Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil Regulamin

Zaawansowane

MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje

Wysłane przez Marcin Szok 
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-05; 18:35:35
Tak, na razie zagrywkę na Bahrajn z wybrańców komisji mają pary Silwano - Wikarek i Wiatrak- Zając. Co na to Przewodniczący?

Ania
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-05; 21:12:55
Czy oznacza to ze:
a. zabroniono startow na Wegrzech aby nie bylo problemu Bahrajnu
b. czy ta Komisja jest az tak nieudolna
Typujcie.
Ciekawsze jest inne pytanie. Nie co na to President, a co na to kluby zrobione na kase.
Beda musialy startowac gdzies w Portugali,czy poczekaja na inne MS.
WEG 2010 w UAE?Wtedy chyba bedzie inna KOMISJA.CZY ...
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-06; 06:32:13
Mam nadzieję, że to był ostatni "popis" komisji. Chyba po tym blamażu zrozumieją, że nie pomagają tylko SZKODZĄ.
Mam nadzieję również, że jako szef komisji z ekipą (jeżeli się taka zbierze) pojedzie któs kto chociaż w minimalnym stopniu rozumie język angielski...
Podacie się do dymisji czy czekacie na lincz?

Pozdrawiam.

Ania

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-10; 08:47:18
Czy znana jest odpowiedź FEI na pytanie PZJ w sprawie kwalifikacji?

Krystyna
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-10; 12:26:47
Proszę Państwa

Bardzo proszę dobrze wczytać się w komunikaty.
W komunikacie o kwalifikacjach na, CEIO4* czyli między innymi na Aachen i Zabreh jest napisane, że powinien czyli nie musi, przejechać na MP dystans taki jak na MŚ, lub ME.mł.j.
Natomiast jest oczywiste, że pary muszą mieć za sobą pokonanie takiego dystansu, co jest napisane w kolejnym zdaniu komunikatu.
Wszystko zależy od tego jak zawodnicy ustalą sobie plany treningowe i startowe.
Prosimy pary koń/zawodnik o zgłaszanie się i ewentualne korekty listy przedstawionej na zawody w Aachen i Zabreh. Lista jest wstępną propozycją nie jest zamknięta i wiemy że wymaga korekt.
PZJ chce wysłać pełne składy reprezentacji!!!
Uważamy że nie należy narzucać planów startowych, ale konsultacje są potrzebne aby uniknąc właśnie niezrozumiałych startów takich jak Silwano na Węgrzech.
Wynik tego startu już znamy !!
Pytamy teraz co z Bahrajnem dla tego konia??

Dariusz Wujek
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-10; 22:43:13
Hmm nasz President chyba troszke oderwany od rzeczywistosci jest. Prosze sie nie interesowac Aachen i Zabrehem, Pana to juz nie powinno zajmowac. Moze by sie Pan ustosunkowal do komisyjnej wpadki dotyczacej kwalifikacji? Kto ma byc szefem ekipy? Pani Szarska? A bierze tlumacza? Co do Silwano to start w pazdzierniku w kontekscie Bahrajnu nie byl zlym pomyslem, ale dla niego byl to juz 5 start w sezonie (80, 120, 120, 2x80, 80). Zasada kuj zelazo puki gorace mogla nie zdac egzaminu. W zeszlym roku Wiatrak dal rade i sie skonczyl dopiero w Dubaju, ale Silwano mogl niewytrzymac tak ciezkiego sezonu...Coz taki sport. Co tak naprawde bylo przyczyna rezygnacji na Wegrzech? Do tego Bharajnu to wogole ktos dojedzie?


PS. Tak Pani Krystyno/Katarzyno znana jest odpowiedz FEI: zasady takie jak w biuletynie FEI. Czyli tak jak pisalam.

Ania



Wiadomość zmieniona (10-10-2005 23:00)
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 09:46:26
Pare pytan dreczy srodowisko
1.kim jest blyskotliwa Ania K.
nie, nie to nie jest moje kolejne wcielenie,nie potrawilbym nasladowac tego lapidarnego stylu.niestety
2.Czy Komisja ulegnie samorozwiazaniu?
nie, nie mozemy na to liczyc.
postanowili jednak doprowadzic ta dyscypline do ...Jak pijany maszynista PKP.
Zastosowano skuteczna metode "dziel i rzadz"
Rozdano miejscowki na economic class
W ten sposob paru oponetow bedzie bronic tej upadlosci(Komisji) jak niepodleglosci pozostali beda tylko tymi ktorzy "rozbijaja srodowisko",
Zarzad wybierze biernych ale ...,reszta bedzie tzw.milczaca wiekszoscia.
Macie to co chcieliscie.
Pupilkom Komisji przypomne to za jakis czas,gdy oni odczuja na wlasnej skorze co moze pijany maszynista,a moze wiele.
3.Kto jedzie do Baharajnu?
nie,nie te pary ktore maja kwalifikacje,maszynista moze wszystko, wiec stworzono egzotyczne polaczenia(chytrze, kon z innego klubu niz zawodnik,
a mowia ze z pustego i.. . Za jednym razem dwoch zadowolonych.klub- wlasciciel konia i klub -zawodnika, dwa glosy w razie co.)Co z tymi ktorzy tyrali,ciagali konie, zagrywali zawodnikow i konie?
Glupcy a takich nie jest szkoda.Zamiast zrobic zawody 3*,odpowiednio pozno je oglosic, to jezdza niewiadomo gdzie.Nieprzystosowani!Najwyzej sie ich przeprosi na lamach za "niejasnosci".Niech sie ciesza ,ze w ogole moga gdzies startowac.
PS
Szukam tlumacza postow p.Presidenta na jezyk polski,dobre wynagrodzenie gwarantowane.
Uwaga:tworczosc nie jest obszerna, ale bardzo skomplikowana, wielowatkowa, niespojna.Uzyto juz zaginionego jezyka aparatczykow PZPR.
wynagrodzenie odpowiednie do trudnosci.

Naprawde szkoda tych mlodych ludzi, ktorzy zostana zrobieni w konia.
Nie tylko przez Komisje.Napracowali sie !
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 10:55:36
trzeba miec cholerna odwage zeby na tydzien (...)

Post usunięty ze wzgledu na brak podpisu autora i brak kontaktu z autorem. Post został wpisany z IP 195.205.106.101 - admin 16:22

proszę podpisać wpis imieniem i nazwiskiem - admin 10:50
podany adres pocztowy jest błędny - admin 10:51
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 16:32:43
Zycie dopisalo cd.
Komisja znow zadzialala.
Mimo staran Komisji nie udalo sie znalezc 6 koni na Bahrajn.pojedzie 4.
Komisja wybrala zawodnikom konie,sami biedacy nie wiedzieli na czym chca startowac.
Wiadomosc dnia: ze konie beda badana podczas zawodow! i to nie tylko w Jasiorowce ale i w Solcu.(mi zdawalo sie ze lekarze wet.PZJ sa obecni zawsze na zawodach a konie sa badane,doczytalem ze beda badane "dokladnie")
Testy na zaraze wielbladzia u koni endurance beda wykonanane na Wiatraku i Eurolandzie.
Reszte bzdur zawartych w Komunikacie znajdzcie sami.
Mam dosc,"na krzywe drzewo kazda koza wskoczy"
Milej zabawy.Poskaczcie i Wy.
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 17:56:26
Co ma wykazac test 40km u konia ktory wygral CEEC, a w tym roku przeszedl 2x80km?
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 18:13:48
Cyrk i farsa. Komisja dalej trwa i dalej próbuje rządzić w swoim obleśnym stylu. Równi i równiejsi. Jedne konie muszą mieć testy wysiłkowe, a drugie nie. Jedni dadzą kasę, a drudzy nie. Komu zapłacą? Kto zrobi te badania krwi i je zanalizuje? A kto będzie lekarzem badającym konie Championa (Cyryl, Cert) A czemu Cyryl i Cert nie musza mieć testu?
Swoja droga to super pomysł, żeby o starcie nie mistrzostwach świata decydowała jakaś L-ka (40 km). Gratuluję. Nie ma się co dziwić - pomysł na poziomie naszej komisji.
Dlaczego wy dalej chcecie grac w tej waszej tragifarsie? Dlaczego sie nie przyznacie do błędów? Jest teraz 6 par które mogą jechać. Maja zagrywkę i chęci, puśćcie je. Nie możecie w trakcie sezonu wywracać wszystkiego do góry nogami, zmieniać zasad, robić co wam się podoba.
Panie Dariuszu Wujku czy pan nad tym panuje?
Mamy w komisji osobę, która jest odpowiedzialna za sprawy międzynarodowe. Osoba ta nie zna języka angielskiego. Znała w marcu biuletyn FEI i nie umiała go przetłumaczyć na nasz język. Przez nią Kamila Kart nie ma zagrywki na Cyrylu (przecież mogła zamienić się z Beatą na konie w Getyndze!), przez nią konstruuje się jakieś śmieszne pary w stylu Euroland-Kacprzyk ("Jaki junior ma zagrywkę? Kacprzyk? No to Kacprzyk pojedzie! Nie będzie miał pretensji, że go nie puściliśmy z Sahibą."), a dla Kamili robi specjalny konkurs. To, że ta osoba ma jechać jako szef ekipy z kadrą do Bahrajnu jest kpiną. Mam nadzieję, że kadrowicze do tego nie dopuszczą.
"Kończ waść wstydu oszczędź". Was na to nie stać. A powinniście klęknąć, przeprosić i zniknąć. A komisja trwa, walczy i rządzi. Wczesniej jak Putin. Teraz jak Kim Dzong Il.

PS. Kram za Lewczuk. Zamienił stryjek siekerkę na kijek.

PPS. No właśnie, Pan Tura zrezygnował ze swojej funkcji w komisji. To co robił w spotkaniu?

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-12; 21:24:43
Panie Przewodniczący
Ja bardzo dobrze się wczytałem w komunikat o kwalifikacjach na CEIO**** i nadal twierdzę ,że „powinien” znaczy ,że musi. Aby nie było ,że tylko ja tak twierdzę to cytuję poniżej Słownik Języka Polskiego: „ powinien – mieć obowiązek zrobienia czegoś, być zobowiązanym do wykonania czegoś np. w danym terminie, miejscu, w określony sposób „
Podtrzymuję twierdzenie , że czytamy inne książki, idę dalej, kończyliśmy różne szkoły lub ich nie kończyliśmy wcale.
Ale ok.! Czyli koń nie musi przejechać 160km w Warce. Więc co koń musi przejechać w Warce , bo przecież musi w niej startować pomimo innych założeń planu startów.? Może znowu czegoś nie rozumiem ,proszę mi to przełożyć na polski.
Na czym mają polegać konsultacje planu startów ? Czy na narzucaniu określonych startów ? Bo nie chcę później dowiedzieć się ,że Komisja wydumała sobie zupełnie co innego tak jak to się dzieje w jaskrawy sposób przy Bahrajnie. I nie może być tak ,że wszystko zależy od tego jak zawodnicy ustalą sobie plany treningowe i startowe, bo to spowoduje dowolność w wyborze koni do startu w Aachen przez Komisje, pojadą konie ze słusznych klubów ( patrz : Bahrajn ). Obowiązkowe starty mają być podane oficjalnie w komunikacie i mają obowiązywać wszystkich. A jak Komisja nie wie jak ma to zrobić, bo nie zna teorii sportu to niech spyta mądrzejszych od siebie lub dokooptuje następnych konsultantów do swojego mało licznego grona.
W związku z tym ,że Komisja dała pleców przy tłumaczeniu kwalifikacji FEI na Bahrajn, życzę sobie aby kwalifikacje FEI na Aachen były przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. ( pokrywam koszty tłumaczenia ).I to jak najszybciej bo do startu w Aachen pozostało już tylko 312 dni.!
Dla kogo start Silwano na Węgrzech był nie zrozumiały? Dla mnie był oczywisty.!
I oczywiście ,że znamy wyniki jego startu. Nie należy się chwalić niezrozumieniem metod treningowych i startowych tylko złożyć gratulacje za zajęcie 1-go miejsca przez Tomka i Beatę w zawodach CEEC 2005 .Należy pogratulować również 3 miejsca Silwano. W imieniu braci rajdowej tej przyjaznej i tej zawistnej gratuluję Wam osiągniętego sukcesu.

Kurde Julia nie czytałem Twojego postu, bardzo żałuję musiało być w nim coś ciekawego jeśli admin go wyciął. Najpierw admin napsioczył na Komisje w prasie ogólnopolskiej, Komisja dała mu lizaka ( syn jedzie do Bahrajnu na koniu z łapanki ) to teraz w ramach podzięki tnie wszystkich nieprawomyślnych.

Ogłoszono ,że konie Wiatrak i Euroland mają przechodzić testy wytrzymałościowe ,których wyniki ma otrzymać Pani Ewa Szarska. Domyślam się, że jest ona twórcą tych testów. O testach można powiedzieć krótko – bzdura. Ale nie to jest zabawne. Zabawne jest to ,że jak zwykle Komisja nie ujawniła kryteriów tego testu. Czyli : jeśli Wiatrak będzie kulawy na prawą nogę po teście to nie jedzie do Bahrajnu natomiast Euroland kulawy na lewą nogę po teście jedzie do Bahrajnu, bo tak zadecydowała Komisja na podstawie tajnych kryteriów testu. Komisja nie może ujawnić zasad testów bo wtedy nie daj boże zakwalifikuje się koń z niewłaściwej opcji klubowej. Spokojnie ,któryś koń pojedzie bo eliminacja dwóch oznaczała by nie wysłanie na darmową wycieczkę do Bahrajnu szefa ekipy i weta. Na tyle głupi oni nie są, aby się samemu wyciąć z tej eskapady.

Jak się czuje organizator zawodów w Jsiorówce ,który jak mnie pamięć nie myli, darł się przeokropnie jak jakieś zawody nie były miesiąc wcześniej zgłoszone a tutaj no proszę .Sam organizuje zawody ( a może do spółki z Komisją ) o których brać rajdowa jest powiadomiona na trzy dni przed startem. Trzeba na siłę dorobić dystans aby konie zgłoszone przez Komisję zdobyły wymagane kwalifikacje FEI. Natomiast pary które takie kwalifikacje mają dostają notorycznie kopa w zadek. Oczywiście domyślam się ,że organizator ma w tym swój osobisty interes. Nie stać go było samego na start w poważnych zawodach ( ME we Francji ) to teraz za wszelką cenę usiłuje przeforsować start swojego konia w Bahrajnie , kosztem innych zawodników mających kwalifikacje. W tym wypadku pójdzie na każdy układ z Komisją. Jest pewien swego ,bo jak wyżej napisałem musi pojechać do Bahrajnu min. trzyosobowa ekipa aby szef i wet też tam pojechali.

A czy konie jadące do Bahrajnu zgodnie z komunikatem nr 7 będą miały przed wyjazdem badania antydopingowe ?

Jedyna rzecz pozytywna w tym wszystkim to jest to ,że komunikat ukazał się na drugi dzień po zebraniu a nie za miesiąc. Chyba osoba tworząca komunikaty znalazła sprawny komputer u sołtysa.
Jeszcze piękniej byłoby gdyby Komisja raczyła nas powiadamiać o terminie swojego zebrania na jakieś trzy dni przed, może dałoby się jej wrzucić pod obrady gorący temat.

Waldi
Ps
Proszę Julie i Anie K o kontakt na moją emalie – stawiam Wam obiad. A może założymy PPP – Partia Popierająca Przewodniczącego ( nowego )

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 06:17:36
Oświadczam, że moja zgoda na start na koniu Euroland w Mistrzostwach Świata Młodych Jećdźców i Juniorów nie jest jednoznaczna z akceptacją i poparciem polityki Komisji Rajdów Długodystansowych.

Maciej Kacprzyk

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 07:45:43
Na jakim koniu startuje zawodnik powinno byc jego wylaczna sprawa.(i oceny formy koni)
Tym lepiej jesli ma do wyboru dwa lub wiecej koni.MUSI JEDNAK TEN WYBOR MIEC.Rozumiem ze jesli Euroland nie udowodni, ze nie jest wielbladem to Maciek pojedzie na Sahibie.Te konie nalezy zglosic wstepnie do Bahrajnu.Roznie bywa,a ekipe trzeba wyslac!
Nie jest to zly zwyczaj ze kluby wymieniaja zawodnikow czy konie.
Zle ,jesli dzieje sie to w niejasnych ukladach ze szkoda dla par "regularnie " zagranych.
Komisja zamknela mozliwosc zagrania par na Bahrajn juz dawno a nastepnie tworzy sie jakies fikcje(zawody z dnia na dzien).Przeciez na Wegrzech mozna bylo jeszcze zagrac pary lub rezerwowe konie dla juz zagranych.
Czy ta Komisja jest w stanie w nastepnym sezonie zajac sie "az" dwoma startami ekip w sezonie 2006?
Bedzie to najwazniejszy sezon ze wszystkich, w krotkiej historii rajdow w Polsce.Mamy szanse zaistniec,niskie koszty startow w Zabreh,ostatnie WEG na wiele lat w Europie.
Nie pozwolmy im(komisji) tego spieprzyc.
Nalezy powolac natychmiast Specgrupe do tych startow!
Zabrac brzytwe malpie!
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 09:25:03
To jakaś farsa lub całkiem niezły materiał na dobry serial komediowy...
Po co Euroland ma przechodzić jakieś durne testy??? Czy szanowana Komisja przeglądała wyniki z ostatnich zawodów w Sokółce? Z postów wynika, że nie, a szkoda. Euroland ukończył konkurs ** (87km) ze średnią prędkością 18,02km/h, natomiast ostatnią pętlę (29 km) przejechał ze średnią predkością 21,37km/h. Tak wiec konkurs ten został rozegrany na dłuższym dystansie i z większymi średnimi prędkościami niż planowany test. Jaki jest sens przeprowadzania tego testu??? A może Komisja nie wierzy w kompetencje weterynarzy będących na zawodach?

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 09:33:44
Szanowni dyskutanci!

Papier (a dokładnie komputer) jest cierpliwy i znosi wszelkie wypowiedzi.
Przed dokonaniem wpisu proszę zastanowić się, czy informacja wnosi coś
nowego do dyskusji, czy jest zgodna z tematem dyskusji, ... (patrz regulamin forum).


Wtrącenie się do dyskusji Waldemara Mioduszewskiego zamienia ją w zwykłą pyskówkę. Wprawdzie p. Mioduszewski wcześniej obiecał, że nie będzie wypowiadał się na tym forum, ale najwyraźniej nie znosi być biernym obserwatorem (psychika źle wyszkolonego bulteriera) - musi zabrać głos i nieważne, czy gryzie rękę swojego pana czy obcego – liczy się kąsanie. "Waldi" nie rozumie, że sprowadzenie dyskusji do obrażania jest w interesie krytykowanej KRD.
Zasadny staje się wówczas argument, że na tym forum "jest tylko obrzucanie błotem, a nie merytoryczna dyskusja". W gąszczu osobistych ataków giną merytoryczne argumenty, ciekawe propozycje i pomysły.

Proszę również p. Zygmunta Tobiasza, żeby dał szansę szanownej komisji RD na udzielenie odpowiedzi. Eskalacja agresji nie służy wymianie oglądów i deprecjonuje sens internetowych dyskusji.

Ten wątek zaczął się od ważnego wpisu p. Marcina. Początek dyskusji uchronił od blamażu PZJ na arenie międzynarodowej. Wspólnymi siłami udało się "wytłumaczyć" przepisy KRD i może pomoże w starcie tym, którzy kwalifikacji jeszcze nie mają.
Spodziewałem się, że komisja podziękuję za pomoc. Co stoi na przeszkodzie?

Zbigniew Kacprzyk

Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 10:32:43
Milo mi ze Admin zauwazyl moja osobe na swoim forum.
O obrzucaniu blotem powinnien cos powiedziec gdy mnie p.Przewodniczacy atakowal za "nie rozliczenie sie z Irlandii."
Informuje ze sprawa na moj wniosek zajelo sie MENiS i NIK.Wnioski do wgladu w PZJ.
Ponownie zajmie sie tym Komisja Prawa i Dyscypliny(rowniez na moj wniosek).Nie chce znowu w to wplatywac MENiS chyba ze mnie p.Wujek do tego zmusi.
To bylo niestety nie na temat tak jak wiele tutaj postow.

Do Bahrajnu
Komisja ma prawo do odpowiedzi, ale powinna wykorzystac czas i dobrze sie zastanowic jak swoja dzialalnosc uzasadnic.
Udawanie ze wszystko jest ok,bawienie sie w dyplomacje ,owijanie w bawelne itp; na to jest juz za pozno.
Komisja przegiela!
Nerwy puszczaja nie tylko pilkarzom,rajdowcom tez!
PS
Niech p.Admin nie probuje cenzurowac postow bo znajda sie bardziej otwarte forum.
Byloby szkoda, bo jest to strona endurance z czolowki swiatowej(porownajcie z innymi jak nie wierzycie),po co ma zwiednac?
Tak jak rajdy pod rzadami p.Wujka.
Jesli kogos urazily moje posty lub ich forma, prosze o kontakt na moj mail.
Ja jestem reformowalny,nie zmieniam tylko pogladow.
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 10:53:55
Niech p.Admin nie probuje cenzurowac postow bo znajda sie bardziej otwarte forum.
Obraźliwe jest Pana posądzenie o zapędy cenzorskie. Na forum wymagam jedynie podpisywania postów. Nigdy nie usunąłem ani nie zmieniłem postu podpisanego.
Nie na miejscu jest też Pana szantaż o przeniesienie się na inne forum. Droga wolna.

Niestety, "nerwy Panu puszczają"

zk
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 12:12:53
Wielce szanowny p.ZK.
Z cenzura to tylko tak na wyrost.
Prosze nie brac tego osobiscie do Siebie.
A nerwy to panu rowniez puszczaja gdy krytyka dotyczy Pana osobiscie.
Mioduszewski tylko napisal to co mysli wielu!
Nawet zaluje ze nie ja to (w wielu punktach) napisalem.
Jest tak ze Komisja popelnila bledy za ktore placa wszyscy,nawet ci ktorym sie wydaje ze cos zyskali przy tym zamieszaniu.
Inni chca zyskac na zasadzie "jezyczka u wagi"pilnujac swoich interesow.
Wszyscy tracimy na tej nieudolnosci.
Moze by tak "gruba kreska"
Dajmy im pare dni niech cos skrobna.
Np. kryteria kwalifikacyjne do Zabreh 2006?
PS
Nie wiem czy to do konca dobry pomysl.
To moze byc gwozdz do trumny tej Komisji.
PPS
P.Mioduszewski
nie tylko pan chcialaby zjesc obiad z Ania i Julia.
Uprzejmie donosze ze Mioduch nie postawi wam ani dobrego wina ani cienkiego piwa.
TO ABSTYNENT.
Re: MS Bahrajn 2005 - kwalifikacje
2005-10-13; 22:11:50
Cert reaktywacja. Szanowna Komisjo skad go znow wzieliscie? Przeciez "Witek" (jak go pieszczotliwie okresla nasz President), czyli trener selekcjoner powiedzial, ze sie nie nadaje. A teraz, po miesiacu nabral doswiadczenia? To czemu Kacprzyk Sahiby nie moze wziac? Znow rowni i rowniejsi. Prosze mi jeszcze odpowiedziec kto zarobi na badanich krwi Wiatraka i Eurolanda...
Mam nadzieje, ze Pan Kacprzyk nie naje sie lizakiem od komisji i jeszcze ja pognebi (albo zgnebi do konca) rownie dobrymi tekstami jak ten w SK. Starczy na dzis. Dobranoc

Ania

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować