie".
Sprawa raczej pilna,beda poruszane istotne problemy dyscypliny.
Czy i kto sie wybiera?
Re: endarance FEI meting Paris
2006-12-26; 20:35:32
Co nie co o tym spotkaniu z Horse and Hound:

"Representatives of 76 nations will meet in Paris next year to discuss the future of endurance riding at an FEI forum. After the forum (31 March-1 April), a working group will be established to develop the ideas discussed into a five-year plan for consideration by the FEI.
An FEI spokesman said: "The last forum in 2003 was a great success. It brings people from participating countries together to discuss the sport."

All FEI-registered endurance riders are being asked to contribute to the forum by completing an online questionnaire (www.horsesport.org).

Newly elected Endurance Great Britain (EGcool smiley chairman John Yeoman told H&H that the working group is "long overdue".

He said: "We need to decide where we want to go as a sport, especially if we want to be included in the Olympics."

Mr Yeoman, whose wife, Christine, competed in endurance at the Aachen World Equestrian Games, said one of the big issues in the sport at present is race distances.

"There's a strong case for reducing championship races from 160km [100 miles] to 120km [74.5 miles]," he said. "At present, completion rates are often only 40-50% and that makes it tougher for us to get Olympic status."

An EGB spokesman said that the governing body is considering proposals to discuss at the forum, although Mr Yeoman was unable to comment on these.

Meanwhile, a trial run for the 2008 FEI World Endurance Championship in Malaysia has been hailed a success by vets.

Although there were some concerns about heat and humidity beforehand, 60% of the 23 horses presented at the start completed the full distance within the time allowed. "



Wiadomość zmieniona (27-12-2006 12:24)
Re: endarance FEI meting Paris
2006-12-28; 08:09:06
No i nikt nie jest zainteresowany?
Proponuje zeby Stowarzyszenie wyslalo kogos.
Prezesa lub vice?
Takie spotkanie ma miejsce raz na 4lata,na poprzednim nikogo nie bylo z Pl.
Tzn nikogo kto moglby tam zabrac glos czy reprezentowac srodowisko.
Zet
Re: endarance FEI meting Paris
2006-12-28; 09:40:32
Też jestem zdania, żeby Sowarzyszenie wysłało kogoś.
Tylko są jeszcze dwie ciężkie kwestie: koszty oraz komunikatywność...

pozdrawiam,

Maciek



Wiadomość zmieniona (28-12-2006 09:49)
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-14; 21:22:37
Nie mamy nadal sprawozdania z Paryza,to moze troche wiesci "zaslyszanych".
W Paryzu przede wszystkim obradowano nad poprawa image endurance i nad ustaleniem kwalifikacji do MS i ME (kontynentow).
1.160 km (100mil) pozostanie dystansem mistrzowskim!!( jak w tym ukladzie z MP w 2007?)

2.zaostrzone zostana kryteria kwalifikacyjne do championatow (nie wystarczy jeden kwalifikacyjny start na 160km)
Koniom eliminowananym na metobolizm w okresie kwalifikacyjnym beda mogly byc cofniete prawo startu (propozycja).Prowadzona bedzie "ksiazka" eliminacji na metabolizm.

3.podniesione zostanie tempo z 12km/h do ... to bedzie ustalone przez grupy konsultacyjne z federacjami jak i inne szczegoly.

4.zostanie zmieniony system gwiazdkowy zawodow ( np 120 km nie bedzie mialo tej samej gwiazdki co 160km i inne zmiany)

5.nastapi zmiana w nazewnictwie "eliminacje" na vet check ma zastapic "kwalifikacja do nastepnej rundy".

6.Zmiany beda obowiazywac od stycznia 2009

Obradowano w 3 grupach ,obecni byli przedstawiciele 31 federacji.
Uznano generalnie ze nowe wladze FEI sa zdecydowanie bardziej przychylne endurance niz poprzedni zarzad(nowa p.president Haya ale rowniez vice).
(moze doczekamy sie na przychylnosc PZJ kiedys).
Srodowisko endurance chce ta dyscypline wprowadzic na olimpiade (ktora? Londyn ?czy pozniej),zmiany maja to przyblizyc.
Na koniec Malezja przedstawila propozycje MS w 2008.
Zawody probne (preride) odbeda sie w listopadzie 2007
PS
Info z relacji tam obecnych ,ale bez gwarancji.
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-19; 14:07:55
Sprawozdanie z endarance FEI meting Paris nie ukazało się bieżacym wydaniu Koni i Rumaków .Otrzymałem telefonicze zapewnienienie,że ten artykuł ukaże się w najbliższym wydaniu.Pozdrawiam Wszyskich Sławomir Kosicki
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-20; 07:35:09
Co stoi na przeszkodzie, żeby opublikować na tej stronie?
E.
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-20; 10:19:19
Jest tak przyjęte ,że publikuje się na tej stronie dopiero po ukazaniu się artykułu w czasopiśmie.Inaczej nasze artykuły mogłyby mieć problemy z publikacją.Pozdrawiam
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-20; 14:54:49
Nie przypominam sobie, żebyśmy takie ustalenia czynili.

zk
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-21; 17:01:50
Drogi Administratorze strony jeśli jest to niemożliwe żeby ten artykuł się ukazał na Pana stronie ani na zakładce Stowarzyszenia to w tym wypadku straci PAN wielu czytelników.Proszę tego nie traktować jako czegoś złośliwego ale skoro takie jest Pana zdanie znajdziemy inną alternatywę .Pozdrawiam Sławomir Kosicki
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-23; 09:00:16
Szantaż?
Pan Prezes chyba pomylił środowiska!

zk
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-23; 12:03:59
Nadal brak SENSOWNEJ odpowiedzi co stoi na przeszkodzie???? i komu?????
że nie ma publikacji??
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-23; 15:16:34
Redakcje nie chcą publikować artykułów które ukazały się już w innych żródałach.Dlatego wstrzymaliśmy się z publikacją na stronie www.endurnce.pl
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-24; 07:24:01
Jeśli prezes stowarzysznie prezentuje taką wiedzę o możliwościach umieszczania informacji w prasie to nie ma co się dziwić, że rajdy są w tak opłakanym stanie.

M.
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-24; 11:30:45
też się spotkałam z negatywną reakcją prasy na artykuły umieszczane wcześniej w internecie. nie wnikam w ten temat, ale ogólnie takie zastrzeżenia sa często spotykane
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-24; 15:04:12
Droga p.Magdo z natury wstrzymuję się od wypowiedzi na forum ale jednego nie mogę zrozumieć i mam pytanie czy to Stowarzyszenie i osobiście moja osoba doprowadziła rajdy do stanu w jakim są?A gdzie p.Magdo była gdzie tak się żle działo?Czy według Pani na początku sezonu i raptem trzech miesięcy działania Stowarzyszenia zniszczyliśmy i osobiście ja rajdy?Nie boję się krytyki tylko dziwią mnie ludzie którzy tylko krytykują a nie potrafią w sposób konstruktywny i pomocny włączyć się do pracy i pomóc odbudować rajdy.Może poczeka Pani do końca sezonu i osobiście wytknie błędy na konferencji.Może środowisko wybierze Panią na stanowisko prezesa skoro ja rozkładam rajdy .Z dużą chęcią poprę Pani kandydaturę jeśli ma Pani doskonały program uzdrowienia rajdów.Pozdrawim Sławomir Kosicki jeszcze prezes
Re: endarance FEI meting Paris
2007-05-25; 08:36:23
To że rajdy są "w opłakanym stanie" widać gołym okiem i tego Pan raczej nie kwestionuje. Krytyczną opinię wyraziłam o Pana wiedzy na temat publikacji prasowych. Żyję z dziennikarstwa i coś na ten temat wiem. Nie może Pan, prowadząc Stowarzyszenie (od 6 miesięcy a nie od 3) do pewnego stopnia zarządzające polskimi rajdami brać udział w ograniczaniu dostępu do informacji.

Polska strona endurance jest niezwykle pozytywnym przykładem portalu informacyjnego i pewnie pewni najważniejszą rolę w informowaniu rajdowców.
Spełniając Pana u wagę o "konstruktywnej propozycji" podpowiem, że jeśli "sprawozdanie z konferencji w Paryżu" jest rzeczywiście ważne to materiały prasowe powinny być przygotowane do wszystkich redakcji prasowych czasopism i portalów specjalistycznych. Informacja "z wydarzenia" powinna powstać jak najszybciej i jak najszybciej dotrzeć do czytelników.
Skoro tak się nie stało to pozostaje sądzić, że brak Wam wiedzy i umiejętności lub prowadzicie politykę "walki" z niektórymi mediami.

M.
Re: endarance FEI meting Paris
2007-06-19; 21:23:30
Czyżby sprawozdanie z "FEI meting Paris" zostało utajnione?
Re: endarance FEI meting Paris
2007-06-20; 09:52:22
Na stronce www.endurance.sk jest znakomite sprawozdanie.Niestety po slowacku.
Przy odrobinie cierpliwosci prawie kazdy to zrozumie.Warto sprobowac.
Szkoda stresu.
Re: endarance FEI meting Paris
2007-06-21; 09:20:17
Na stronie FEI jest lista czlonkow Endurance Task Force.Sa rowniez tematy jakimi beda sie zajmowali.Nie ma ludzi z naszej "strefy".
PS
Mozna rowniez osobiscie od szefow grup dowiedziec sie co i jak,lepiej byloby zeby PZJ zajal stanowisko w paru kwestiach (po zapoznaniu sie ze zdaniem srodowiska ,mam nadzieje).moze jakas koordynacja dzialan w "Grupie Wyszegradzkiej"? Tj z federacjami nam bliskimi.
Odelegowac kogos do kontaktow z Task Force!?
Czy to nas przerasta?
PS
Srodowisko chyba sie spotka w Koczku (nie mowie o SJE). Moze cos pomyslicie?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować