Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

Regulamin 2011

Wysłane przez Zygmunt Tobiasz 
Re: Regulamin 2011
2011-04-18; 19:09:05
Na stronie PZj pojawił się dziś nowy regulamin, który obowiązuję od 12 kwietnia.
Re: Regulamin 2011
2011-04-21; 13:00:12
A co z normami na klasy sportowe?
Re: Regulamin 2011
2011-04-26; 08:01:17
Witam!

Normy w tym tygodniu powinny być opublikowane.
Dodam jeszcze, że w związku z nową tabelką z warunkami licencji klasy nie maja już takiego znaczenia. Nie jest już konieczne "budowanie ścieżki kariery" w oparciu o nie.

pozdrawiam,

Maciek Kacprzyk
Re: Regulamin 2011
2011-04-26; 17:41:43
Co do warunkow uzyskania Licencji ,powinny byc dla wszytkich takie same .(nie wazne kiedy rozpoczyna sie kariere)
Wiec nalezy przed kazdym sezonem uzyskiwac odpowiednio zlota ,srebrna lub brazowa oddznake .(co rok egzamin teoretyczny ) i obowiazkowo uczestnictwo w seminariach w wyznaczonych osrodkach raz w roku min . brazowa odznaka 1-tygodniowy trening ,2tyg srebrna i 4tyg zlota (mozna z wlasnym koniem lub wypozyczonyn w osrodku)
Dodatkowo:
Dla startujacych w MP i MPMJiJ egzamin dopuszczajacy do startu na dzien przed zawodami
(tylko w osrodkach certyfikowanych)
Oplaty za egzamin nie moga przekroczyc wysokosci wpisowego na odpowiednich dystansach.
dla stratujacych zagranica obowiazkowy kurs jezyka danego kraju lub ang. level odpowiedni dla dystansu.

Zet
jeszcze cytat z regulaminu VDD ( niemiecki zwiazek od rajdow)

2.1.6. Für die Teilnahme an Distanzwettbewerben ist keine Reiterlizenz gemäß LPO

sowie keine Pferderegistrierung bei der FN erforderlich.


krotkie tlumacznie: " dla uczestniczenia w rajdach dlugodystansowych nie wymaga sie licencji jak i rejestracji koni w federacji jezdzieckiej"

hmmmmmm ... nalezy zabronic Niemcom przyjmowania jezdzcow z Polski TO stanowczo powienien zrobic PZJ
(znajda sie cwane bestie i tam zaczna swoje kariery rajdowe,zagrywanie koni itp,
..Nalezy tez przygladnac sie regulaminom Czech i Sowacji,podejzane tez sa Litwa i Lotwa.
Zakazac stratow na Ukrainie i Bialorusi
i wprowadzic licencje dla groomow i stajennych.(oddznaki groomowe i kursy )
Re: Regulamin 2011
2011-05-26; 22:38:39
Po krotkiej winking smiley analizie Nowego Regulaminu uwazam ze jest niezgodny z statutem PZJ.
Pobieznie moge stwierdzic ze rowniez z Ustawa o Sporcie (to narazie bez analizy prawnej)

Glowny punkt jest nowy podzial zawodow na Krajowe i Ogolnopolskie.

Punkty
3. Zawody rangi ZK mogą być rozgrywane wyłącznie pod warunkiem umieszczenia
ich w centralnym kalendarzu imprez PZJ. Propozycje zawodów organizator przesyła
do Komisji DRK, na co najmniej 6 tygodni przed terminem rozpoczęcia zawodów.
4. Propozycje zawodów krajowych zatwierdza V-Prezes PZJ do spraw sportowych po
zaopiniowaniu przez Komisję DRK w terminie maksimum dwóch tygodni od daty
otrzymania ich od organizatora zawodów i publikuje je, co najmniej na 4 tygodnie
przed zawodami na stronie internetowej PZJ.

Oznacza to ze Wojewodzkie Zwiazki Jezdzieckie nie moga organizowac zawodow w Dyscyplinie Sportowe Rajdy Konne. Jest to masywne przekroczenie uprawnien PZJ,
ograniczenie uprawnien WZJ-tow.
Zwracam sie ta droga do ludzi znajacych sie na prawie i ustawach dotyczacych sportu o przeanalizowanie powyzszej sytuacji.
Zet



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-31 13:57 przez ZTobiasz.
Re: Regulamin 2011
2011-09-26; 23:19:55
Mam pytanie dotyczące zmian oceniania w konkursie klasy P, a co za tym idzie niemożliwe jest otrzymanie 30 punktów, a w przepisach nadal widnieje ze III klase zdobywa sie po przejechaniu 2 razy P na 30 pkt. i 2 razy N. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć
Re: Regulamin 2011
2011-10-05; 10:33:18
Witam
Miałam przyjemność dwukrotnie brać udział w zawodach w klasie L według nowego regulaminu.
Muszę przyznać że jest on cokolwiek absurdalny, wszystko zmierza do wyścigu przy wchodzeniu na bramkę! Co prawda udało mi się wejść z młodym koniem (!!!) w czasie 34 sekund ale to chyba nie o to miało chodzić? Wszyscy pędzą na dystansie, żeby potem konia pół godziny stępować i z marszu wbiegać na bramkę. Przy średnio wytrenowanym koniu nie jest problemem dostać maksymalną ilość punktów za parametry a decydujący o zajętym miejscu jest czas wejścia na bramkę. Może należałoby przyjąć propozycję Regulaminu autorstwa Pana Jerzego Maliszewskiego z punktami za restytucję tętna?
Kasia B.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 14:29 przez KasiaTomek.
Re: Regulamin 2011
2011-10-11; 02:26:02
Utworzenie regulaminu , który będzie zgodny z opinią środowiska zawodników jest bardzo trudny , ponieważ każdy jeździec biorący udział w sportowych rajdach konnych spodziewa sie czego innego, szczególnie jeździec, który zaczyna poznawać tajniki tego sportu. Idea naszej dyscypliny przede wszystkim powinna skupiać na sobie dobro koni, a nie niezdrową rywalizację między jeźdźcami. Obecny regulamin dąży do tego, aby dobro koni było na pierwszym miejscu, jednak to, co możemy zaobserwować na zawodach nijak ma się z naszymi celami. Mozna było zauważyć chciażby na ostatnich zawodach w gieniuszach kiedy to dwa konie jadące na L-kę ruszyły w parze na starcie szybkim galopem , a potem od 20-tego kilometra jechały stępem aby w jak najkrótszym czasie wejść na bramke i zdobyć pierwsze miejsce.. zarówno w klasie L jak i P i N można było zaobserowoać jeźdzców , którzy krążyli przed linią mety próbując nie przekroczyć maksymalnej prędkości odcinaka. Jak jazda przykłaowo 20km/h na dystansie L lub P dla koni młodych 4-5-6 letnich które dopiero rozpoczynają swoją karierę przekłada sie na ich dobro ?
Nasza dyscyplina ma na celu zrzeszanie jeźdżców dla których nie liczy sie przede wszystkim wygrana ale dobro konia. Przede wszystkim chcemy uświadomić zawodnikom zaczynającym karierę w naszej dycyplinie to , ze rywalizacje zaczyna sie od konkursów ściganych przez co rozumiemy że konkursy z limitem czasu maja na celu wprowadzenie konia w świat sportu , a konkursy ścigane powinny dotyczyć koni, które są odpowiednio przygotowane zarówno psychicznie jak i fizycznie. Postarajmy się zrozumieć to, że każdy koń dojrzewa w inny sposób jednak zawsze powinniśmy zwrócic uwage na jego wiek , dojrzałość fizyczną jak i dojrzałość psychiczną i dopiero te czynniki powinny nam ukazac ewentualne możliwości konia do startów w wyższych dystansach.
Postarajmy sie dostosować do zasad regulaminu naszej dysycpliny ,ponieważ ciągłe zmiany nie prowadzą do niczego dobrego.
Re: Regulamin 2011
2011-10-12; 16:35:41
Dziękuje za odpowiedź.
Biorę udział w zawodach rajdowych od 2006 roku i przeżyłam już kilka zmian regulaminu "dla dobra konia". Obecny regulamin jest jednak według mnie najmniej udany i zdania nie zmienię. Całe szczęście ze mój drugi koń ma już klasy L i P za sobą.
Re: Regulamin 2011
2011-10-12; 19:58:59
Oczywiście indywidualne zdanie każdego zawodnika liczy się bardzo , dlatego to jest to co napisałam powyżej , nigdy nie będzie idealnego regulaminu ,ponieważ każdy ma swoje inne zdanie, oczekiwania.Tez przeżyłam zmiany regulaminu parokrotnie , a w rajdach startuję od 2003r także myślę że zawsze może on być lepszy , zawsze można coś zmienić i każdy zawodnik oczywiście "dobro konia" rozumie inaczej, na swój sposób , także nie ma co rozmyślać , jedynie to działać do ulepszenia i poprawienia, aby koniom i zawodnikom jeździło się jak najlepiej smiling smiley
Re: Regulamin 2011
2011-12-30; 13:12:17
Jakie są normy na klasy sportowe dla 2011 i 2012?
Re: Regulamin 2011
2012-01-01; 16:33:03
Zgadzam się z Mileną. Kilka lat temu zaczęto poważnie zmieniać regulamin w rajdach tłumacząc się , że chodzi o "dobro konia". Czy dobrem konia jest rżnięcie go przez 25km galopem a później stępowanie przed metą??? Wielu zastrzeżeń do regulaminu nie mam, ale można by wrócić do zasad, które obowiązywały wcześniej, czyli np. do konkursów ściganych w klasach L i P. Wówczas na pewno więcej by było chętnych do startowania i jeźdźcy może by w końcu zaczęli myśleć o koniach. Kiedyś się tak jeździło i nikt jakoś nie miał zastrzeżeń.(Jeżeli ktoś ma wątpliwości to odsyłam do obejrzenia wyników zawodów z roku 2002 i innych.) Teraz sędziowie bawią się w wyliczanki z punktami i nie wiadomo do ostatniej chwili kto wygra. Po za tym często na trasach rajdowych spotykałam zawodników (kl. P i L), którzy ścigali się z końmi z konkursów ściganych... trochę szkoda męczyć konia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować