Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

widowiskowosc rajdow

Wysłane przez Zygmunt Tobiasz 
widowiskowosc rajdow
2008-04-16; 20:17:32
Kolejne zawody przed nami ,pytam mlodziez wychowana na internecie ,handy, YouTube itp czy mozecie relacjonowc zawody,podawac wyniki itp.
Ten sport moze byc znakomicie sledzony przez internet i to co jest jego slaboscia ( widowiskowosc ) akurat w dobie interneru i wszystkich tych zabawek moze byc duzym plusem . Tak mi sie przynajmniej wydaje. Czy mamy kogos takiego w srodowisku?
Ja przynajmniej chetnie bym ogladnal na jakims YouTube konie na trasie w Gieniuszach czy Warce nawet bedac na samych zawodach. Kamerki na trasie czy zamontowane na kaskach jezdzcow itp.
Pytanie do szpecow:da sie to zrobic? Jakie to koszty moga byc?
zet
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 11:54:20
Sprawa nie jest bardzo skomplikowana ale.... kosztowna.

Kazda realizacja "live" wiaze sie z postawieniem chociaz malego wozu transmisyjnego, wykupienia streamu satelitarnego itd itp tak na prawde jest to jedyna opcja ktora mialaby sens zeby relacja byla w miare na bierzaco. Koszty: cena wozu to ok. 10.000zł za dzien z obsluga + stream od 1.000 zł w gore za dzien w zaleznosci od tego ile osob ma to ogladac, kamery na kaski ok. 300zł za sztukę za dzień + ze dwie kamery do realizacji "z zewnatrz" po 500 - 1000zł za dzień + taśmy. majac cos takiego pewnie warto byloby pokusic sie o jakis telebim na miejscu bramki weterynaryjnej - ekran diodowy 4x3m to koszt ok 15.000zł za dzień+ 2zł za km transportu. Wymaga to zapewnienia przyłącza min. 22kW.

Akcja typu "you tube" jest o wiele tansza ale powoduje to ze relacja juz nie jest na biezaco. Jezdzcy ktory maja na kaskach kamery musieliby miec przy sobie rekordery ktorych waga zmiescilaby sie w 1kg. Po przyjezdzie na bramke trzebaby zabrac kasete z rekordera i zgrac do komputera (technika minidv zgrywa sie w czasie 1:1), pozniej pytanie czy chcemy to montowac (czyli trzeba zrzucic wszystkie kasety najpierw do komputera co zajmie duzo czasu lub wygeneruje dodatkowe koszty jezeli by brac kilka stanowisk) czy wrzucac jak leci z kamer na strone. Cena sprzetu z obsluga jednego takiego stanowiska to ok 2.500 - 3.500 za dzien, do tego dochodzi serwer na ktory sie to wrzuca. trzeba tez pamietac o zapewnieniu odpowiedniego lacza internetowego. w takiej technologi trzebaby liczyc sie z tym ze wlasciwie filmy z trasy sa na drugi dzien.
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 12:54:01
Ooo ! podoba mi sie YouTube.
Jak widze te koszty, bo te wozy transmisyjne to raczej jak bedziemy mieli ME w Polsce.
zadnych montazy wszystko live ,przynajmniej ja jestem za czyms takim.kasetka i biegiem do compa. Niech leci w swiat,a jak ciekawie.
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 14:06:33
tylko czy ciekawe jest ogladanie (z np 5 godzinnym opoznieniem) widoku lasu albo konia jadacego z przodu trwajacego powiedzmy 2h nagrywanego z kasku zawodnika?
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 15:40:11
Zgoda chyba jednak obrobka dluzyzn, byc moze kamerka jednak z boku na jakims motorku,na serwisach i ciekawszych miejscach.
Petle finiszowe sa krotkie , jedzie 20-30min, wiec jak jest walka o napewno moze byc ciekawa.
Na poczatek wrzutka na youtube nawet z opoznienien ,jako reklama endurance .
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 15:48:04
no to taka kamera to koszt 500zł za dzien, przydalyby sie min 2, 500zł czlowiek do kamery, kasety, motorek czy jakis inny pojazd, serwer, szybki transfer internetowy, zestaw montazowy z czlowiekiem jak juz pisalam ok 3500zł za dzien
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-17; 15:57:45
MHM...ale moze wtedy znalazby sie ktos ,zaprzyjazniona firma itp kto wsadzilby swoje reklamy.to juz srodowiskowi spece od reklamy ,Moze sa tacy?
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-22; 17:04:26
[www.youtube.com]
Zdaje sie ze wynalazlem rower (na strychu)
Inni to juz dawno robia.
Zet
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-22; 17:05:57
wpisac endurance ,niestety nie poszedl caly link wyzej.
fajne zdjecia z Assisi.Gdzie odbeda ME
Re: widowiskowosc rajdow
2008-04-23; 13:48:36
Skoro jesteśmy przy filmikach:
http://www.itvj.pl/wideo,ogolnopolskie_zawody_w_rajdach_dlugodystansowych_koczek_2007,1028.html

W zeszłorocznych relacjach na stronie są linki do filmików z zawodów z Niemiec np. Kreuth:
http://www.mediaprofis.de/kreuth07/

pozdrawiam,

Maciek
Re: widowiskowosc rajdow
2008-05-28; 14:05:54
[www.youtube.com]
Latwiejsze niz sie wydaje.Filmik z cyfrowki 135km trasy .Zahrat i Kamilia
Nie trzeba nie wiadomo czego abysmy mogli sobie ogladac starty.
Narazie bez komercji.
Zet
Re: widowiskowosc rajdow
2008-06-13; 10:40:30
http://www.sohorse.com/horse-video/id/2918/

Polecam do obejrzenia fajny film z zawodów w Rambouillet (Francja) CEI*** 160km - 7 czerwca 2008
Re: widowiskowosc rajdow
2008-06-13; 11:57:13
maciek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [www.sohorse.com]
>
> Polecam do obejrzenia fajny film z zawodów w
> Rambouillet (Francja) CEI*** 160km - 7 czerwca
> 2008


Bardzo fajny filmik.
Byłam widzem na MŚw Campiegne we Francji. Niestety muszę stwierdzić, że nasi zawodnicy wygladali przy większości zagranicznych jak rekreanci na pikniku.
Zagraniczni zawodnicy dysponowali bardzo dobrymi serwisami, dobrym sprzętem, wszystko robili szybko, a do tego mieli eleganckie stroje sportowe.
A nasi....koszula w kratę, rozpadajacy się klasyczny toczek, serwis na który trzeba krzyczeć etc...

Obecnie podobają mi się zawodnicy z Championa Łódź - zadbani, zorganizowani...
Re: widowiskowosc rajdow
2009-02-26; 16:56:11
Dziwi mnie troche wasze podejscie;/;/ Wyskakujecie tu z cenami rzedu kilku tysiecy polskich zlotych a moge sie zalozyc ze jesd duzo osob ktore zrobily bo ty za free poprostu dla zabawy. juz jest peno dzieciakow ktore wrzucaja mase filmikow na YouTube i czy ona maja przy sobie 4000zl?? Nie, bo wystarczy jakas mala kamerka cyfrowa i juz jakos to wyglada, wcale nie trzeb a w takie cos inwestowac masy pieniedzygrinning smileygrinning smiley Ja osobiscie jak bede na jakis zawodach w 2009r to postaram sie cos nakrecic i wstawic na youtuba i oczywiscie sie wam pochwalicgrinning smileygrinning smiley
Re: widowiskowosc rajdow
2009-07-11; 19:46:16
No stalo sie ...Wielki enduransowy swiat do nas zawital.Warto wybrac sie do Kuzni Nowowiejskiej,
popatrzec na zawodowcow,jezdzcow i ekipy.
Zmobilizujcie rodziny, znajomych i nieznajomych smiling smiley
Czy w takim razie bedzie jakas relacja w internecie?
Moze da sie cos spontanicznie z youtubem lub czyms takim zrobic.
Halo Billi powyzej napisales:
"Ja osobiscie jak bede na jakis zawodach w 2009r to postaram sie cos nakrecic i wstawic na youtuba i oczywiscie sie wam pochwalic ".
??Jak bedzie z Kuznia?
Zet
Re: widowiskowosc rajdow
2009-07-12; 00:37:32
No wlasnie urabiam Mame zeby jachala ze mna do kuzni... Ale jeszcze nie wiem, jak to bedzie i nie wiem czy bede mial czym krecic bo ojciec wziol kamerke cyfrowa do Francji a z analogowej nie wrzuce na kompa;/;/

Ale jesli bede w kuzni to napewno bedzie obszerna fotorelacja(moze nie profesjonalna, ale bedzie).

Jak bede w kuzni i ktos by mnie szukal to ja bede ten szczuply i wysoki(ponad 190cm)tongue sticking out smileyPgrinning smileygrinning smileygrinning smiley

Pozdrowki dla wszystkich Arabiarzywinking smiley
Re: widowiskowosc rajdow
2009-07-12; 09:14:15
Halo Iza K., rzuc ten Hollywood i przyjedz do Kuzni .Zrob profesjonalna produkcje.Krotki film o zmaganiach i samotnosc dlugodystansowca razem spiete.
Oscary w takich kategoriach tez rozdaja. smiling smiley
Zet
Re: widowiskowosc rajdow
2009-07-12; 14:19:59
Tak sobie teraz siedze na youtube i przegladam filmiki no i znalazlem jeden calkiem fajny ktory mogl by sie nadawac na cos w stylu reklamy Endurance:

http://www.youtube.com/watch?v=GDtY4xSTxOc

Mam nadzieje ze jestescie podobnego zdania co ja smiling smiley)
Re: widowiskowosc rajdow
2009-07-26; 15:50:49
Witam winking smiley Bylem kuzni i jestem bardzo zadowolony ale tez troche zawiedziony....
Bylem w nowej wsi wczoraj jak byly rozgrywane konkursy na 160, 80 i amatorska 20-stka.
No i musze przyznacv ze zawodnikow bylo dosc sporo ale zawiedolem sie na publicznosci....;/ Sadze ze gdyby zaimwestowac torche w reklame zrobic jakies atrakcje dla najmlodszych to moze przyjechalo by troche wiecej kibicow chociazby z okolicy, no coz ale mowi sie trudny jak dla mnie bylo super, podpatrzylem co i jak na bramkach weterynaryjnych, jak zbic tetno konikowi i w ogole. No i zrobilem pare fotek niestety slabej jakosci bo aparat nie ten... ale co zrobic;;/
Ze swojej strony zachcecam do odwiedzania takich miejsc jak uznia bo jest tam naprawde fajna atmoswera.
Pozdrawiam Sebastian Bileck

PS: Zdjecia wstawie troche puzniej bo musze je najpierw na kompa wrzucic i oblokac ktore sie nadaja winking smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować