Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

56° fahrenheita i inne przypadki

Wysłane przez Zygmunt Tobiasz 
56° fahrenheita i inne przypadki
2007-05-21; 10:03:19
Regulamin uwiera tu i owdzie.Obiecano srodowisku ze na koniec sezonu bedzie mozna wniesc poprawki.
kazdy z nas ,pewnie juz po startach ma swoje uwagi lub przeciwnie jest zachwycony nowym enurancowym prawem.
1. Ja patrzac na wyniki z Zabajki zauwazylem ze "wylecialo" dwa ogiery arabskie "nieschodzac " z tetna.
Pisalem juz ze tetno 56 dziala kastrujaco na populacje arabow w Polsce (ew temat pracy doktorskiej).Nie rozumiem potrzeby takiego rygorystycznego tetna w klasie P i 1*.(startuja konie starsze niz 48m)
2.Nie rozumiem wymagania szczepien grypowych na zawodach regionalnych co 1/2 roku.To nie ma sensu gdy producent szczepionki podaje ze jej dzialanie wynosi min 1rok a niektorzy i wiecej.Dla startujeacych na zawodach ogolnopolskich to nie ma znaczenia(PZJ nie zmieni tu nic), dla jezdzcow "regionalnych" to zupelnie niepotrzebny wydatek i napewno obciazenie dla "zdrowia" konia,Swoja droga jesli jakies zagrozenie w danych regionie grypa bedzie i tak zawody powinny byc odwolane.Tu chyba sa do zmiany przepisy ogolne PZJ,lub WZJ powinny wraz z organizatorami miec wolna reke.
W zaleznosci od zagrozenia epidemia (czy kto slyszal ostatnio o czyms takim?)
PS
wlasnie sprawdzilem i w Niemczech na regionalnych zawodach organizator ustala,w zasadzie jest jeden rok.
Re: 56° fahrenheita i inne przypadki
2007-05-21; 10:35:38
ten przypadek również mnie dotyczy
Koń -ogier schodzi z tętna ,na trasie w czasie rajdu utrzymuje się na stałym,
a bramka -to dla ogiera- skok nie ziemski tętna na równe z kłusem w tempie 15km/h ,nie wspominając o rżeniu powodującym nawet skok tętna do 90-100
większość ogierów tzw.spokojnych to te które nigdy nie kryły,
jak dla mnie powinny być widełki w których ogiery mogłyby się mieścić - od - do
bo tętno 56 klasy P -dla temperamentnych,chętnych do pracy ,wesołych młodych ogierów - jest ZAPOROWE i poprostu mało logiczne!!!
zgodzę się że mogą być i takie co wogóle nie rżą ,nie kwiczą i nie buzują się - ale to nie jest w ogierowatej naturze!!!!
...nie mam nic do kochających inaczej...
Re: 56° fahrenheita i inne przypadki
2007-05-21; 14:36:23
Zna Pan wyniki z Zabajki!
Czy może Pan zachęcić organizatora, żeby przysłał wyniki do publikacji?

zk
Re: 56° fahrenheita i inne przypadki
2007-05-22; 08:42:37
Powiadomilem organizatora ze Pan oczekuje na wyniki z Zabajki.
Uprzejmie donosze ze wyniki posiada rowniez P. sedzia M.Wagrowska.
Podobna wziela do opublikowania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować